English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ouverturu nového ročníku WHIL obstarají Michalovce

Ouverturu nového ročníku WHIL obstarají Michalovce 29.08.2011 08:29:02 - autor: , přečteno 1671x

Jubilejní, 10. ročník společné soutěže nejlepších českých a slovenských házenkářských týmů žen začíná první zářijový víkend a ve stejném termínu se mistři Česka i Slovenska utkají v prvním předkole kvalifikačního turnaje o postup do Champions League s dalšími dvěma soupeři. Shodou okolností se turnaj uskuteční v Michalovcích a mimo domácích a českého mistra Brtterm Veselí n. Mor. zde nastoupí srbský mistr RK Zaječar a mistr Turecka Üsküdar B.S.K.

Tato skutečnost samozřejmě zasáhla do programu hned prvního kola WHIL a interligové zápasy obou účastníků předkola ChL musejí být sehrána v jiné termínu. Zatímco DHK ZORA Olomouc a Britterm Veselí, kteří proti sobě nastoupí v 1.kole WHIL, zvolili po dohodě dohrávku a to ve středu 07. 09. 2011 (od 17:30 hod.), Iuventa Michalovce své utkání 1. kola proti nováčkovi WHIL UDHK ŠG Nitra-Sereď předehraje již v úterý 30. srpna 2011. Obstarají tak ouverturu jubilejního ročníku.

Pojďme si tedy před roztočením kolotoče 156 zápasů základní části WHIL, povědět krátce o tom prvním, v němž se utkají úřadující mistr Slovenska a historicky nejúspěšnější družstvo interligy (200 zápasů 314 bodů) - Iuventa Michalovce a nováček interligy UDHK ŠG Nitra-Sereď. Mistrovský celek vstupuje no nové sezony pod vedením nového trenéra, kterým se stal maďarský trenér József Vura. Domácí družstvo bude v tomto duelu vysokým favoritem, v hráčském kádru došlo jen k minimu změn, odešla pouze zkušená Lívia Kalaninová, která ukončila svou bohatou kariéru. Naopak posilami se staly především Slovinská kanonýrka Laura Gerič, která hrála v minulé sezoně v Bánovcích, z Trenčína přišlo duo Kovaličková, Dudová. Osu družstva však budou jistě opět tvořit: brankařky Kudročová a mladá Gubíková, osvědčené spojky Tobiášová, Poláková, mladá Mičiníková, Ukrajinka Bachyrieva a k nim nově Gerič, rychlá křídla Hollá, Szöllösziová s Ukrajinkou Trehubovou, v pivotě budou spoléhat na posilu Kovaličkovou a i osvědčenou Horňákovou.

Jejich soupeřkami bude mladé družstvo, vedené Slavomírem Vargou, kterého jsme minulou sezonu vídali na lavičce interligového Partizánského. Také několik hráček družstva hostovalo v uplynulé sezoně v Partizánskem, jako na příklad brankařka Medveďová, pivotka Lenčešová, nebo spojky Vargová, Sýkorová, nebo Sláviková. Novou tváří v družstvu bude Ďuržová, která hrála v Trenčíně, největší posilou by však měla být bundesligou ostřílená Miriam Šimáková, která po návratu z Německa hrála několik sezon v ŠKP Bratislava. Osu týmu však tvoří především hráčky juniorského věku, které budou především sbírat zkušenosti, v žádném případě však podle vlastních slov nechtějí být fackovacím panákem. V přípravě vyhrály hráčky Nitrry dva turnaje, jeden v Rakousku a druhý v domácím prostředí, kde byly jejich soupeřkami český prvoligový tým Loko Liberec, druholigový Inter Bratislava a rakouský celek Eggenburg. Střelecky se v přípravě nejvíc prosazovala Vargová, Tulipánová a Sýkorová.

Utkání se hraje v úterý 30. srpna 2011 od 17:30 hod. v Chemkostav aréně.