English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Příprava házenkářek začíná

Příprava házenkářek začíná 12.07.2011 20:28:21 - autor: , přečteno 2509x

Třetí týden čerpají hráčky olomoucké Zory zaslouženou dovolenou po náročné sezoně, ty které minulou sezonu nedohrály pro zranění a následné operace kolen pokračují v rehabilitaci a všechny shlížejí s nadějemi do nastávající sezony. 23. června skončila měsíční fáze po ukončení sezony, vyplněná především doplňkovými sporty, poslední týden v červnu a první dva týdny prvního prázdninového měsíce si doufejme od házené odpočinuly a od pondělí 18. července už budou polykat první tréninkové dávky.

Některá družstva příštího ročníku WHIL zahájila přípravu o jeden až tři týdny dříve, na příklad slovenský mistr Iuventa Michalovce s maďarským trenérem Józsefem Vurou zahájil přípravu už 29. června, český mistr Britterm Veselí se představil poprvé minulý čtvrtek, oba totiž čeká start ve 2. předkole ligy mistrů hned první zářijový víkend, kdy také začíná interliga. Oba úřadující mistři také posilují své hráčské kádry. Na východ do Michalovců přestupují dvě Trenčanky - pivotka Kovaličková a křídlo Dudová, z Bánovců se do Iuventy přesouvá Slovinka Geričová. Aktivní činnost naopak ukončila dlouholetá opora Kalaninová. Český mistr Britterm Veselí se také posílil na postu pivota, po pětiletém působení na Islandu se do Veselí vrací Pavla Nevařilová, odchovankyně otrokovické házené a v přestupové síti uvízla také další hráčka z Trenčína - střelkyně Monika Rajnohová, která v základní části interligy nastřílela 107 branek.

Největšími přestupovými bombami první fáze přestupního termínu (01. 07. - 31. 08. 2011) se však stalo posilování loňského českého nováčka interligy Sokola Poruba, na jehož prvním tréninku, pod vedením nového slovenského trenéra Jána Beňadíka (vedl dosud Trenčín) se v pondělí objevily dvě slovenské SuperStar - Katarína Dubajová, 33 letá dvojnásobná nejlepší házenkářka Slovenska (2000 a 2001) ostřílená z dlouhodobého účinkování v bundeslize a v dánské nejvyšší soutěži, se kterou její dosavadní klub Duslo Šaľa neobnovil smlouvu a o rok starší Alžbeta Tothová, nejlepší střelkyně uplynulého ročníku intrerliy, která v dresu Bánovců nastřílela v sezoně 313 branek, která je dokonce čtyřnásobnou nejlepší slovenskou házenkářkou (2003-5 a 2010).

Olomoucké házenkářky vstoupí do předsezónní přípravy v pondělí 18. července a převážnou část přípravy stráví v prostorách svého areálu. Po dvou týdnech zaměřených především na nabírání fyzičky se přesunou na týden do areálu v Morkovicích na Kroměřížsku, kde už se v místní sportovní hale zaměří na herní přípravu. První herní prověrkou však bude až účast na turnaji v Šaľe, kde se potkají s úřadujícím mistrem Česka a prvním soupeřem v novém ročníku interligy - Veselím a dvěma slovenskými účastníky interligy domácím družstvem Šaľy a Danlogem Partizánske. Následovat bude tradiční domácí turnaj o Pohár míru, kde se ve dnech 19. - 21. srpna představí dva týmy polské superligy Elbląg a Chorzow, mistr Ázerbájdžánu ABU Baku, Baník Most, znovu Duslo Šaľa a samozřejmě domácí družstvo. Po několika přípravných utkáních už bude příprava směřovat k utkání 1. kola nového ročníku interligy proti Brittermu Veselí.

Také kádr Hanaček dozná některých změn. Ukončení aktivní činnosti ohlásila Alena Vocilková, opora zejména obrany družstva, konečné rozhodnutí o svém dalším působení v družstvu ještě neučinila Veronika Hejtmánková, do družstva se však vrací po mateřské přestávce dvojice Lucie Dostálová a Martina Uličná. Trenéři očekávají, že se do přípravy postupně zapojí už i všechny rekonvalescentky Lucie Fabíková, Barbora Pašková a Míša Ždánská. Úplně novou tváří v družstvu bude rychlonohé křídlo Jana Šteffanová, která přichází z prvoligového Liberce. Do přípravy se zapojí i dvě dorostenky, z nichž zejména odchovankyně Sokola Velké Meziříčí Ivana Salašová se jeví ve velmi dobrém světle. Vedení klubu má ještě trumf v rukávu v podobě dvou zahraničních hráček, které budou v příštích dnech v Olomouci trenéři testovat a o jejich případném zařazení do družstva se rozhodne po výsledcích testů. V přípravě se samozřejmě objeví i všechny hráčky loňského kádru o nichž jsme se nezmínili a které budou jistě opět tvořit páteř družstva i v příští sezoně.