English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V sobotu přijede ŠKP Štart Bratislava

V sobotu přijede ŠKP Štart Bratislava 10.04.2007 09:11:22 - autor: vasek, přečteno 2088x

Blíží se závěr 5. ročníku interligové soutěže WHIL a sobotní utkání je v této sezoně posledním, které odehrají naše děvčata na domácí půdě. Soupeřem jim bude družstvo z hlavního slovenského města, se kterým se po celý rok přetahují o 5 - 7. příčku celkového pořadí. Od 17. kola, kdy se naše družstvo dostalo před Bratislavu na 6. místo obě družstva své dva další zápasy prohrála a až výhra Štartu v minulém kole nad Slavií znamenala opět změnu pořadí, Bratislava je 6. s 22 a Hanačky 7. se 20 body.

Sobotní utkání tedy bude přímým soubojem o konečné 6. místo ve WHIL. Vítěz tohoto zápasu obsadí s největší pravděpodobností 6. místo (Bratislava v případě výhry může za určitých okolností dokonce pomýšlet i na pátou příšku), protože v posledním kole oba čekají nesmírně těžcí soupeři, Hanačky jedou do Michalovců a Bratislava bude hostit druhý celek soutěže Šaľu. Jinak se toho v posledních dvou kolech asi moc nezmění. Veselí už asi ztratilo šanci zaútočit na bronzovou příčku a současně si jistě pohlídá i postavení nejlepšího českého družstva pro závěrečné play-off.

O celkovém vítězi letošního ročníku WHIL je už prakticky rozhodnuto několik týdnů, uplynulá dvě kola také rozluštila tajenku v podobě sestupu českého družstva. Zlín si výhrou v Kunovicích pojistil interligovou účast i pro příští ročník, naopak Kunovice budou čekat na to, zda vítěz české 1. ligy bude mít zájem o start, nebo se slováckému celku podaří udržet interligu administrativní cestou.

Před nejlepšími čtyřmi slovenskými a českými družstvy je tedy po skončení 22. kol interligy boj o medaile v národních play-off. Na slovenské straně jsou známy definitivně i semifinálové dvojice. V souboji na 3 vítězná utkání se střetnou Michalovce s Bratislavou a Šaľa se utká s Banskou Bystricí. Semifinále má tedy úplně stejné aktéry jako v minulém ročníku.

Na české straně se toho asi také mnoho proti loňsku nezmění. Významnou změnou je jen systém semifinále play-off, kdy se bude hrát jen na dva vítězné duely. Dvojice Slavia - DHK ZORA si asi loňské semifinále zopakuje, proti Veselí se pak místo Zlína postaví premiérově Písek. První utkání play off jsou na pořadu hned týden po skončení interligy, naše děvčata zahájí v sobotu, nebo v neděli 28 (29.). dubna v Praze, druhé zápasy se hrají hned ve středu 2. května, v Olomouci se bude hrát od 18,00 hod. V případě, že bude po dvou utkáních stav nerozhodný, bude se hrát stejně jako loni rozhodující zápas v Praze a to v sobotu, nebo v neděli 5. (6.) května 2007.

Vítězové obou semifinálových bojů se střetnou na 3 vítězné zápasy o mistrovský titul, poražení semifinalisté také na 3 vítězná utkání o bronzové medaile. Termíny těchto zápasů jsou následující: 1. a 2.utkání: 12. a 13. května, 3. a příp. 4. utkání 19. a 20. května, event. rozhodující 5. utkání by se hrálo 23. května 2007.

Po posledních dvou porážkách našich děvčat doma s Veselím a v Písku se bohužel situace pro české play-off zjednodušila, skoro se dá říci že už o nic nejde. Jak již bylo řečeno, v sázce je však ještě 6. místo a věřme, že se Olomoučanky o něj poperou. Můžeme tedy v zápases Bratislavou očekávat úporný boj, dramatický až do konce a věřme se šťastným koncem pro domácí celek

Pikantní je skutečnost, že ŠKP Štart Bratislava je jediným celkem v historii prozatímních 108 utkání DHK ZORA ve WHIL, se kterým ještě nikdy nevyhrála (doma remíza a v Bratislavě dvě prohry o jedinou branku). Přitom Hanačky dokázaly porazit všechna ostatní silná slovenská družstva, všechny české soupeře a v 1. ročníku dokonce i Hypo Niederosterreich.

Utkání DHK ZORA Olomouc - ŠKP Štart Bratislava se hraje v sobotu 14. dubna 2007 od 18,00 hod. ve sportovní hale DHK ZORA na Andrově stadioně.