English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Bronz utekl Hanačkám o branku.

Bronz utekl Hanačkám o branku. 21.05.2011 16:32:48 - autor: vasek, přečteno 4015x

HC Zlín - DHK ZORA Olomouc 27:23 (11:10)

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:3,7:5, 9:8, 10:9, 11:10 - 14:10, 14:12, 17:16, 19:19, 23:20, 24:22, 26:23 , 27:23.

Rozhodčí: Dvorský, Sivák (oba SR)      380 diváků        7m hody: 2/1 - 9/8 vyloučení: 3 - 4.

Sestavy a branky:
Zlín:
Mahďáková, Vyhlídalová - Adámková 2, Růčková 5, Poznarová 6/1, Brzósková, Šviráková 1, Hradilová, Š. Marčíková 2, Budayová, Hrbková 5, Salčáková 6, Pospíšilová, Z. Marčíková.

Trenér: Dušan POLOZ


Olomouc: Raníková, Rašková - Hejtmánková 2/1, Růžičková 7/7, Kulíšková, Vocilková 1, Remešová 1, Kelarová 2, Severová 1, Kubáčková 2, Huráńová 4, Spíchalová 1, Gebre Selassie 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Svůj kalich hořkosti letošní sezony si musely olomoucké házenkářky vypít až do úplného dna. Nepříjemnosti, které je v podobě četných zranění provázely po celou sezonu se jim nevyhnuly ani v posledním utkání smolného ročníku ve Zlíně, kde hrály odvetné utkání boje o bronzové medaile s domácím favoritem. Přitom do odvety vstupovaly s tříbrankovým náskokem z prvního zápasu a po většinu času v sobotní odvetě udržovaly vývoj střetnutí v takové pozici, která by jim stačila k zisku bronzových medailí. Pouze v prvních deseti minutách se utkání vyvíjelo jako přes kopírák z prvního zápasu, kdy jim domácí hráčky utekly na 6:1. Za dalších deset minut byl už ale stav 8: 6 a po většinu času s výjimkou krátkého úseku na začátku druhé půle, až do konce utkání se brankový stav vyvíjel v jejich prospěch kdy byl rozdíl jedno až tříbrankový pro domácí družstvo, ale v součtu obou zápasů, stále zaručující celkový úspěch.

V 9. minutě druhého poločasu za stavu 15:14, však došlo k velmi nešťastnému zranění opory Hanaček, brankařky Barbory Raníkové, kdy její spoluhráčka z reprezentace Salčáková naskakovala do brankoviště, přičemž jí byl odpískán přešlap (nebo kroky ?) ta však ještě míč vypustila a ten nešťastně zasáhl nepřipravenou Báru do hrudi. Při následném pádu si poranila záda a ze hry musela odstoupit. Do branky musela nastoupit Lucie Rašková, ta však přes veškerou snahu nedokázala na výborný výkon Raníkové navázat. Domácí střelkyně ztratily respekt, který z brankařské olomoucké opory měly a začaly se brankově prosazovat, především střelami ze střední vzdálenosti a prostorů křídel. I přes tento nesporný handicap však naše děvčata znovu prokázala bojovné srdce a o svou šanci bojovaly až do úplného závěru.

Čtyři minuty před koncem za stavu 24:22 se však prosadila Růčková a nejlepší domácí hráčka Míša Hrbková zvýšila vedení domácích na 26:22. Minutu před závěrečným klaksonem proměnila Katka Růžičková svou sedmou „sedmičku" v utkání za faul na Huráňovou a upravila stav na 26:23, což zaručovalo bronz pro Hanačky. Když už začala minuta utkání naskočila znovu Salčáková z levého křídla a svou šanci bezpečně proměnila. Olomoučanky ještě zkusily hru bez brankařky se sedmi hráčkami v poli, což však k úspěchu nevedlo a domácí se mohly radovat ze šťastného zisku bronzových medií. Jejich radost byla obrovská a našim děvčatům zbyly jen oči pro pláč, jejich slzy zkrápěly palubovku zlínské haly a hořkost porážky nesly velice těžce. Nic nepomohly ani růže z ruky generálního sekretáře ČSH St. Svobody, ani uznalý potlesk domácích diváků za jejich bojovný výkon. Tak jak to někdy ve sportu bývá, nevyhrálo lepší, ale šťastnější družstvo.

Co k utkání říci na závěr. Děvčata zakončila sezonu sice bez zisku medaile, ale se ctí. Ukázala bojového ducha i hodně házenkářského umění. Škoda, že se k nim však v rozhodujících chvílích obrátilo štěstí zády. V každém případě mají trenéři na čem stavět. Až na jednu, dvě výjimky by měly hráčky hrát v družstvu i v příští sezoně když se do přípravy a zápasů zapojí i ty které je tentokrát povzbuzovaly v plném počtu jen z hlediště zlínské haly (Fabíková, Pašková, Ždánská, Grolichvá) a ty, které za nimi přišly i po návratu ze Zlína do klubovny, aby s nimi společně oslavily závěr sezony, pak mohou olomoucké barvy znovu zářit v nejvyšších patrech interligové tabulky.

K hodnocení celé uplynulé sezony se vrátíme v příštích dnech. Snad jen v krátkosti k tomuto zápasu: Bára Raníková až do svého zranění byla tak jako ve všech předchozích utkáních velkou oporou svým spoluhráčkám a největší překážkou pro soupeřky. V obraně bojovaly všechny, včetně křídel, prim však v obranné činnosti hrála opět především Alena Vocilková, tvůrkyně hry Veronika Hejtmánková a Anička Gebre Selassie ukázaly, že si dovedou vyhovět i při společním pobytu na hřišti, obě kanonýrky Kelarová s Kubáčkovou zaměstnávaly obranu domácích, chybělo tomu však úspěšnější zakončení, Katka Růžičková se blýskla především bezchybným proměňováním sedmiček, prosadila se i obě "otrokovická" křídla Martina Huráňová a Adriana Remešová. Trochu nepovedený zápas sehrály pivoti, Severová a Spíchalová, jejichž dvě vstřelené branky z devíti pokusů je hodně nízké číslo.

V domácím celku spolehlivý výkon odvedla,v brance Mahďáková i když na poslední čtvrthodinku musela přenechat své místo Vyhlídalové. O úspěšném výsledku nakonec rozhodlo především kvarteto reprezentantek Salčáková, Poznarová, Růčková a Hrbková, z nichž na sebe nejvíc upozornila, Míša Hrbková.