English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Po prvním dnu vede interliga nad polskou superligou 2:0

Po prvním dnu vede interliga nad polskou superligou 2:0 19.08.2011 23:59:43 - autor: vasek, přečteno 1699x

První dva zápasy má za sebou 53.ročník turnaje házenkářek v Olomouci. Shodou okolností nastoupila proti sobě v prvních dvou duelech družstva česko - slovenské interligy WHIL a družstva polské nejvyšší soutěže superligy.

V prvním utkání vyhrály domácí hráčky DHK ZORA Olomouc nad KPR RUCH Chorzów 32:25, druhé utkání mezi celky Slovan Duslo Šaľa - Start Elbląg, skončilo výhrou slovenského celku 30:22.

KPR RUCH Chorzów - DHK ZORA Olomouc 25:32 (12:15)

Rozhodčí: Bečička, Horák                    7 m hody: 5/4 - 5/5                      vyloučení: 4 - 7:

Sestavy a branky:                     
Chorzów: Montonska, Wąż - Pieniowska, Jasionowska 5, Pawlik 5/4, Lanuszny, Jasińska, Lesik 1, Polenz 2, Brymerska, Krzymińska 2, Kempa 1, Suchota, Rodak 2, Michla, Rzeszutek 6, Salomon 1.

Trenér. Janusz SZYMCZYK

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 9/5, Kulíšková, Uličná, Remešová 1, Kelarová 4, Samcová 1, Pašková 1, Dostálová 5, Severová, Kubáčková 5, Spíchalová 1, Ždánská 1, Gebre Selassie, Šteffanová 4.

Trenér: Libor MALÍNEK

Prvního letošního vítězství v přípravě se dočkaly hráčky domácího celku. Ty se představily v zápase s polským celkem ve velmi dobrém světle, od začátku utkání nenechaly nikoho na pochybách kdo bude diktovat průběh utkání. S výjimkou prvních několika minut v utkání neustále vedly a vytvořily si až devítibranková náskok.

V brance odvedla spolehlivý výkon Raníková, v obraně tentokrát kralovala Spíchalová, když Severová po zranění, které utrpěla před týdnem v Šaľe to zkusila jen na pár minut v prvním poločase. Martina Uličná potvrdila to co od ní trenéři očekávají, že bude dirigentkou obrany po Aleně Vocilkové. V útočné fázi se prosadila Růžičková, která neomylně proměnila všechny sedmičky a trefila se několikrát i střelami z dálky, střelecky se prosadila také Kubáčková, aktivitou hýřily Kelarová a Gebre Selassie, ta však měla hodně smůly při zakončování svých szřeleckých pokusů. Z křídel byla nejúspěšnější Dostálová, na které nebylo vůbec vidět dlouhou herní přestávku, své přednosti prokázala nová hráčka v dresu domácích Jana Šteffanová, neztratila se ani Remešová. Pozitivní také bylo to, že se na hřišti po svém vleklém zranění objevily Pašková a Ždánská a také ony budou jistě pro družstvo přínosem.

 V polském družstvu byla největší hrozbou pro obranu domácích zkušená kanonýrka Anna Pawlik, střelecky se prosadila i další spojka Kamila Rzeszutek a z přesných přihrávek do pivota těžila jako zakončovatelka Karolina Jasionowska.

Slovan Duslo Šaľa - EKS Start Elbląg 30:22 (19:12)

Rozhodčí: bečička, Horák                     7 m hody 3/3 - 3/2                   vyloučení: 7 - 2.

Sestavy a branky:
Šaľa:
Grandtnerová, Túrociová, Hladíková - Trochtová 2, Kováčová 1, Piskayová 2, Vidiečanová 1, Pocsihová 2, Czanki 3, Demajová 3, Pileková 7, Weibelová 5, Bahýlová 1, Veselková 3/3, Hatašová.

Trenér: Michal Lukačín

Elbląg: Kordunowska, Kędzierska, - Frąckiewicz 4, Szott 3, Cekala, Janaczek, Szymańska 6/2, Aleksandrowicz, Grudka 1, Konefał, Karwecka 1, Noronko 3, Brojek 2, Szulcz, Jałoszewska, Maksymiuk 2, Pesel.

Trenér: Grzegorz GOŚCIŃSKI