English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu pokračuje WHIL svým druhým kolem

O víkendu pokračuje WHIL svým druhým kolem 08.09.2011 09:41:14 - autor: , přečteno 1648x

Interliga házenkářek nabírá tempo, v sobotu a v neděli jsou na pořadu zápasy druhého kola, volno bude mít tentokrát po hodně hektické sérii český mistr Britterm Veselí, naopak poprvé v tomto ročníku se představí ambiciózní tým ze severu Čech - Baník Most. Ze šestice utkání se budou hrát dvě v sobotu, shodou okolností obě v jižních Čechách a čtyři zápasy se hrají v neděli ve slovenských halách, jedno pak v pražském Edenu.

První zahajovací hvizd rozhodčích uslyší diváci v sobotu v 15:00 hod. v písecké „Obloukovce", kde se střetnou domácí Sokol Písek a úřadující slovenský mistr Iuventa Michalovce. Domácí družstvo zanechalo velmi sympatický dojem v sobotu v Ostravě, kde sehrálo poměrně vyrovnaný zápas s domácím favoritem. Na obou stranách družstva preferovala útok před obranou a výsledkem byla přestřelka která skončila celkovým počtem 76 vstřelených branek oběma družstvy. Domácí družstvo Písku je pověstné vysokým počtem vstřelených branek, v minulé sezoně patřilo v interlize k nejproduktivnějším s průměrem 29 vstřelených branek na zápas. Má k tomu samozřejmě vhodné typy hráček, střelbu ze středních vzdáleností obhospodařují především kanonýrky Luzumová a Borovská, z brejků se o nárust brankového konta starají zejména Malá, Dvořáková a Janoušková.
Proti domácímu družstvu se ale tentokrát postaví zkušený celek Iuventy, který bude chtít rychle zapomenout na neúspěšné vystoupení svého celku na domácí kvalifikaci o postup do Ligy mistryň a bude chtít jistě z Jižních Čech nějaký ten bodík přivézt. Utkání slibuje vyrovnanou bitvu a favorita si tentokrát netroufáme tipovat.

Druhým sobotním střetnutím bude u Vajgaru zápas domácího družstva Házená Jindř. Hradec, proti našim děvčatům DHK ZORA Olomouc. Obě družstva svá úvodní vystoupení v 1. kole prohrála, budou si proto určitě chtít body na své konto připsat. Domácí jsou všeobecně považováni za outsidery, každé podcenění by se však mohlo jakémukoliv soupeři krutě vymstít. Vždyť loňská sestava se příliš nezměnila, odešla jen pivotka Iveta Matoušková do polské superligy a zbývající hráčky jsou zase o rok zkušenější. Hanačky hlásí po středeční dohrávce 1. kola s mistrovským Veselím plný stav, na marodce však zatím stále zůstává Lucie Fabíková, trenéři tedy budou vybírat z 19 hráček a možná že svou premiérovou šanci ve WHIL dostane i mladá Salašová. Favoritem zápasu je hostující družstvo, které si je však vědomo ošidnosti domácího prostředí na jihu Čech, na kterou loni doplatila na příklad i Iuventa Michalovce porážkou 30:28.

Nedělní zápasový program zahajuje od 15:00 hod. svým druhým domácím zápasem v řadě Danlog Partizánske, které po pražské Slavii hostí dalšího medailistu minulého českého play-off - HC Zlín. Domácí družstvo v zápase proti Slavii prokázalo, že se hodlá natrvalo zabydlet mezi elitou a že loňské nepřesvědčivé výsledky jsou dávno minulostí. Družstvo získalo hlavně příchodem zkušené brankařky Školkové, návrat sester Janšákových po několika letech strávených v ŠKP Bratislava vyřešil pravou stranu útočné vozby a družstvo má tedy nyní hodně vyrovnaný kádr, nebezpečný za všech postů. Osobností a to nejen družstva Danlogu, ale celé WHIL se už bez nadsázky stala 21 letá Klaudia Michnová, které výborně sekundují její stejně mladé spoluhráčky Selma Blažeková, Martina Košíková a další. Ambicióznímu zlínskému celku, který se netají svými vysokými cíly chyběla ještě v minulém zápase Helena Štěrbová, jejich nejúdernější spojka,  jejím příchodem vzroste palebná síla zase o jeden stupínek. Spojková reprezentační řada Poznarová, Štěrbová, Růčková a Budayová doplněná rychlíky Salčákovovu a Talašovou se Švirákovou a dalšími budou opět postrachem soupeřů. Utkání bude hodně vyrovnané a rozhodující roli může sehrát domácí prostředí.

V 17:00 hod. začne v hale v Pezinku premiéra interligy v tomto městě a proti domácímu ŠKP Piccard Senec se postaví favorizovaný moravský celek Sokol Poruba v čele se slovenskou enklávou v podání Tothové, Dubajové a možná už i Rechtorisové a dalšími hvězdami Vítkovou, Hrbkovou, Chrenkovou atd. Družstvo Poruby je vysokým favoritem a do Pezinku si jistě jede pro oba body. Domácí celek však není žádným odevzdaným beránkem. V jeho dresu bude hrát několik zkušených inerligových hráček, na příklad brankařka Ladicsová a rychlonohé křídlo Surovčíková z Bánovců, zkušený pivot z ŠKP Bratislava Petra Štetáková a některé další, i když méně známé hráčky. Většinou se však jedná o málo zkušené házenkářky a to asi v prvních zápasech sehraje na výsledcích družstva důležitou roli.

Zajímavou podívanou slibuje další nedělní duel se začátkem v 17:00 hod. v Edenu, kde se střetnou domácí DHC Slavia Praha - DHK Baník Most. Domácí mají po porážce v Partizánskem šanci na reparát, budou chtít dokázat, že odchod dvou klíčových hráček Keclíkové a Vítkové nebude znamenat propad do průměru, ale že Slavia je stále tady, stále připravena bojovat o přední příčky. Pikantní na souboji bude i to, že řada hráček hostujícího Mostu prošlo právě školou Slavie, po Crhové a Štolfové, se letos do dresu Černých andělů oblékly juniorské reprezentantky Weisenbilderová a Ryšánková. V minulé sezoně se Severočeškám dařilo více v „domácím" prostředí Loun a Lovosic, z venku si přivezly jen čtyři body z Bratislavy a Jindř. Hradce. Uvidíme jak se jim bude dařit v Edenu, mírně však pro toto utkání favorizujeme domácí Slavistky.

Poslední utkání kola uvidí diváci od 17:30 hod. v Nitře, kde se po tříletém půstu opět bude hrát interligová házená, tentokrát v městské hale, kde nastoupí nováček soutěže Slávia UDHK ŠG Nitra - Sereď, proti vicemistru Slovenska Duslo Šaľa. Domácí s nejmladším hráčským kádrem z celé interligy, kde s výjimkou 35 leté Šimákové jsou všechny otatní hráčky narozené v rozpětí let 1990 - 94 budou chtít prokázat, že si klub neukrojil příliš velké sousto, když s družstvem, které vyhrálo 2. slovenskou ligu si troufl hned na inerligu a budou chtít favorizovanému Duslu ztrpčit cestu za očekávaným vítězstvím. Ve svém prvním vystoupení minulý týden v Michalovcích sice vysoko prohrály, ale bojovnost a nasazení jim nechyběly. Bude to ale stačit na zkušený celek Šaľy? Favoritem je hostující celek.