English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Předvedená hra lepší než výsledky na turnaji v Šaľe

Předvedená hra lepší než výsledky na turnaji v Šaľe 14.08.2011 19:51:41 - autor: vasek, přečteno 2630x

Po přípravném utkání ve Zlíně, které bylo první herní přípravou nově se formujícího družstva Olomoucké Zory pro příští ročník interligy, se Hanačky zúčastnily již po několikáté tradičního turnaje v Šaĺe, letos již 16. ročníku turnaje „O pohár generálního ředitele Duslo, a.s." Také letos se na startu sešla čtveřice interligových družstev, loňský vítěz a letošní český mistr Britterm Veselí n. Mor., slovenský vicemistr Slovan Duslo Šaľa, ambiciózní družstvo Danlogu Partizánske a naše družstvo. Výledky jednotlivých zápasů jsme Vám postupně přidávali v předchozím článku, nyní se tedy podívejme na turnaj zejména očima našeho družstva.

Nejprve shrňme všechny výsledky a pořadí družstev v turnaji:
Duslo Šaľa - Danlog Partizánske 24:22
Britterm Veselí n.Mor. - DHK ZORA Olomouc 25:25 (16: 9)
Britterm Veselí n.Mor. - Danlog Partizánske 27:23
Duslo Šaľa - DHK ZORA Olomouc 24:23 (13:11)
Danlog Partizánske - DHK ZORA Olomouc 29:25 (11:15)
Duslo Šaľa - Britterm Veselí n.Mor. 17:23

Konečné pořadí:

1.

Britterm Veselí n.Mor.

3

2

1

0

75:65

5

2.

Slovan Duslo Šaľa

3

2

0

1

65:68

4

3.

HK Danlog Partizánske

3

1

0

2

74:76

2

4.

DHK ZORA Olomouc

3

0

1

2

73:78

1

Nejlepší hráčka turnaje: Lucia BÉREŠOVÁ (Šaľa)
Nejlepší střelkyně: Claudia MICHNOVÁ (Partizánske) - 20 branek
Nejlepší brankařka: Barbora RANÍKOVÁ (Olomouc)

Sestava a branky DHK ZORA Olomouc
Raníková, Kozáková, Rašková - Růžičková 13/8, Kelarová 12, Kubáčková 9/1, Gebre Selassie 8, Spíchalová 7, Semal 6, Šteffanová 6, Remešová 6, Huráňová 3, Kulíšková 2, Salašová 1, Severová, Samcová.

Z 21 členného kádru hrálo v Šaľe16 hráček, chyběly Fabíková, Pašková a Ždánská, které doléčují zranění po operácích kolen a dále Uličná a Dostálová, které dohánějí fyzičku.

V prvním utkání proti Veselí hrálo naše družstvo s přílišným respektem, zejména v prvním poločase udělaly velké množství technických chyb (12), také střeleckých pokusů bylo hodně málo, takže výsledkem bylo vedení soupeře sedmibrankovým rozdílem. Po změně stran se podařilo několik brejků (Šteffanová), začaly se prosazovat i spojky (Kelarová, Gebre Selassie) a druhý poločas vyhrála naše děvčata stejným poměrem branek jako první prohrály, tedy 16:9. V obraně zahrála skvěle zejména Severová, své si odehrály i Kelarová a Semal. Několika výbornými záskoky se zaskvěla Kozáková.

Druhé utkání proti favoritovi - domácímu celku Dusla bylo po většinu času naprosto vyrovnané, obě družstva se střídala ve vedení největším rozdílem vedlo v první půli ve 13. minutě naše družstvo 7:4, ve druhém poločase zase domácíve 42. minutě 18:15. Až v závěru si Duslo vytvořilo čtyřbrankový rozdíl, když 6 minut před koncem vedlo 24:20. Od tohoto stavu už domácí nevstřelily ani branku, Hanačkám se naopak podařilo šňůrou tří branek snížit na konečný dvougólový rozdíl. Spolehlivě zachytaly obě brankařky Rašková a Kozáková, znovu obranu dirigovala především Severová, ta se však v závěru utkání zranila po úderu kolenem soupeřky do hlavy, takže musela být dokonce odvezena sanitkou na vyšetření do nemocnice a turnaj pro ni nedobrovolně skončil. Zápas výborně vyšel na křídle hrající Remešové, střelecky se prosadila Růžičková.

Poslední vystoupení na turnajiproti Partizánskemu zastihlo zpočátku naše družstvo ve výborném rozpoložení. Několik fantastických zákroků předvedla v prvním poločase v brance Bára Raníková, obrana sice trpěla neúčastí Severové, přesto se v prvním poločase proti hbitým hráčkám soupeře dokázala, prosadit. Po změně stran jako když utne, prvních deset minut nevstřelila děvčata ani jedinou branku a soupeř naopak sázel jednu branku za druhou za záda bezmocné Raškové a v 11. minutě bylo vyrovnáno 16:16. Střelecká mizérie našich hráček pokračovala, ujalo se jen několik střel z dálky a když dokonce naše děvčata v posledních deseti minutách neproměnily 6 vyložených šancí, bylo o výsledku rozhodnuto. Soupeř v poslední části hry vstřelil 6 branek z brejků a 3 ze sedmiček. Ke cti našich děvčat slouží to, že i když se jim vůbec nic nedařilo, bojovaly ze všech sil až do konce, bohužel však bez efektu. Paradoxně svůj nejlepší výkon po dobu svého testování v tomto utkání předvedla Ukrajinská hráčka Semal, dařilo se i Martině Kelarové a Janě Spíchalové.

Celkově lze říci, že na to v jaké fázi přípravy se družstvo nachází a také vzhledem k tomu, že trenéři dávali samozřejmě prostor k prosazení všem hráčkám rovnoměrně bez zvláštního důrazu na výsledky, byl herní projev většiny hráček a v souhrnu i celého družstva velmi příznivý.

Na domácím turnaji v Olomouci za týden dostanou prostor ke hře i další hráčky s výjimkou Lucie Fabíkové, která si na herní konfrontaci bude muset ještě pár dní počkat. Do turnaje nenastoupí ale ani Ivana Salašová, která bude hrát s družstvem dorostenek na turnaji v Maďarsku a Martina Huráňová,dostane volno ze soukromých důvodů. Kádr družstva se zužuje na dvacet hráček, testování ukončila Ukrajinka Natalija Semal, která nepřesvědčila trenéry družstva o tom, že by měla být tak výraznou osobností, jakou družstvo v současné době potřebuje, přesto že se jedná o kvalitní hráčku.