English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interligová družstva v pilné přípravě na soutěž

Interligová družstva v pilné přípravě na soutěž 22.08.2011 14:52:59 - autor: , přečteno 2164x

Mimo 53. ročníku tradičního turnaje o Pohár míru v Olomouci, na kterém ladila formu trojice interligových týmů (první ZORA Olomouc, druhý Baník Most a 4. Duslo Šaľa), se hrálo ještě několik přípravných turnajů a utkání, všechna interligová družstva prostě byla v pohybu.

Tradiční měření sil se odehrálo na východě Slovenska,v Michalovcích, tentokrát však pouze za účasti jediného družstva WHIL, kterým byl domácí celek Iuventy Michalovce. Ten si k přípravě pozval zahraniční soupeře. Na 18. ročníku Memoriálu Tomáša Jakubču se představil maďarský Veszprém, ukrajinský celek Karpaty Užhorod a polsky superligový tým KSS Kielce. Vítězem se stal maďarský celek, před Iuventou, Ukrajinkami a poslední skončilo družstvo Kielců..

Výsledky družstva Michalovců: Kielce 37:26, Užhorod 27:24 a Veszprém 22:27.. Nejlepší střelkyní turnaje byla Polka Agowa s 21 brankami, zajímavostí je to, že na 7. místě mezi střelkyněmi najdeme jméno Natalije Semal z Užhorodu s 11 vstřelenými brankami, která ještě před týdnem hrála v Šaľe za náš tým a po testování byla poslána domů.

Interligový nováček ŠKP Piccard Senec hrál na turnaji v Pezinoku (tam bude hrávat svá interligová utkání) a vyhrál zde turnaj, kterého se dále zúčastnily juniorky Györu, slovenský prvoligový tým Močenok a rakouský Funfhaus Wien. Domácí ŠKP Senec vyhrál postupně nad Močenkom 33:28, nad Vídní 27:25 a juniorkami Györu 25:23. Nejlepší brankařkou byla vyhlášena domácí Eva Vargová, nejlepší střelkyní pak byla Zuzana Koníková také z domácího družstva s 27 přesnými zásahy.

Druhý slovenský interligový nováček: UDHK ŠG Nitra-Sereď byl pořadatelem turnaje, na kterém dále startovaly rakouský UHC Eggenburg, český prvoligový Loko Liberec a Inter Bratislava. Turnaj vyhrálo domácí družstvo, druhý skončil Liberec, před Interem a poslední byl rakouský celek.
Výsledky družstva Nitry: Inter 39:28, Liberec 31:28 a Eggenburg 35:27.. Nejlepší střelkyní se stala domácí Vargová s 25 goly..

Posledním slovenským interligistou je Danlog Partizánske, který odjel na herní soustředění do Německa, kde bude tento týden hrát několik utkání s týmy 2. - 4. německé ligy a od soboty bude hrát v Praze na turnaji pořádaném Slavií Praha.

Významné měření sil se odehrávalo v Ostravě, kde na turnaji čtyř celků startoval Český mistr Britterm Veselí, polská Jelenia Gora, rakouské družstvo MGA Fiver Wien a samozřejmě domácí celek Sokol Poruba. Domácí děvčata se nakonec radovala z celkového vítězství v turnaji, když v rozhodujícím duelu porazila Veselí 21:20. Další výsledky Sokol Poruba - Vídeň 39:31 a KPR Jelenia Gora 45:39, Veselí porazilo Jel. Goru 30:29 a rakouský celek 45:29. Třetí skončily Polky, které porazily Rakušanky 31:21.

V Jindř. Hradci se představilo domácí družstvo na svém turnaji u Vajgaru na kterém startoval mimo domácího družstva tradiční účastník z Rakouska Atzgersdorf, německý druholigový tým Halle - Neustat a polský druholigový tým Jelenia Gora, v jehož dresu se představil bývalý domácí pivot Matoušková. Vítězkami turnaje se nakonec staly hráčky Halle, druhý skončil Atzgersdorf a poslední Jelenia Gora.
Výsledky Jidř. Hradce: - Atzgersdorf 21:25, Halle 20:25, Jel.Gora 30:25. Individuální ocenění si odvezly vesměs zahraniční hráčky.

Družstvo Sokola Písek, hrálo před týdnem na kontrolním turnaji v Jindř. Hradci, kde porazil domácí Jindř. Hradec 35:21 a ŠKP Piccard Senec 36:20. V týdnu si Jihočešky zajely do Pahy na Slavii, kde porazily úřadujícího vítěze WHIL Slavii Praha 27:31. Nejvíc branek Luzumová 6, vrabcová, Borovská a Stellnerová po 4. Jihočešky se pak přesdunuly do Hodoína atam porazily rakousky Mc Donald Wr.- Neustat 34:30, když opět nejlee stílela Luzumová 9, Borovská 6, Stellnerová 5 a Janoušková s Kesslerovou po 4.. Jihočešky budou hrát tento víkend na turnaji v Otrokovicích, kde bude hrát i naše prvoligové „B" družstvo.

HC Zlín sehrál dosud tři utkání s Porubou, všechny prohrál (34:35, 22:40 a 32:38), porazil naše družstvo 26:25, rakouský Funfhaus Wien 28:18 . Od středy pak bude hrát na silně obsazeném Slováckém poháru v Hodoníně, kde se postupně utká s HC Lada Togliatti (RUS), Team Tvis Holebro (DEN), Valur Reykjavik (ISL), CSM Bucureti (ROM), RK Tresnjevka Zagreb (CRO).

Jediným družstvem o jehož přípravě toho moc nevíme (až na porážku od Písku), je nejúspěšnější české družstvo posledních let Slavia Praha