English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky loví posily ze zahraničí

Hanačky loví posily ze zahraničí 25.07.2011 09:07:49 - autor: vasek, přečteno 2390x

Čtvrté nejlepší české družstvo házenkářek minulé sezony, družstvo DHK ZORA Olomouc, pro které skončila uplynulá sezona smolným utkáním o bronzové medaile ve Zlíně a teprve podruhé v krátké novodobé historii bojů o české tituly tak skončily bez medaile, ukončily první týden příprav na novou sezonu. Jak jsme již informovali, v Olomouci se objevily také dvě zahraniční hráčky, které absolvovaly několikadenní testy spojené i s lékařským vyšetřením a po první fázi bude v Olomouci před podpisem smlouvy pokračovat už jen jedna z nich.

Obě zkoušené hráčky, které se prezentovaly jako spojky jsou z Ukrajiny, z druhého celku Ukrajinské nejvyšší soutěže, družstva Karpaty Užhorod. Zatímco mladší z nich, levoruká Yuliya Kolomoyets je však spíš pravým křídlem a tento post má Zora obsazen dvojicí levorukých hráček (Huráňová a Dostálová) a Ukrajinka trenéry nepřesvědčila o tom, že by byla alespoň na takové úrovni jako obě domácí hráčky, její testování bylo ukončeno a hráčka se vrací do svého mateřského klubu.

Druhou z testovaných hráček je 31 letá Nataliya Semal, 183 cm vysoká hráčka, která převážně hrála na postu střední spojky, byla v uplynulé sezoně nejlepší střelkyní družstva a čtvrtou nejúspěšnější kanonýrkou Ukrajinské ligy se 162 brankami. Se svými tělesnými parametry by mohla vyztužit obranu Zory po ukončení činnosti Aleny Vocilkové. Konečné rozhodnutí o jejím angažmá padne po sérii přípravných utkání, které vyvrcholí turnajem v Šaľe.

Nataliya by se tak stala historicky první zahraniční hráčkou v týmu olomouckých házenkářek.

Na snímku (v nové verzi web stránek klubu) Nataliya přebírá cenu nejlepší střelkyně na loňském turnaji v Michalovcích od předsedy Iuventy JUDr. Doriče.