English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Pohár míru klepe na dveře

Pohár míru klepe na dveře 15.08.2011 09:13:26 - autor: , přečteno 1678x

 

Konec právě začínajícího nového týdne bude mezi házenkářskými příznivci probíhat ve znamení tradičního mezinárodního turnaje házené žen, letos už 53. ročníku Poháru míru, hraného jako Memoriál Evy Dostálové a Jana Gogola. Turnaj je nejstarším turnajem ženských klubových družstev v České republice a i letošní účast družstev slibuje kvalitní házenou. Hrát se bude po tři dny, první dva zápasy se hrají v pátečním podvečeru, dalších 5 utkání uvidí diváci v sobotu po celý den a turnaj vyvrcholí třemi utkáními v nedělním dopoledni. Hrát se bude systémem každý s každým v plném čase 2 x 30 minut, celkem tedy bude sehráno 10 zápasů.

O kvalitu se postarají jistě všechna zúčastněná družstva, pro která budou zápasy jednou z posledních prověrek před blížícími se mistrovskými zápasy. Polská nejvyšší soutěž superliga, kterou hrají oba polští zástupci na turnaji RUCH Chorzów i EKS Štart Elbląg začíná ve stejném termínu (3. a 4. září) jako interliga pro trojici Slovan Duslo Šaľa, DHK Baník Most a DHK ZORA Olomouc.

Obě polská družstva paří do lepší poloviny nejvyšší polské soutěže a i v nové sezoně dosahují v přípravě výborných výsledků, tak na příklad Elbląg porazil v přípravě Piotrkow Tribunalski 30:25, Chorozow se zase může pochlubit skalpem Sokola Poruba, který porazil 30:27 na turnaji o víkendu v Polsku. Šaľa vyhrála před týdnem turnaj v Paritzánskem, o víkendu na svém turnaji skončila druhá, když naše děvčata s ním prohrála 23:24. Na turnaji v Partizánskem hrál také Baník Most a ten si zase připsal výhru nad Partizánským 33:27.

Výsledkově zatím nijak nezáří naše družstvo, děvčata i trenéři jsou však zatím v klidu, výsledky v přípravě nejsou nijak důležité, důležitý je herní projev a ten se zatím ukazuje velmi dobře. Trenéři také zkoušejí různé herní varianty a hledají optimální základní osu týmu pro interligovou soutěž. Věřme, že se začnou dostavovat i příznivé výsledky a první z nich už na víkendovém turnaji před vlastními diváky.

Další informace k turnaji budeme postupně zveřejňovat.