English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Ml. dorky Zory mají našlápnuto k titulu!!!!! Sokol Písek .- DHK ZORA Olomouc 21:22 (13:10).

Ml. dorky Zory mají našlápnuto k titulu!!!!! Sokol Písek .- DHK ZORA Olomouc 21:22 (13:10). 25.05.2011 19:09:42 - autor: vasek, přečteno 2610x

V dnešním prvním utkání o titul Mistra ČR mladších dorostenek dokázaly hráčky DHK ZORA Olomouc pod vedením Mgr. Lubomíra Krejčíře porazit domácí o jednu branku a získat tak mírný náskok před domácí odvetou, která se bude konat v neděli, 29.5. od 15:00 v hale DHK ZORA Olomouc.

Přijďte všichni příznivci olomoucké házené povzbudit naše naděje v boji o vytoužené zlato!!!

Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc 21:22 (13:10)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 4:2, 4:4, 6:5, 9:5, 11:7, 12:9, 13:10 - 15:11, 16:15, 17:19, 20:20, 20:21, 21:21, 21:22

Rozhodčí: Blanický, Špaček           128 diváků                   7 m hody: 3/2 - 2/2            vyloučení: 4 - 3.

Sestavy a branky:
Písek:
Petříková, Hrušková - Boorová 2, Bullová 2, Lindaurová, Pravdová 5, Kubičková 7/1, Černá, Ráčková 1, Talafusová, Pošustová 2, Zemanová, Řežábková 1/1, Benešová 1.

Trenér: Josef KECLÍK

Olomouc: Nováková, Havlíčková - Sovová 2, Rokytová, Jurníčková, Jansová 11/2, Zimová 2, Brandýsová 5, Palátová, Hochvaldová 1, Štegrová, T. Fryčáková 1, V. Fryčáková .

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

V písecké „Obloukovce" se ve středečním večeru hrálo první utkání duelu o mistra České republiky mladších dorostenek v házené pro rok 2011. Střetla se zde dvě momentálně nejlepší česká družstva mladých házenkářek, vítězové dvou skupin 1. ligy - české a moravské.

Utkání to bylo vyrovnané, mělo svou kvalitu, bylo ale také poplatné důležitosti zápasu, nervozita děvčatům svazovala ruce, docházelo k nepřesnostem, plynoucím často z přemíry snahy. Domácí družstvo vstoupilo do utkání lépe, s výjimkou první vstřelené branky zápasu bylo neustále ve vedení ve druhé části prvního poločasu narostlo dokonce až na čtyřbrankový rozdíl, který se podařil mladým Hanačkám snížit na 3 branky až v závěru poločasu. Hra hostujícího družstva v první půli nebyla dobrá,děvčata hrála málo důrazně, v obraně i útoku, obrana umožňovala domácím hráčkám velmi často zakončovat své akce až z brankoviště a ani oběma brankařkám se příliš nedařilo. V útoku zůstávala často osamocena jen Nikola Jansová a to bylo málo.

Po změně stran se hra začala vyrovnávat, v hostující brance čarovala Anna Nováková, zlepšila se obrana i pohyb, vývoj skóre se začínal otáčet ve prospěch moravského družstva a posledních deset minut už bylo plně v režii hostí, kterým se podařilo utkání dovést až ke konečnému těsnému vítězství, které jim dává velké šance do nedělní odvety.

Domácí družstvo se představilo jako rychlý a důrazný celek, obrana toho Hanačkám moc nedovolila a zejména Olomoucká křídla měla hodně obtížné se prosadit. V závěru už přece jen domácím děvčatům začaly docházet síly a toho také jejich soupeř využil. Jihočešky měly ve svém středu výbornou Kláru Vysloužilovou, střelbu ze střední vzdálenosti obstarávala hlavně Dominika Pravdová, která byla pro branku hostí stálým nebezpečím.

Z hostujícího družstva zaslouží absolutorium za svůj výkon ve druhém poločase hlavně Anička Nováková, která pochytala velké množství střel za všech prostorů, včetně několika náskoků do brankoviště. Nejlepší hráčkou na hřišti však byla tentokrát Nikola Jansová, která dřela do úmoru, spolehlivě zastala svou práci v obraně, snažila se uvolňovat své spoluhráčky a také sama úspěšně zakončovala. I ostatní hráčky je nutno pochválit za bojovnost a nasazení, hlavně však po změně stran, jejich nedůrazná hra z prvního poločasu by jim v odvetě mohla ještě nadělat řadu problémů. Družstvo se příliš nedostalo ke své zbrani rychlému útoku, naopak se dařilo uvolňovat své pivoty, přesným zakončováním se blýskla z prostoru pivota Markéta Brandýsová.

První důležitý krok svěřenkyně trenéra Lubomíra Krejčíře v Písku udělaly. Herně svého soupeře převyšovaly, měly ve svém středu také více výrazných individualit. Pořád to však byl jen první krok. Jihočešky jistě přijedou v neděli do Olomouce s odhodláním pokusit se o zvrat. Bude to chtít od našich děvčat zopakovat svůj výkon ze druhého poločasu v průběhu celého zápasu a ten odehrát s maximální koncentrací a nasazením.

Utkání v Olomouci se hraje už v neděli 29. května v 15:00 hod. v hale DHK ZORA Olomouc na Andrově stadionu.