English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Olomoucké házenkářky se vrátily ze soustředění v Morkovicích

Olomoucké házenkářky se vrátily ze soustředění v Morkovicích 07.08.2011 21:47:13 - autor: , přečteno 2021x

Z týdenního soustředění v Morkovicích na Kroměřížsku se v neděli večer vrátily házenkářky Zory Olomouc. Ukončily tak svůj třetí týden příprav na novou sezonu, kterou započaly dvěma týdny v domácím prostředí. Soustředění se zúčastnilo všech 20 hráček dosud neuzavřeného hráčského kádru družstva, některé z nich však po operacích a v době rekonvalescence, měly upravený osobní program. Týká se to zejména Lucie Fabíkové a Barbory Paškové, zatímco třetí z operovaných, Míša Ždánská už absolvovala přípravu prakticky s plným zatížením. Bohužel se ani uplynulý týden neobešel bez zdravotních komplikací některých dalších hráček, které musely některé fáze přípravy vynechat, nebo absolvovat náhradní program.

Potěšitelné je naopk, že se do přípravy zapojila už plně i trojice maminek Kelarová, Uličná a Dostálová, které sice na tréninky do Morkovic jen dojížděly, ale naznačily, že jim k zařazení do interligového kádru chybí jen popracovat ještě několik dní na fyzičce. Dalším příjemným zjištěním bylo, jak bezproblémové bylo začlenění dvojice nových hráček v družstvu - Jany Šteffanové z Liberce a 18 leté Ivany Salašové z Velkého Meziříčí do kolektivu. Zatímní průběh přípravy vůbec ukazuje, že omlazovací proces v družstvu probíhá úspěšně a mladé hráčky by mohly být platnými posilami.

Až na některé úlevy ze zdravotních důvodů absolvovala děvčata denně (s výjimkou prvního a posledního dne soustředění čtyři tréninkové fáze, od 40 minutového ranního výběhu v terénu, přes další fázi, kterou byla fyzička zaměřená především na rychlost, obratnost a dynamiku provádění herních činností. Třetí fáze spočívala už v házenkářských činnostech poslední byla posilovna.

Zatímco házenkářské tréninky probíhaly pod vedením hlavního trenéra Libora Malínka a jeho asistenta Radka Krejčíře, tréninky zaměřené na fyzičku pak řídili kondiční trenér Adam Baaber a fyzioterapeud Jirka Šrotíř. Oba posledně jmenovaní také zajišťovali večerní regeneraci děvčat, která byla po celodenní námaze nezbytná.
Zpestřením přípravy pak byly tři devadesátiminutové pobyty v 50 m bazénu, v nichž však nešlo o žádné „polehávání u vody", ale každá z hráček musela uplavat podle stupně svého plaveckého umění 1 700 - 2 000 m různými plaveckými styly.

Právě začínající týden už čekají na děvčata první herní prověrky. Tou úplně první bude ve středu 10. srpna utkání ve Zlíně a další v sobotu a neděli na silně obsazeném turnaj v Šaľe, kde se Hanačky postupně utkají s českým mistrem Veselím, slovenským vicemistrem, domácí Šaľou a hodně posíleným celkem Danlogu Partizánske.

Ve fotogalerii na nových stránkách byly přidány obrázky ze soustředění.