English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Neskutečný obrat Hanaček v prvním utkání o bronz

Neskutečný obrat Hanaček v prvním utkání o bronz 15.05.2011 19:34:28 - autor: vasek, přečteno 1993x


DHK ZORA Olomouc - HC Zlín 21:18 ( 9:12)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:9, 5:9, 6:10, 8:12, 9:12 - 13:12, 14:15, 15:17, 19:17, 19:18, 21:18.

Rozhodčí: Dvorský, Sivák (oba SR)        150 diváků       7 m hody: 5/4 - 2/1       vyloučení: 2 - 4.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Rašková - Hejtmánková 4/4, Růžičková 2, Kulíšková, Vocilková, Remešová, Kelarová, Severová 4, Kubáčková 4, Spíchalová 2, Huráňová 3, Gebre Selassie 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Zlín: Mahďáková, Vyhlídalová - Adámková, Růčková 2, Poznarová 3/1, Brzósková, Šviráková, Hradilová, Š. Marčíková 1, Budayová 2, Hrbková 4, Salčáková 5, Pospíšilová, Z. Marčíková 1.

Trenér: Dušan POLOZ

Když na světelné tabuli v hale DHK ZORA Olomouc svítil údaj o odehraném čase 15:47 a na ukazateli skóre stav 2:9, jen málokdo z přítomných by si vsadil na to, že Hanačky dokáží zápas otočit. Do té doby totiž vystřelily na branku výborné Mahďákové 14 střel a pouze dvě z nich skončily za jejími zády a to ještě jedna z nich byla ze sedmičky. Hra hostujícího družstva v tu dobu připomínala uragán, rychlonohé hráčky Zlína krutě trestaly chyby v rozehrávce a nedůraznou střelbu domácích hráček. K obratu ve vývoji zavelela Růžičková, dvěma přesnými trefami v rozmezí jediné minuty, pohříchu to však byly jediné dva zásahy do černého domácí kanonýrky za celý zápas.

Postupně se však začaly přidávat i když zpočátku trochu nesměle i ostatní hráčky domácího družstva a začaly úspěšně stahovat náskok hostí. Do poločasu nastřílely celkem 9 branek a hostujícím hráčkám naopak zvlhl střelecký prach. Od již zmíněného času, kdy vstřelily svou devátou branku, do poločasu přidaly už jen další tři, takže první půle skončila už jen tříbrankovým vedením favorizovaného Zlína. Střelecká mizérie hostujících hráček pokračovala i po přestávce, domácím se podařilo vstřelit za 9 minut druhého poločasu čtyři branky v řadě a ujaly se poprvé vedení 13:12. Napomohla k tomu i neproměněná sedmička z ruky Poznarové, která zazvonila o tyč. Poté se po desetiminutovém odmlčení zlínských střelkyň prosadila z rychlého útoku dvakrát po sobě Míša Hrbková, dvakrát po brejku zavěsila Salčáková, přesnou trefu ze střední vzdálenosti přidala Šárka Marčíková a Zlín opět vedl dvoubrankovým náskokem 15:17.

Domácí přestály dvojnásobné vyloučení Kubáčkové s Vocilkovou a za podpory hlediště se pustily do stíhací jízdy. Během tří minut nastřílely postupně čtyři branky nejprve ze sedmičky za faul na Gebre Selassie se trefila Hejtmánková, po ní krásnou střelou z dálky se prosadila právě Anička Gebre Selassie, šťastnou branku z nezvyklého postu levého křídla vstřelila Spíchalová a úspěšnou sérii zakončila trefou z dálky Tereza Kubáčková. Na dvoubrankové vedení domácího družstva 19:17, dovedla zareagovat už jenom Budayová, což byla zase první branka Zlína po desetiminutové odmlce. Domácí hráčky však už byly v euforii, drama nepřipustily a po proměněném 7 m hodu za faul na Spíchalovou opět z ruky Hejtmánkové, zaznamenala poslední branku zápasu Jana Spíchalová, přesnou střelou z pivota dvě sec. před koncem střetnutí.

Samotné utkání bylo jen průměrné úrovně, hostující družstvo po fantastickém úvodu zapadlo do podprůměru, mělo ve své hře několik hluchých míst, kdy se hráčky nedokázaly vůbec prosadit. Také technických chyb, kterých jsme děvčatům ze Zlína napočítali celkem 21, je dost vysoké číslo. Domácí družstvo bylo v tomto směru přece jen úspěšnější, jejich 13 technických chyb je průměrným výsledkem, zato však 21 vstřelených branek z 51 pokusů dává střeleckou úspěšnost družstva okolo 41 % a to je výsledek hluboko pod průměrem Hanaček v sezoně a to patří se 52 % mezi nejhorší v interlize. Tento fakt by měl být mementem pro odvetu za týden ve Zlíhě.

Oporami obou družstev byly brankařky. Hostující Zuzana Mahďáková se v posledních týdnech dostala snad do životní formy a byla pro Olomoucké střelkyně velkou překážkou. Také Barbora Raníková splnila to co se od ní očekávalo, podala svůj vysoký letošní standard a připsala si celkem 17 úspěšných zákroků, několik z nich z kategorie fantastických. Z družstva hostí byly největším nebezpečím pro domácí branku všechny reprezentační spojky Poznarová, Růčková, Budayová a Hrbková, Bára Raníková je však měla dobře přečtené a hodně střel jim pochytala. Nejvíc se prosazovala Hrbková a z rychlých protíútoků zakončovala úspěšně Salčáková.

Z domácího družstva je mimo výborné Raníkové třeba pochválit v obraně důrazně pracující Vocilkovou a Severovou, které se dařilo i střelecky, měla téměř 100 % úspěšnost svých střeleckých pokusů. Veronika Hejtmánková se blýskla, bezpečným proměňováním sedmiček, svou dynamikou platila na soupeře Anna Gebre Selassie. Křídelní hra družstva byla nepřjemně poznamenána dalšími zdravotními problémy. Do utkání vůbec nenastoupila Samcová a v průběhu 1. poločasu se zranila Remešová. Do hry tedy zaahovalo jediné klasické křídlo Huráňová. Sřelecky se nedařilo Martině Kelarové, která nastoupila obětavě po zranění utrpěném před týdnem v utkání se Slavii, kde byla naopak naší nejproduktivnější hráčkou. Tereza Kubáčková měla na své čtyři branky osm střeleckých pokusů, což je na spojku na Olomoucké poměry solidní.

Celkově lze říci, že děvčata utkání zvládla. Nebýt zaváhání na začátku zápasu, mohl být favorit ještě ve větších nesnázích. I tento výsledek dává naději na konečný úspěch, je však třeba očekávat, že jejich soupeř udělá maximum pro otočení výsledku.