English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Představujeme účastníky Poháru míru – 1. část

Představujeme účastníky Poháru míru – 1. část 18.08.2011 07:02:11 - autor: , přečteno 2339x

V pátek, v sobotu a v neděli se v hale DHK ZORA Olomouc uskuteční již 53. ročník turnaje žen, tradiční Pohár míru - Memoriál Evy Dostálové a Jana Gogola. Pětice družstev si to rozdá systémem každý s každým v plném hracím čase 2 x 30 minut, takže trenéři budou mít dost prostoru k tomu, aby si ověřili aktuální formu svých svěřenkyň. Koho tedy v hale Zory uvidíme ?

Geograficky nejdál (více než 750 km) to má do Olomouce celek EKS Start Elbląg, reprezentant města ležícího u Baltu nedaleko Gdansku, družstvo polské superligy, které v minulém ročníku obsadilo v základní části čtvrté místo, v nadstavbové části play-off se mu však již tolik nedařilo, takže konečným umístěním je 7. příčka. V dresu Startu přijede do Olomouce i dvojice seniorských reprezentantek Polska, spojka Edyta Szymańska (bude hrát s číslem 14) a pivotka Hanna Sadej, kterou uvidíme hrát s číslem 6. v družstvu se představí také trojice juniorských reprezentantek Polska - křídlo Zuzanna Pesel a spojky Agnieszka Jałoszewska a Marlena Maksymiuk. V přípravných zápasech před novou sezonou se zatím střelecky nejvíc daří Editě Szymańske, Hanně Strzałkowské a Edytě Grudké. Celek Startu Elbląg startoval na Poháru míru v roce 2008 v jubilejním 50. ročníku a skončil na 4. místě.

Druhým zástupcem polské nejvyšší soutěže superligy je KPR RUCH Chorzów, ten v uplynulé sezoně obsadil po základní části 7. místo a v play-off podlehl právě Elblągu, takže v konečném pořadí skončil na 8. příčce. Družstvo klubu s bohatou historií, získal 9 titulů mistra Polska je také tradičním účastníkem našeho turnaje, kde již letos hraje poosmé a najdeme ho také mezi vítězi turnaje, když vyhrál jeho 19. ročník v roce 1976. V minulém roce skončilo družstvo Ruchu na Poháru míru na 2. místě. V družstvu je aktuálně pouze jediná polská reprezentantka a to juniorka, kterou je Agnieszka Pieniowska. Největší hvězdou družstva však bude jistě i v Olomouci zkušená 37-letá střelkyně Anna Pawlik (uvidíme ji s číslem 6 na dresu), v minulé sezoně 4. nejlepší střelkyně polské superligy. Mezi kanonýrky družstva patří také pivotka Karolina Radoszewska, která loni na našem turnaji nastřílela 20 branek Ve výborné formě je družstvo již na začátku sezony, což potvrdilo na nedávném Slezském poháru, kde obdsadilo 2. místo a dokázalo porazit i Sokol Poruba 30:27 (ta skončila na turnaji na 4. místě). Kinga Polenz zde byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje a Marlena Lesik byla druhou nejlepší střelkyní s 20 brankami (za Betkou Tothovou z Poruby - 28).

Obě polská družstva budou jistě patřit i k favoritům na vítězství v 53. ročníku Poháru míru. Další trojici účastníků, které známe z interligy (Slovan Duslo Šaľa, DHK Baník Most¨ a domácí družstvo DHK ZORA Olomouc si představíme později.