English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Účastníci turnaje > O víkendu budou dva celky WHIL bojovat o Champions League

O víkendu budou dva celky WHIL bojovat o Champions League 30.08.2011 14:29:16 - autor: , přečteno 2347x

Dvě družstva, startující v interlize házenkářek budou o víkendu bojovat o postup do nejprestižnější z Evropských pohárových soutěží - Champions League. Jsou to oba úřadující mistři svých zemí, Česka (Britterm Veselí) a Slovenska (Iuventa Michalovce). Shodou okolností se utkají ve stejné skupině, která se bude hrát na Zemplíně v Michalovcích v Chemkostav aréně. Dalšími dvěma účastníky tohoto turnaje první kvalifikační fáze ChL budou turecký mistr Üsküdar B.S.K. a srbský mistr RK Zajecar, který je považován za favorita skupiny.

Jde o první kvalifikační fázi hranou turnajově a postupují první dvě družstva. Vítěz skupiny bude ve druhé fázi bojovat ve skupině s rumunským Jolion Cluj, ruským HC Rostov - Don a dánským Viborgem HK o postup do jedné ze základních skupin ChL. Druhý celek michalovské skupiny pak postoupí do kvalifikační skupiny ChL ve které na něj čekají norský Byasen, španělský Elda Prerstigio a makedonský WHC Metalurg Skopje. Zkrátka však nepřijdou ani celky na 3. a 4. místě, které budou nasazeny do 2. kola Poháru vítězů pohárů a to třetí celek narazí na italský HC Sassari a poslední celek kvalifikační skupiny bude hrát v PVP proti kyperskému Asfalistiki.

Druhá čtyřčlenná skupina první fáze ChL se hraje současně (2. - 4. září) v řeckém Patrasu, kde budou hrát kromě domácích ještě nizozemský Dalfsen, švýcarský Brühl a portugalský Lagos .