English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Představujeme účastníky Poháru míru - 2. část

Představujeme účastníky Poháru míru - 2. část 18.08.2011 15:21:02 - autor: , přečteno 1700x

Po představení polských družstev, která budou startovat na víkendovém turnaji v házené žen v Olomouci, doplňujeme ještě krátkým pohledem na zbývající trojici účastníků turnaje. Vesměs se jedná o družstva hrající společnou česko - slovenskou soutěž interligu WHIL.

Začněme tím nejúspěšnějším, kterým není nikdo jiný než trojnásobný mistr Československa, devítinásobný mistr Slovenska a dvojnásobný vítěz interligy WHIL - Slovan Duslo Šaľa. Slovenky přijedou do Olomouce týden po druhém místě na svém domácím turnaji, kde nestačily na českého mistra Britterm Veselí a s našimi děvčaty vyhrály o jedinou branku 24:23. Družstvo se bude muset v letošní sezoně obejít bez jedné ze svých opor a nejlepší střelkyně v minulé sezoně - Simony Szarkové. Družstvo disponuje dvojicí velmi kvalitních brankářek slovenských reprezentantek Grandtnerovou a Turóciovou, vynikající spojkovou řadou Weibelová, Piskayová a Bahýlová, která přišla z Bánovců, kvalita je i na místě pivotů, především Trochtová a Czanik a velkou zbraní družstva jsou rychlá křídla Pileková, Vidiečanová a Bérešová, z nichž posledně jmenovaná byla před týdnem na turnaji  v Šaľe vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje. Duslo Šaľa je pravidelným účastníkem našeho turnaje, třikrát se již zapsal do kolonky vítězů (v letech 1977, 2005 a 2009).

Nováčkem mezi účastníky turnaje je loňský nováček interligy, ambiciozní celek Baníku Most, který se dokonce po své premiérové sezoně mezi elitou přihlásil do Evropského poháru Challenge Cupu a byl nasazen přímo do osmifinále mezi nejlepších16 týmů soutěže. Největšími hvězdami týmu je trojice reprezentačních spojek kterými jsou Slovenka Petra Beňušková a Češky Hana Martínková a Martina Crhová. Tato trojice nastřílela sama do sítí svých soupeřek v minulé sezoně 362 branek. Most, to ale zdaleka není jen uvedené trio, v kádru trenéra Kuťky najdeme i další dvě reprezentační křídla Martinu Vysloužilovou a Denisu Kylarovou, nebo zkušenou Karin Schererovou, na pivotu se představí exslavistka Štolfová.

Mezi účastníky turnaje nebude samozřejmě chybět ani domácí družstvo DHK ZORA Olomouc. Naše družstvo vstupuje do nové sezony s odhodláním, porvat se znovu ve zvýšené konkurenci posilujících se soupeřů o místo mezi elitou. Turnaj by měl posloužit trenérské dvojici Libor Malínek a Radovan Krejčíř jako generálka před blížícím se zahájením nové interligové sezony, kde hned v prvním kole čeká soupeř z nejtěžších - český mistr Britterm Veselí n. Mor. Na rozdíl od minulé sezony nedošlo v kádru družstva k nijak převratným změnám. Svou dlouhou hráčskou kariéru ukončily dvě z nejzkušenějších - Veronika Hejtmánková a Alena Vocilková, což jsou sice ztráty citelné, ale naštěstí  na straně odchodů je to všechno. Naopak se po mateřské vracejí do družstva Martina Uličná a Lucie Dostálová. Úplně novými tvářemi v družstvu budou Jana Šteffanová, z Liberce a mladička Ivana Salašová z Vel. Meziříčí, tu však na turnaji neuvidíme, odjela s družstvem dorostenek na turnaj do Maďarska. Do zápasů ještě nenaskočí ani Lucie Fabíková po operaci kolenních vazů, naopak další dvě rekonvalescentky Míša Ždánská a Bára Pašková to už v některých zápasech určitě zkusí. Jinak by měly nastoupit všechny hráčky kádru až na avizované absence, otazník však také visí nad Luckou Severovou, která utrpěla zranění na turnaji v Šaľe.

Na závěr ještě jedna, pro někoho možná důležitá informace. Vstup na všechna utkání je volný. Přijďte se podívat na kvalitní házenou a na své oblíbenkyně, jak na tom před novou sezonou budou ?