English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > První kolo WHIL se uzavře ve středu v Olomouci

První kolo WHIL se uzavře ve středu v Olomouci 05.09.2011 15:25:51 - autor: , přečteno 1628x

Prvních pět zápasů prvního kola 10. ročníku WHIL je za námi, do uzavření premiérového kola je třeba dohrát utkání mezi odvěkými rivaly DHK ZORA Olomouc - Britterm Veselí n. Mor. První pětice zápasů nepřinesla žádné větší překvapení, všichni favorité si bez problémů zajistili své první body, i když jsme tentokrát museli v našich předzápasových úvahách zahrnout mezi favority i družstva, která v minulém ročníku hrála na opačných pólech tabulky. Platí to především o Porubě, která se před sezonou tak posílila, že se rázem stala favoritem číslo jedna na český mistrovský titul. Také si budeme muset asi zvykat na to, že loni poslední slovenský tým interligy Partizánske, sebere body i větším favoritům, než byla v neděli Slavia, která zase potvrdila, že už asi nebude tím suverénem posledních dvou sezon. V domácím prostředí nezaváhali ani Zlín v souboji s nováčkem ze Sence a ani Šaľa, která lehce přehrála Jihočešky od Vajgaru. Z poražených týmů zanechal v Ostravě příznivý dojem další účastník z jihu Čech, sokolky z Písku, které potvrdily, že zejména útok bude jejich velkou zbraní.

Poslední zápas prvního kola mezi družstvy DHK ZORA Olomouc a HC Britterm Veselí n.Mor. by měl být tradičně šlágrem kola. Jednak na sebe narazí dva týmy, které se velmi dobře znají, jejich duely bývají z nejrůznějších důvodů hodně vypjaté, na hřišti i v hledišti to často hodně jiskří a nezanedbatelným faktem také je, že proti sobě nastoupí v protilehlých brankách brankařky, které jsou pro oba týmy nepostradatelné - v družstvu hostí legenda, ale také odchovankyně olomoucké házené Lenka Černá a v druhé brance její žákyně a současná reprezentační jednička Bára Raníková. Hostující družstvo přijede do Olomouce s čerstvou gloriolou postupujícího do dalších kol Champions League, což jej řadí do role velkého favorita. Jediným handicapem hostujícího celku může být hromadící se únava, ale hráčky Veselí znovu prokázaly jaké jsou bojovnice. Dvě nejzkušenější mají totiž práh bolesti posazen hodně vysoko, vždyť na příklad Lenka Fleková po přípravném turnaji v Ostravě, kde si poranila ramenní kloub a před kvalifikací v Michalovcích prakticky netrénovala, naskočila do těžkého utkání proti Zaječaru a nasázela mu 4 branky a hned druhý den Turkyním dokonce 8 branek. Krvavé zranění na bradě z prvního utkání v Michalovcích vyřadilo ze hry také Jarmilu Kočí, v dalších zápasech už ale tase řídila hru družstva ze hřiště.

Obě bojovnice, ale i další opory, které pomohly k zisku titulu mistryň ČR Chmelařová, nebo obě Slovenky Súkenníková, nebo Drotárová, budou jistě zase hlavními postavemi středečního klání na Hané. K nim ještě přidejme třetí Slovenku, mladou Moniku Rajnohovou, která se předvedla loni v dresu Trenčína, ale i v neděli v rozhodujícím zápase proti Michalovcům, nastřílela 5 branek a na pivotu Pavlu Nevařilovou, letní posilu vracející se z angažmá na Islandu a máme kompletní obraz toho, co naše družstvo ve středu čeká.

Domácí družstvo v zápase nemá co ztratit, může jen mile překvapit a všichni věříme, že se o to budou ze všech sil snažit. Také olomoucké kanonýrky jsou v solidní formě, Katka Růžičková a Tereza Kubáčková dovedou také „dát ránu jako z děla", také další spojky Kelarová a Gebre Selassie se dovedou prosadit zase technicky. Velkou zbraní mohou být také olomoucká křídla i když to proti rychlíkům typu Chmelařové a Súkenníkové budou mít hodně těžké. Naobou stranách se dá očekávat hodně tvrdá a důsledná obrana,v té olomoucké spoléháme hlavně na trpojicii Severová, Spíchalová a Uličná. Kdo čeká nějakou útočnou smršť, ten se asi nedočká, naopak bude asi rozhodovat střelecká úspěšnost, pohoda obou protagonistek v brance a také počet technických chyb. Na Hané však spoléháme také na bojovnost a nasazení našich hráček, kterou by se mohly proti svému soupeři úspěšně prosadit.

Jistě půjde také o souboj v hledišti. Hodně hluční Veselští fandové budou muset asi své tradiční bubny nechat před halou, protože měření provedená hygieniky v hale, která není prostorově úplně ideální na rachotící zvuky přesahující povolenou hladinu zvuku jejich používání v hale zakazují. Olomoucké hráčky věří, že se jim podaří svým výkonem strhnout své příznivce a ti, že se stanou jejich velkou oporou.

Utkání v hale DHK ZORA v Olomouci začíná ve středu v 17:30 hod.