English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V pátek uvidíme v hale UP špičkovou házenou

V pátek uvidíme v hale UP špičkovou házenou 03.06.2011 09:36:32 - autor: , přečteno 1879x

Olomoucký házenkářský fanoušek má pro pátek jasnou volbu. Od 18 hod. se v hale UP představí česká ženská reprezentace v boji o postup na prosincové MS, které se uskuteční v Brazilii. Proti nim se postaví v současnosti jeden z nejlepších ženských týmů Evropy - celek Černé Hory, v jehož dresu uvidíme celou řadu vynikajících házenkářek v čele s nejlepší světovou hráčkou Bojanou Popovič,dalšími vynikajícími střelkyněmi ze středních vzdáleností, kterými jsou Marija Jovanovič, Milena Kněževič, levoruká Andjela Bulatovič, rychlonohá křídla Maja Savič a Jovanka Radičevič a další hvězdy evropské házené.

Naše reprezentace má před sebou nelehký úkol, uspět a po osmi letech se probojovat na vrcholnou světovou akci. Budeme jim v hledišti držet palce a věřit, že se jim to podaří, protože české ženské reprezentaci se v Olomouci v minulosti většinou dařilo.

Příznivci olomouckého klubu mají pak o víkendu možnost buď osobně zajet do Ostravy povzbudit starší žačky klubu v jejich boji o medaile, nebo alespoň sledovat informace z dějiště finálového turnaje a fandit na dálku Všichni věříme, že děvčata trenéra Radka Dočkala splní roli favorita do níž jej předurčují letošní výsledky v Žákovské lize a po mladších dorostenkách, které vybojovaly mistrovský titul minulý týden v duelu se Sokolem Písek přivezou na Hanou další cenný kov. Zajímavostí je, že na finálovém turnaji bude družstvo Zory Olomouc jediným zástupcem Moravy, mezi dalšími pěti českými celky: Sokol Kobylisy, Slavia Praha, Sokol Písek, Jiskra Havl. Brod a Slavia VŠ Plzeň.

Turnaj se hraje v sobotu a neděli v Ostravě - Hrabůvce v hale SPŠ Dopravní na Moravské ulici.