English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > První informace ze zákulisí interligových klubů

První informace ze zákulisí interligových klubů 02.06.2011 09:25:29 - autor: , přečteno 2126x

Ještě ani řádně neodezněly emoce po skončení play-of uplynulé sezony, neoschly slzičky děvčat, jejichž družstvo neskončilo v celkovém hodnocení sezony podle jejich představ a neskončily oslavy těch úspěšných a v zákulisí většiny interligových klubů to už zase pořádně vře. V současné době se řeší přechody hráček mezi kluby, ty jsou však zahaleny až na některé „zaručené informace" zatím rouškou tajemství. Co se však vaří v plné síle je změna na postech trenérů. Tam obrazně řečeno nezůstává kámen na kameni a dá se říci že minimálně u poloviny interligových družstev dojde ke změnám trenérů.

Začněme tentokrát u slovenských celků. Mistrovské družstvo Iuventy Michalovce už má problém vyřešen, Dušan Daniš a celý jeho realizační tým u družstva skončili a žezlo převzal 54 letý maďarský trenér József VURA. U bronzového týmu Gaboru Bánovce n. Bebr. skončil Ivan Pompoš, který družstvo převzal v průběhu sezony. Ten odchází na východ do role asistenta u mužského velkoklubu Tatranu Prešov. Na lavičku Bánovců se tak posadí bývalý trenér slovenské reprezentace Lubomír POPLUHÁR. Interigovou scénu opouští také trenér Trenčína a asistent slovenské ženské reprezentace Ján Beňadík. Podle slovenských zdrojů není vyloučeno jeho angažmá u družstva Sokola Poruba. Nástupce u trenčínského družstva není zatím znám.

Na Slovensku se také ještě řeší otázka slovenských družstev ve WHIL. Podle umístění v loňském ročníku by mělo sestoupit družstvo Danlogu Partizánske. Vítěz 1. ligy MHK Bytča na účast ve WHIL nereflektoval, takže složení slovenské šestice bude asi stejné jako v uplynulém ročníku. Jenže ... v uplynulých dnech se hovořilo o fúzi Bánovců s Partizánským, tato možnost však již padla, protože se Bánovce přihlásily samostatně do WHILky. Velké problémy signalizuje Trenčín, kterému město, které je vlastníkem haly předepsalo sumu 100 Euro za hodinu tréninku a to by bylo pro klub smrtící. Takže budeme muset počkat, jak všechno dopadne. S největší pravděpodobností bude v interlize pokračovat i papírově sestupující český celek Házená Jindř. Hradec.

Na české straně byl první Zlín, jehož trenér Dušan Poloz signalizoval svůj odchod do Norska už před několika týdny. Trenérský post nakonec ve Zlíně převezme mladý, teprve 30 letý trenér Aleš KOŘÍNEK, který přichází ze Zubří, kde působil v roli asistenta u družstva mužů a věnoval se výchově mládeže na místních školách. V trenérské funkci skončil po sezoně i dlouholetý lodivod Slavie Praha Petr Pína. Družstvo má údajně převzít Antonín STŘELEC, který prošel několika, především moravskými interligovými kluby, působil v Kunovicích, ve Veselí, Zlíně a necelou sezonu i v Olomouci. V Písku ukončil angažmá trenér Jan Salač, který odchází do prvoligového Liberce a na jeho místo pravděpodobně nastoupí Jan SLAVÍK, který vede v Písku družstva mládeže a působí také jako asistent u reprezentačního družstva dorostenek ČR. O družstvu Poruby sice nejsou žádné oficiální informace, několik tzv. zaručených zpráv již ale, zejména ze Slovenska prosáklo, takže se dá usuzovat, že i Aleš Chrastina nebude s největší pravděpodobností u družstva pokračovat. To je ale v této chvíli pouhá spekulace,

Suma sumárum, starými tvářemi na lavičkách interligových družstev budou v Šaľe Michal LUKAČÍN, v ŠKP Bratislava Peter OLŠAVSKÝ a v Partizánskem Tibor CSOLLÁR, u českých družstev by měli u svých družstev pokračovat OBA slovenští trenéři Peter SABADKA ve Veselí a Tomáš KUTKA v Mostě, René KUMPÁN v Jindř. Hradci a samozřejmě Libor MALÍNEK u našeho družstva. Dění v klubech budeme samozřejmě i nadále sledovat a o novinkách budeme neprodleně informovat.