English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky Zory ani tentokrát Veselí neporazily

Házenkářky Zory ani tentokrát Veselí neporazily 07.09.2011 22:57:31 - autor: vasek, přečteno 1647x

 

DHK ZORA Olomouc - HC Britterm Veselí n. Mor. 21:27 (10:12)

Průběh utkání: 0:1, 1:2, 3:2, 3:5, 4:8, 8:10, 10:12 - 11:13, 13:15, 15:15, 15:17, 16:17, 16:20, 17:20, 17:23, 19:24, 20:27, 21:27.

Rozhodčí: Horáček, Kosmák 280 diváků      7 m hody: 3/2 - 6/5               vyloučení: 2 - 2

Sestavy a branky:
Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 5/1, Šteffanová, Uličná, Remešová, Kelarová 3, Samcová, Pašková, Dostálová, Severová 1, Kubáčková 5/1, Spíchalová, Huráňová 2, Ždánská 3, Gebre Selassie 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Veselí: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 1,Kratochvílová, Jagošová, Drotárová 2, Jandásková, Vinklárková, Tomečková, Chmelařová 5, Fleková 8/5, Kočí 3, Súkenníková 6, Nevařilová 2.

Trenér: Peter SABADKA

Zápasy proti Veselským panenkám se pomalu stávají pro Hanačky noční můrou. Už poosmé v řadě v posledních soutěžních utkáních odcházely ze hřiště se svěšenými hlavami, naposledy svého soupeře porazily na jaře v roce 2009, kdy ve své hale vyhrály 27:23. Se žádným z ostatních iterligových soupeřů nemají tak dlouhou sérii bez vítězství. Přitom ve včerejším zápase dokázaly držet krok po většinu hracího času, i když ve vedení byly jen krátce hned z počátku utkání, kdy v 5. minutě Míša Ždánská proměnila brejk a domácí vedly 3:2.

Hostující družstvo si potom vypracovalo mírný náskok, domácí děvčata však dokázala vždy kontrovat a udržovala vedení svého soupeře na dostřel. V průběhu utkání však mělo domácí družstvo dvě hluchá místa, která více méně o vývoji skóre rozhodla. To první byl úsek mezi 6. - 16. minutou první půle, který Veselanky vyhrály 1:6 a otočily vývoj z 3:2 na 4:8 a druhý přišel po změně stran poté, kdy Hanačky vyrovnaly stav na 15:15 a kdy opět nechaly řádit svého soupeře, který úsek mezi 14. - 23. minutou vyhrál 2:8, rázem vedl 17:23 a o výsledku bylo rozhodnuto.

Úřadující český mistr přijel na Hanou ověnčen postupem v Lize mistryň, když na východě Slovenska dokázal po vysoké prohře se srbským mistrem zkonsolidovat své síly a přes vítězství nad mistrem Turecka a domácí favorizovanou Iuventou postoupil do další fáze LM. Forma se jich držela i na Hané, hrály sebevědomě a držely otěže zápasu pevně ve svých rukou. Nemilosrdně trestaly každou nepřesnost domácích děvčat, ať už to byly chyby v rozehrávce, nebo nepřesná, či nedůrazná střelba, v čemž vynikal hlavně slovenský rychlík v jejich dresu Lucia Súkenníková, svými smrtícími brejky. Navíc v brance soupeře stála opět výborná Lenka Černá a i když některé střely likvidovala i s velkou dávkou štěstí, přesto byla velkou osobností utkání. Tou druhou byla druhá Lenka - Fleková, která v rozhodujících fázích zápasu, kdy domácí začaly zvedat hlavu, vzala odpovědnost na sebe a zkušeně prostřelovala také výbornou Báru Raníkovou v brance domácího kolektivu.

Celkově hostující družstvo působilo kompaktnějším dojmem, bylo důraznější, nebojácnější v osobních soubojích, předvedlo opět jak vyzrálé hráčky trenér Sabadka ve svém družstvu má. Domácí družstvo nehrálo špatně, na děvčatech je znát, že hodně chtějí, mají natrénováno, hodně je však sráží někdy zbytečné chyby, které pramení jednak z jejich menší zkušenosti, ale také mnohdy z neplnění pokynů, které od trenérů před utkáním i v jeho průběhu dostávají. Prostě přestanou hrát to co si v přípravě před utkáním řekly.

Největší oporou domácích byla brankařka Raníková, která zaznamenala 16 úspěšných zákroků a v posledních minutách utržila v krátkém sledu dva údery do hlavy a musela být proto přímo na ploše ošetřována, utkání však obětavě dochytala. V obraně odvedla velké penzum práce Severová, střelecky se prosadily obě kanonýrky Růžičková a Kubáčková.