English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Pozvánka na 3. interligové kolo

Pozvánka na 3. interligové kolo 15.09.2011 10:16:11 - autor: , přečteno 1471x

Po středeční předehrávce na jihu Moravy, kde úřadující mistr Britterm Veselí  před svým odletem do Makedonie k dalšímu pokračování Ligy mistrů porazil v divácky atraktivním souboji ambiciózní Baník Most 30:24, se v sobotu odehraje zbývajících pět zápasů třetího kola. Dva z nich se budou hrát na Slovensku a dva na Moravě, v Čechách se tentokrát budou muset diváci obejít bez interligové házené. Po třetím kole nastane v soutěži krátká reprezentační přestávka, kterou vyplní seniorská reprezentace ke krátkému soustředění ve Frýdku Místku a následnému turnaji Silesia Cup v polském Chorzowě, kde změří síly s domácím Polskem, Nizozemskem a Islandem. Na další kolo interligy tak budeme moci vyrazit zase až další víkend 1. a 2. října.

Za šlágry třetího kola můžeme označit dvojici utkání hraných na Moravě. Hned to první ve Zlíně od 16:00 hod. mezi HC Zlín a DHC Slavia Praha bude dalším testem tápajících Pražanek, které jsou zatím netradičně bez bodového zisku. Ve Zlíně to však budou mít také hodně těžké, domácí děvčata budou chtít odčinit porážku z Partizánského a jistě udělají všechno pro to, aby se jim špička tabulky příliš nevzdálila. V dresu domácích se pravděpodobně už do hry na delší dobu zapojí i Helena Štěrbová, která to už před týdnem na Slovensku zkoušela a bude jistě pro tým velkou vzpruhou. I ostatní opory (Poznarová, Růčková, Salčáková a spol.) jsou v pořádku a připraveny nastoupit. Slavistky pojedou do Zlína odhodlány konečně prolomit nepříznivou podzimní bilanci. Komplikací může být zranění Kutlvašrové. Mírným favoritem v utkání budou domácí hráčky.

Druhým, hodně zajímavým zápasem by měl být zápas v Ostravě, kde se proti domácímu Sokolu Poruba postaví nejpříjemnější překvapení podzimu Danlog Partizánske. Domácí, hvězdami nabitý hráčský kádr, bude chtít určitě potvrdit vysoké letošní ambice a hladové vlčice v jejich dresu z popředí ligové střelecké tabulky Tóthová, Hrbková, nebo Chrenková si budou chtít připsat další střelecké zásahy. Hodně vysoko v tabulce nejlepších střelkyň však jsou i „Partizánky" Košíková, Blažeková, nebo Michnová, takže je zřejmé, že se dají v Ostravě zase očekávat střelecké dostihy jako v utkání proti Písku. V brankách obou týmů se však představí reprezentantky svých zemí - Doláková a Školková, které budou zase chtít střelecké hody přibrzdit. Každopádně se dá očekávat atraktivní podívaná v podání obou celků. Také v tomto zápase je favoritem domácí družstvo. Utkání začíná v 18:00 hod.

Posledním utkáním hraným na Moravě je zápas v Olomouci kde se utká domácí DHK ZORA Olomouc s nováčkem soutěže UDHK ŠG Nitra-Sereď. Domácí děvčata budou chtít navázat na dvoubodový zisk z jihu Čech, ale přidat k tomu i kvalitní hru, ke které v Jindř. Hradci měly dost daleko. V utkání se budou muset asi obejít bez Jany Šteffanové, která si přivodila zranění kolena na akci v rámci plnění studijních povinností s Fakultou tělesné kultury, hrát ještě nebude ani Lucie Fabíková. Jejich soupeřem bude interligový nováček z Nitry, který ve svých prvních dvou zápasech se slovenskými giganty Michalovcemi a Šaľou utrpěl dva debakly rozdílem 21, resp. 15 branek. Uvidíme v jakém světle se mladé talenty, v jejich řadách nastupuje sedm slovenských reprezentantek z mládežnických reprezentací představí na Hané, kde si však nic jiného než zisk dvou bodů nepřipouštějí. Utkání začíná v sobotu v 17:30 hod. v hale DHK ZORA Olomouc.


Zbývající dvě utkání třetího kola se hrají na Slovensku, to první stejně jako zápas v Olomouci začíná také v 17.30 hod. a uvidí ho v Chemkostav aréně v Michalovcích. Zde přivítá Iuventa Michalovce po Nitře také druhého nováčka interligy, ŠKP Piccard Senec, který je vlastně pokračovatelem bratislavského ŠKP, trojnásobného mistra Slovenska. V jeho týmu hraje několik zvučných jmen a to nejen z bratislavského ŠKP. Patří mezi ně především dvojice gólmanek Vargová a Ladicsová z Bánovců, Neštická z Trenčína a samozřejmě Bratislavanky Štetáková, Kodajová a další. Přesto však favoritem v domácím prostředí je jednoznačně domácí tým s kanonýrkami Tobiášovou, Pollákovou, Wollingerovou, Slovinkou Gerič, Ukrajinkou Bachirevovou, nebo křídly Hollou a Szöllösiovou, pivotkou Horňákovou a dalšími. Ztráta bodu domácího družstva by byla velkým překvapením.

Posledním utkáním bude v Šaľe střetnutí domácího Duslo Šaľa se Sokolem Písek. Domácí ještě jistě mají v paměti jarní ztrátu bodu s tímto soupeřem po remíze 31:31 a budou ji chtít stůj co stůj odčinit. Svěřenkyně trenéra Lukačína jsou sice mladým družstvem, ale mají na svém kontě přece jen více zkušeností, než celek hostí, proto spolu s domácím prostředím má větší šanci v tomto měření sil uspět. Dvojice brankařek Grandtnerová - Túrociová patří k nejlepším ve WHIL, spojky Piskayová, Weibelová, Bahýlová a mladá Veselková hrají v pohodě, duší je ale v současnosti neudržitelná Bérešová, nejlepší střelkyně družstva. To nový trenér Jihočešek Slavík bude hlavně spoléhat na dvojici Luzumová, Borovská, k nim se řadí samozřejmě i další hráčky, především pak na křídlech mladé Malá a Janoušková. Nepříjemností jsou absence Stellnerové, Krouské a také brankařky Skálové. Favoritem zůstává domácí Duslo, i když překvapit mohou i hostující děvčata.