English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorostenky Zory začínají boj o mistrovský titul

Mladší dorostenky Zory začínají boj o mistrovský titul 22.05.2011 21:19:33 - autor: , přečteno 2201x

Interligovým ženám Zory Olomouc utekla bronzová medaile mezi prsty o jedinou branku, juniorky v 1. lize žen obsadily také celkově 4. místo, pátou příčku obsadilo družstvo starších dorostenek, i když dlouho usilovalo o některou z medailí. Zatím jediným družstvem, které má medaili z mistrovství České republiky zajištěnu jsou dnes mladší dorostenky DHK ZORA Olomouc a velkou šanci na zisk některé z medailí mají také starší žákyně klubu, které čeká první červnový víkend finále Žákovské ligy v Ostravě. O tom z jakého kovu mediale našim dorostenkám zacinkají se rozhodne už v tomto týdnu.

Mladší dorostenky prošly dlouhodobou soutěží, kterou byla moravská skupina 1. ligy bez jediného zaváhání a s plným bodovým ziskem vyhrály s náskokem pěti bodů před družstvem Zlína. Obě družstva tak získala právo utkat se v duelu s vítězi české skupiny ligy mladších dorostenek o medaile. Vítězové obou skupin se střetnou ve dvou zápasech o mistra a stříbrné medaile, druzí se stejným způsobem utkají o bronzové medaile. Hraje se tzv. pohárovým způsobem doma - venku a výsledky obou zápasů se sčítají.

Družstvo DHK ZORA Olomouc bude mít za soupeře vítěze české skupiny Sokol Písek a první zápas bude sehrán v Písku už v středu 25. května od 17:30 hod. v Obloukové hale místního Sokola. Odveta se pak uskuteční v neděli 29. května od 15:00 hod. v hale DHK ZORA v Olomouci na Andrově stadioně. V utkáních o třetí místo a bronzové medaile se utkají děvčata HC Zlín se druhým českým celkem, kterým je Jiskra Havl. Brod. První utkání se hraje také ve středu 25. května, v Havl. Brodě od 18:00 hod., odveta je na pořadu v sobotu 2. května 2011 od 13:00 hod. ve Zlíně.

V obou duelech se dají očekávat vyrovnané dramatické boje s vrcholnými výkony této věkové kategorie. V družstvu soupeře našich děvčat jsou nejlepšími hráčkami zejména reprezentantky dorosteneckého družstva ČR Nikol Černá a Dominika Pravdová, v popředí střelecké tabulky se prosazují i Jana Řežábková a Sylvie Lindauerová. V Písku mají i další hráčku dorostenecké reprezentace Veroniku Malou, která se už prosadila i v interligovém celku žen a její ročník narození  1994 ji opravňuje ke startu za mladší dorostenky. V dvojzápase o titul mistra ČR však nebude moci za svůj klub nastoupit, protože má t.zv. "VJ", to je povolení startu o dvě kategorie výše a nemůže proto za družstvo své původní kategoreie hrát. Některé hráčky družstva mladších dorostenek Sokola Písek hrávají také pravidelně za družstvo starších dorostenek Písku 1. ligu staršího dorostu.

Olomoucké družstvo má ve svém středu také čtveřici dorosteneckých reprezentantek Nikolu Jansovou, Terezu Štegrovou, brankařku Annu Novákovou a věkově ještě starší žačku Terezu Fryčákovou (roč. narození 1996). Trenér družstva a současně šéf dorostenecké reprezentace Lubomír Krejčíř bude mimo jmenované hráčky svého družstva spoléhat i na brankařku Michaelu Havlíčkovou, tvůrkyni hry Kláru Sovovou, Michaelu Palátovou, po vleklém zranění vracející se Lucii Zimovou a další.

Už první utkání ve středu (o jehož výsledku a průběhu Vás budeme samozřejmě informovat) napoví o šancích obou družstev. Děvčata družstva našich mladých nadějí věří, že při odvetě v neděli od 15:00 hod. je přijde do haly podpořit množství příznivců našeho klubu. Děvčatům přejeme úspěšný vstup do duelu a věříme, že přivezou z jihu Čech do odvety úspěšný výsledek.