English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interligové celky ladí formu prvními zápasy - DOPLNĚNO !!!

Interligové celky ladí formu prvními zápasy - DOPLNĚNO !!! 08.08.2011 09:17:44 - autor: , přečteno 2042x

 

Zahájení nové interligové sezony se neúprosně blíží a řada družstev už začala zápasovou konfrontaci, která by měla postupně odhalovat jak silná budou jednotlivá družstva na začátku sezony, která propukne v sobotu 3. září utkáními prvního kola. Účastníci předkola Champions League, mistři svých zemí: Iuventa Michalovce a HC Britterm Veselí n. Mor. mají o motivací víc, protože ve stejném termínu budou startovat na turnaji prvního předkola ChL, jehož pořadatelem jsou Michalovce. Ty si své utkání 1. kola WHIL předehrávají už 30.srpna, kdy budou hostit nováčka soutěže UDHK Nitra-Sereď. Veselí své první utkání nového ročníku WHIL sehrají na Hané v naší hale ve středu 7. září od 17:30 hod.

Slovenský mistr Iuventa Michalovce zatím hrál přípravná utkání pouze s ukrajinskými, resp. Maďarskými družstvy. Nejprve ve dvou utkáních v Užhorodě hrály svěřenkyně nového maďarského trenéra Vuru s druhým celkem Ukrajinské ligy Karpaty Užhorod a po úvodní porážce 24:28, druhý souboj vyhrály 32:30. Druhé měření sil proti 6. celku maďarské ligy, celku Békéscsabai Előre NKSE, dopadlo také nerozhodně, když v Chemkostav Areně, nejprve Iuventa vyhrála těsně 31:30 a v odvetě pak byl úspěšnější maďarský celek, který vyhrál 28:21. O víkendu sehrála Iuventa tři zápasy v Maďarsku a po remíze se Sszekczardem 24:24 a výhře nad Siofokem 35:22, podlehla přednímu maďarskému družstvu Veszprému vysoko 33:22.

Český mistr a náš první soupeř nového ročníku WHIL - Britterm Veselí n. Mor. už má za sebou také několik zápasů. Nejprve si zahrál v Hodoníně s pátým celkem maďarské nejvyšší soutěže Alco Széresféhervár, kterého porazil 25:24 a o uplynulém víkendu hrál na turnaji v Partizánskem, kde skončil na 2. místě za Šaľou, před Baníkem Most a domácím Danlogem. Veselí podlehlo Šaľe 21:25 a porazilo Most 28:25 a Partizánske 24:20. V dalších utkáních Šaľa porazila Most 31:30 a Partizánskemu podlehla překvapivě 20:26, Baník Most vyhrál nad Partizánskym 33:27. Zajímavé je že se všemi těmito soupeři se naše děvčata v nejblžších dnech střetnou, na turnaji v Šaľe příští víkend s Veselím, Šaľou a Partizánským a o týden později v Olomouci znovu se Šaľou a Baníkem Most.

Také další družstva už sehrála první zápasy, na příklad v Ostravě se Sokolem Poruba hrál minulý týden dvě utkání Zlín a domácí celek ukázal svou sílu, když dokázal dvakrát bronzový tým minulé sezony porazit (35:34 a 40:22). V obou utkáních se prosadily i nové posily Poruby Dubajová, Vítková a Tothová, vědět o sobě však daly i "staré" hráčky domácího družstva Richvalská, Tomečková, Hrbková, nebo Selucká. 

 O výsledcích dalších přípravných duelů budeme průběžně informovat.