English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po zápase v J. Hradci radost jen ze dvou bodů

Po zápase v J. Hradci radost jen ze dvou bodů 11.09.2011 00:14:49 - autor: vasek, přečteno 1948x


TJ Házená Jindř. Hradec - DHK ZORA Olomouc 20:21 ( 9: 8)

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 9:8 - 10: 8, 12:10, 12:12, 13:14, 16:14 17:15, 17:21, 20:21.

Rozhodčí: Hanák, Novák        160 diváků       7 m hody: 5/5 - 1/0               vyloučení: 1 - 1

Sestavy a branky:
Jindř. Hradec
: Bezpalcová, Davidová - Horečková, Kohoutová 2, Matoušková, Kočová, Eliášová 2, Zbožínková 2, Markesová 1, Bubeníková 5, Krupicová 8/5, Jonová.

Trenér: René KUMPÁN.

Olomouc: Raníková, Kozáková - Růžičková 7, Šteffanová, Uličná, Remešová, Kelarová 7, Samcová, Pašková, Dostálová 4, Severová, Kubáčková 1, Spíchalová, Huráňová, Ždánská, Gebre Selassie 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Hodně nepovedené utkání sehrály Hanačky v Jindř. Hradci a po skončení utkání dlouho polehávaly po palubovce a kroutily hlavami jako by nemohly uvěřit tomu co se to s nimi v uplynulé šedesátiminutovce dělo. S výjimkou prvních dvou útoků, kdy se ujaly vedení, převzaly otěže zápasu domácí hráčky, které až do 20 minuty druhého poločasu neustále vedly jedno až dvou brankovým náskokem, s výjimkou krátkého vedení v polovině druhého poločasu, kdy se hostujícímu týmu podařilo po vyrovnání na několik sekund jít do vedení 13:14. Domácí děvčata však znovu rychle převzala vedení až do uvedené dvacáté minuty, kdy se zdálo, že Olomoučanky definitivně zlomily odpor soupeře a v krátkém sledu třemi brankami Dostálové, dvěma Kelarové a jedním přesným zásahem kanonýrky Růžičkové, otočily stav na 17:21 ve svůj prospěch.

Ani za tohoto stavu však nedošlo k obratu, křeč hráček hostujícího celku trvala i nadále, po chybě v obraně a následné sedmičce, dále po nastřelené tyčce kdy následoval brejk domácích a po dalším faulu znamenajícím 7 m hod domácí družstvo opět stáhlo výsledek na rozdíl jediné branky. Naopak v té době Růžičková neproměnila jedinou sedmičku Hanaček v utkání. Do konce střetnutí zbývalo zhruba dvě a půl minuty ale tento výsledek Hanačky s vypětím všech sil ubránily.

Děvčata odehrála utkání, ve kterém nezopakovala nasazení a důraz v obranné fázi z předchozího zápasu doma proti mistrovskému Veselí, naopak se vůbec nedokázaly prosadit proti pověstné tvrdé a nesmlouvavé obraně domácího družstva, která vytvořila, před dobře chytající Bezpalcové neprostupnou hráz. Hra byla hodně rozdrobená, plynulých akcí bylo jako šafránu a často musela naše děvčata zakončovat pod hrozbou pasivity. Přitom většina statistických údajů ukazovala na kvalitu, pouze šest technických chyb za celé utkání je číslo naprosto ojedinělé, ani téměř 50 % úspěšnost střelby nebyla na naše poměry nejhorší.

Z jednotlivých hráček je třeba vyzvednout střeleckou produktivitu Katky Růžičkové, v rozhodujícíh chvílích vzala na sebe odpovědnost Martina Kelarová, která také čtyřikrát perfektně uvolnila  Lucii Dostálovou, ta se však bohužel prosadila jako jediná ze všech křídel. Ani z pivota nevystřelilo naše družstvo za celý zápas ani jednou. Ve své obvyklé pohodě nehrála ani Tereza Kubáčková a i Anička Gebre Selassie působila hodně zakřiknutě. O obraně už byla řeč, byla hodně prostupná, děvčata mezi sebou nekomunikovala jak byla třeba a toho soupeř využíval k zakončování z dobrých střeleckých pozic a tím také moc nepomáhaly brankařce Raníkové, která tak dosáhla také méně úspěšných zákroků než obvykle. Z domácího družstva bylo nejvíc vidět zkušené Bubeníkovou, Eliášovou a neomylnou střelkyni sedmiček Krupicovou.