English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > Úspěšné mladší žačky DHK Zora Olomouc

Úspěšné mladší žačky DHK Zora Olomouc 23.06.2011 21:17:16 - autor: , přečteno 3468x

Jako velice úspěšnou lze hodnotit sezónu mladších žaček DHK Zora Olomouc. Po vítězství a zisku zlatých medailí ve Středomoravské lize obsadily mladé házenkářky 3. místo na Mistrovství ČR v házenkářském desetiboji dívek, které se konalo od 17. - 20. června 2011 v Olomouci za účasti 7 družstev.


Na tento vrchol sezóny se všechny hráčky zodpovědně připravily a vůbec se netajily tím, že chtějí opět bojovat o zlato. Po prvních dvou disciplínách tomu vše i nasvědčovalo. Hod do dálky z místa s přehledem vyhrály a soupeřům ujely o pověstný parník. Též vítězství ve sprintu na 2 x 15 m nenechalo nikoho na pochybách, že to hráčky myslí s umístěním na nejvyšších příčkách velmi vážně. Desetiboj však není jen o hodech a bězích, a tak přišly na řadu i disciplíny, ve kterých jsme nezabodovali podle představ. Šlo především o „oblíbený" pětiskok a střelbu na přesnost. Zpět do hry se holky chtěly dostat na překážkové dráze. Motivace byla zřejmě až moc vysoká a ani tuto disciplínu nezvládly podle svých současných možností.


Utkání s osobní obranou 1 x 10 min. již děvčata zvládla velmi dobře a s celkovým skóre 55:38 obsadila 2. místo. Disciplína shotout - výhozy do rychlého útoku - dopadla tak na 50%. Přesto brankařky Michaela Ošlejšková a Sylva Pašková předly velmi dobrý výkon. Pochválit lze i všechny hráčky, které soupeřům nastřílely 70 branek. Na druhém místě Opava 54. Stejně tak i v utkání bez osobní obrany hrané na 1 x 20 min. družstvo obsadilo 2. místse skóre 74:32. Vítězný Havlíčkův Brod 65:39. Jednou z disciplín byla i aktivita (kolik hráček dá v utkání alespoň 1 gól). Zde mladé Olomoučanky obsadily 2. místo s 45 body. Vítězný DHC Plzeň 49 bodů.


Individuální ocenění za nejlepší výkony si vybojovaly Michaela Ošlejšková, Karolína Žáčková, Diana Řezníčková a Veronika Studená.

MČR se zúčastnily: Brankařky Michaela Ošlejšková, Sylva Pašková
Hráčky: Gazdíková Johana, Glogarová Nikola, Lindnerová Barbora, Konůpková Kateřina, Králová Kateřina, Řezníčková Diana, Studená Veronika, Tkadlecová Michaela, Vaňková Barbora, Vítková Kristýna, Zrůnová Marie a Žáčková Karolína
Trenéři Haloun Miloš a Mgr. Gazdík Marti

         Všechny hráčky si za předvedené výkony a bojovnost zaslouží pochvalu

 

Umístění družstev:         1. Havlíčkův Brod         58 bodů

                                    2. DHC Plzeň                56

                                   3. DHK Zora Olomouc     54

                                   4. Slavia Plzeň               40

                                   5. Opava                        32

                                   6. Č. Budějovice             30

                                   7. Sokol Kobylisy II         18

n