English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Rezerva Olomoucké Zory skončila na Tirex Cupu druhá

Rezerva Olomoucké Zory skončila na Tirex Cupu druhá 28.08.2011 18:31:24 - autor: vasek, přečteno 2204x

Výborného výsledku dosáhla rezerva Olomoucké Zory na turnaji v Otrokovicích, kde se od pátku do neděle hrál tradiční turnaj žen v házené Tirex Cup 2011. Turnaje se zúčastnilo 10 družstev ze 4 zemí (Česko, Polsko, Rakousko a Slovensko) rozdělených do dvou skupin.

Olomoucké házenkářky pod vedením trenéra Miroslava Zubka skončily v základní skupině na 2. místě za vítězným interligovým Sokolem Písek a postoupily do finálové skupiny, kde porazily oba soupeře ze druhé skupiny, domácí Jiskru Otrokovice a polský celek SMS Gliwice a obsadily celkově velmi pěkné druhé místo.Turnaj vyhrál interligový Sokol Písek, pro který byl turnaj generálkou pře zahájením nové sezony WHIL. Hanačky potvrdily, že jsou na novou prvoligovou sezonu dobře připraveny a že s nimi budou muset soupeři velmi vážně počítat.

Olomoucká brankařka Lucie RAŠKOVÁ byla vyhlášena nejlepší brankařkou turnaje.

Turnaj byl první akcí nově se tvořícího družstva, které bude reprezentovat klub v 1. lize žen. Dvě brankařky, šest žen a šest dorostenek, se zápas od zápasu lepšilo a nakonec dosáhlo výborného výsledku-

Oporou družstva na turnaji byla především brankařka Lucie Rašková, která byla po zásluze vyhlášena nejlepší brankařkou turnaje. Obě hráčky z kádru interligového družstva žen Ivana Salašová i Andrea Kulíšková, potvrdily, že po právu patří do interligového kádru. Zkušenost do družstva přinesly především obě hráčky, které hostují z HSC UP Olomouc - Zdena Kosová a Katka Podešvová, které výborně dirigovaly především útočné akce družstva. V družstvu se objevila po několikaleté přestávce, kdy dávala přednost především činnosti rozhodcovské - Pavla Macharáčková a nevedla si špatně, stejně jako Barbora Stuchlová, která se opět vrátila na hřiště a ukázala, že pořád umí. Ostatní děvčata, která patří do kádru družstva starších dorostenek si také odehrála své a zejména získávaly zkušenosti z ženské házené.

Výsledky DHK ZORA:
Výsledky v základní skupině:
DHK ZORA Olomouc „B" - Zahoran Senica (SVK) 22:24, Loko Liberec (CZE) 19:18, Sokol Písek 12:32, Iuenta Michlovce jun. (SVK) 24:21.
Výsledky ve finálové skupině: DHK ZORA - SMS Gliwice (POL) 21:18, Jiskra Otrokovice (CZE) 20:18.

Sestava a střelkyně branek družstva DHK ZORA:
Rašková, Růžičková - Kulíšková 21, Salašová 29/1, Kosová 20/6, Podešvová 3, Stuchlová 20, Macharáčková 8, Žáková 2, T. Smékalová, Hofmanová 3, Michlová 4, Hochvaldová 1, Kumrová.

Trenér: Miroslav Zubek, ved. družstva Pavel Širůček