English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > TITUL JE DOMA - mladší dorky ZORY jsou mistryněmi ČR

TITUL JE DOMA - mladší dorky ZORY jsou mistryněmi ČR  Obsahuje videogalerii 29.05.2011 18:50:52 - autor: vasek, přečteno 2823x

TITUL JE DOMA – MLADŠÍ DORKY ZORY JSOU MISTRYNĚMI ČR

DHK ZORA Olomouc - Sokol Písek 25:21 (13:9)

Mladší dorostenky DHK ZORA Olomouc, porazily své soupeřky z jihu Čech i v odvetě (první utkání v Písku vyhrály mladé Hanačky 22:21) a staly se MISTRY ČESKÉ REPUBLIKY PRO ROK 2011 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DĚVČATA DĚKUJEME A BLAHOPŘEJEME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 7:2, 7:4, 9:6, 12:6, 12:8, 13:9 - 17:9, 20:12,21:15, 23:15, 23:18, 24:18, 24:21, 25:21.

Rozhodčí: Brzósková, Zbranková              150 diváků                 7 m hody: 4/3 - 5/2   vyloučení: 0 - 3.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Nováková, Havlíčková - Sovová 3/1, Rokytová 1, Jurníčková, Jansová 5/2, Zimová 3, Brandýsová, Palátová 2, Hochvaldová 3, Štegrová 3, T. Fryčáková 5, V. Fryčáková, Míšová.

Trenér: Lubomír KREJČÍŘ

Písek: Petříková, Hrušková - Bullová 2, Lindaurová 2, Boorová 3, Pravdová 4/1, Kubičková, Černá 4, Stozsková, N. Zemanová, Řežábková 2, Benešová 1/1..

Trenér: Josef KECLÍK

Mladší dorostenky Zory Olomouc si splnily svůj zlatý sen a získaly zcela po právu titul mistryň České republiky pro rok 2011. Dvakrát musely bojovat o svůj titul s vítězem české skupiny 1. ligy - děvčatům ze Sokola Písek. Základní kámen položily mladé Olomoučanky už ve středu na jihu Čech, když dokázaly porazit favorizované družstvo v jeho prostředí a domů si vezly nejtěsnější výhru, i když v průběhu utkání už prohrávaly i pětibrankovým rozdílem. Největšími hvězdami prvního utkání byly z mistrovského týmu především Nikola Jansová a brankařka Anna Nováková

Odveta v Olomouci před slušně zaplněným hledištěm ve kterém sledovalo souboj více než 150 diváků (co by za takovou návštěvu dal na příklad vítěz česko-slovenské interligy, ženy Slavie Praha). Domácí družstvo chtělo hned od začátku zápasu ukázat, kdo je tady pánem a pustilo se do svého silného protivníka s plnou vervou. V 9. minutě svítil na ukazateli stav 7:2 a velký podíl na tomto stavu měly hrdinky prvního zápasu Nikola Jansová, která vstřelila první branku a další dvě přidala ze 7 m hodů a Anička Nováková, která pochytala co se dalo. K oběma hlavním protagonistkám se pak přidala i nejmladší hráčka výběru trenéra Krejčíře - Terezka Fryčáková, která do konce prvního poločasu nastřílela z postu pravého křídla čtyři branky. Postupně se začala prosazovat i hostující děvčata, především dvě Dominiky v jejich dresu Pravdová a Bullová střelami ze střední vzdálenosti, domácí hráčky si však čtyřbrankový náskok podržely až do poločasu.

Po změně stran zavelela ke zteči kapitánka týmu Klára Sovová, dvěma důležitými brankami zvýšila na rozdíl šesti branek, trefila se i Míša Palátová. Hra se oboustranně uklidnila, obě družstva přidávala pravidelně po brance do sítě soupeřek a domácí družstvo si udržovalo bezpečný šesti až sedmibrankový náskok. V polovině druhého poločasu dvěma goly z dálky zvýšila Lucie Zimová až na osmibrankový rozdíl, to však bylo ze strany domácího celku na dlouho skoro všechno. Děvčatům se přestalo dařit střelecky, k velkému výkonu se rozchytala hostující brankařka Hana Petříková, úsek mezi 16.-27. minutou vyhrálo hostující družstvo 1:6 a rázem to bylo jen o tři branky 24:21. Domácí děvčata si však stále udržovala náskok, bez větších komplikací si jej pohlídala až do konce utkání a když v poslední minutě Lucka Hochvaldová vstřelila banku jistoty, mohlo nadšení domácích děvčat propuknout naplno.

Nejprve „valná hromada", slzičky štěstí při „děkovačce divákům" a na závěr mistrovský taneček i s trenérem a vedoucí družstva Janou Fischerovou. Kapitánka Klára Sovová převzala z rukou člena Rady ČSH a předsedy Středomoravského svazu házené Mgr. Antonína Staňka pohár pro mistra a děvčata spolu s realizačním týmem převzala mistrovské zlaté medaile.

Ziskem zlatých medailí byla završena úspěšná sezona, v níž děvčata ani v jediném utkání základní části a ani ve finálovém duelu neprohrála a dokonce neztratila ani jediný bod. Zlaté medaile jim po právu patří a také jim hodně sluší. Mravenčí denodenní práce trenéra Lubomíra Krejčíře, který do děvčat „hustil" nejnovější prvky moderní házené a předával jim své dlouholeté zkušenosti ze své práce klubového i reprezentačního trenéra. Nesmíme však zapomenout na paní Janu Fischerovou. Nejen, že zajišťovala už po dvě sezony družstvu potřebný servis ze své funkce vedoucí družstva, ale stála také u prvních krůčků většiny děvčat tohoto mistrovského celku, které vedla od mini, přes mladší a starší žačky a předala je až do mladších dorostenek. I ona se podílí velkou měrou na tomto úspěchu.

Závěrem je třeba jednak ocenit také výkon finálového soupeře Sokola Písek a popřát hráčkám a trenérům obou družstev hodně úspěchů do příští sezony.