English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > O víkendu začínají i další soutěže házenkářek

O víkendu začínají i další soutěže házenkářek 15.09.2011 16:51:01 - autor: , přečteno 1663x

Po interlize a žákovských soutěžích, které se hrají v rámci soutěží Středomoravské oblasti, zahajují také republikové soutěže 1. liga žen i 1. ligy starších a mladších dorostenek. Olomoucký klub v nich má své zastoupení a obhajuje v nich také solidní výsledky. Projevila se tak správnost nastoupené cesty klubu, kdy na rozdíl od předchozích let, kdy hrávala děvčata převážně v kategoriích o stupeň vyšších, tedy starší žákyně převážně hrávaly za družstvo mladších dorostenek a mladší dorostenky hrávaly za družstvo starších dorostenek, hrají nyní hráčky v družstvech v kategoriích, kam věkově patří. Srovnaly se tak handicapy našich družstev v soutěžích, což se také promítlo i do výsledků a umístění v soutěžích. Například družstvo mladších dorostenek vybojovalo v uplynulé sezoně titul mistryň republiky, což se žádnému z družstev klubu nepodařilo za uplynulých šest roků. Pojďme se podívat na jednotlivá družstva vstupující v neděli do celostátních soutěží.

1. liga ženy:
Družstvo povede druhou sezonu trenér Miroslav Zubek, který převzal tým v polovině předchozí sezony. Typickým znakem družstva je to, že jeho hlavním posláním je umožnit herní realizaci hráčkám širšího kádru interligového celku, které ve WHIL nedostávají příliš velký prostor k zapojení do hry a dále těm které se vracejí po zranění znovu k aktivní činnosti. Základem jsou hráčky, které se po přechodu do kategorie dospělých neprosadily trvale do inerligového kádru, nebo již z nejrůznějších důvodů v kádru interligy skončily. Pro letošní sezonu by to měly být především Veronika Hejtmánková, která v interligovém celku skončila z pracovních důvodů, dále Barbora Stuchlová, Pavla Macharáčková, Denisa Růžičková a Veronika Hofmanová, dále dvě bývalé hráčky našeho klubu, které působí v HSK UP Olomouc a v 1. lize budou na hostování - Zdena Kosová a Kateřina Podešvová.

Do utkání budou podle potřeby a podle vytížení ve svých družstvech nasazovány některé hráčky družstva starších dorostenek, ze kterých v 1. lize žen může hrát prakticky každá z nich a z kádru interligového družstva žen ty, které nebyly uvedeny na soupisku, tedy: Rašková, Kozáková, K. Růžičková, Kubáčková, Pašková, Salašová, Samcová, Šteffanová, Ždánská, Kulíšková a Uličná.

Konkrétní výkonnostní cíl před družstvo není postaven, jeho priority jsou uvedeny v předchozích odstavcích, ale každopádně budou chtít hráčky přistupovat k zápasům odpovědně se snahou potrápit adepty na postup do interligy a předvádět příznivcům dobrou házenou.

1. liga starších dorostenek:
Družstvo vede stejně jako v uplynulé sezoně Mgr. Jan Bělka, který má v přípravě kádr 20 děvčat ročník narození 1993 a 1994 (brankařka Havlíčková je roč. 1995). Kádr se oproti loňsku příliš nezměnil, z věkových důvodů odešla do žen jen Veronika Hofmanová a činnost ukončily Hymrová, Kolaříková a Veselská, pro zranění zatím skončila Monika Kratochvílová. Naopak družstvo doplnila děvčata z družstva mladších dorostenek, která již musela odejít do vyšší kategorie z věkových důvodů (Hochvaldová, Minaříková, Rokytová, Sovová a Štegrová). Úplně novou tváří v družstvu bude Hana Kratochvílová, odchovankyně Sokola Velké Meziříčí, která bude v družstvu na hostování z mateřského klubu, kde bude hrát v celku mladších dorostenek. Do hry v některých utkáních by mohla zasáhnout i další hráčka z Vel. Meziříčí - Ivana Salašová, která se připravuje v interligovém družstvu žen, ale věkově by mohla v družstvu starších dorostenek hrát.

Cílem družstva je umístění do třetího místa.

1. liga mladších dorostenek:
Obhájce mistrovského titulu vstupuje do nového ročníku soutěže opět pod vedením trenéra Mgr. Lubomíra Krejčíře. Také kádr družstva mladších dorostenek je na začátku sezony hodně široký, letní přípravu absolvovalo 22 hráček a samozřejmě ne všechny se budou moci pravidelně objevovat v sestavě družstva v mistrovských utkáních. Je otázkou jak se s novou skutečností vypořádají děvčata a jejich rodiče, zda budou trpěliví, budou absolvovat přípravu a herní praxi pro ně bude zajišťovat klub formou účasti na turnajích v zimním období. Jejich doba určitě přijde, přechod z kategorie žákovské házené do celostátních dorosteneckých soutěží je hodně obtížná, jde o „běh na dlouhou trať" a některým hráčkám budou potřebovat delší dobu na adaptaci. Chce to jediné - vydržet !

Loňský kádr družstva byl doplněn po odchodu jmenované pětice děvčat, které jsou v družstvu starších dorostenek o děvčata z družstva starších žaček, které do mladších dorostenek přešly věkově. Jde o ročník narození 1996 a těch hráček přešlo celkem 12. Z loňského kádru pak zůstalo 8 děvčat ročníku 1995 a vytvořila se tak silná skupina děvčat usilujících o dres družstva mladších dorostenek DHK ZORA Olomouc. V družstvu je novou tváří dorostenecká reprezentantka Jarmila Trumpešová, která přišla do SCM z Tatranu Bohunice. V družstvu jsou i další tři hráčky reprezentace dorostenek: Anna Nováková, Nikola Jansová a Tereza Fryčáková.

Cílem družstva je samozřejmě obhajoba loňských pozic i když všichni víme, že obhajoba bývá často složitější.

Všem družstvům, pro které v neděli startuje nová sezona přejeme úspěšný vstup a celou sezonu. Domácí mistrovská utkání budou hrát všechna tři družstva vždy v neděli: starší dorostenky od 12:30 hod., 1. liga žen ve 14:30 hod. a 1. liga mladší dorostenky v 16:30 hod. V prvním kole v neděli 18. září budou soupeřkami starších dorostenek, děvčata Sokola Písek, proti družstvu v 1. lize žen a mladším dorostenkám se postaví jejich soupeřky z Jiskry Otrokovice. Přijďte povzbudit naše mladé naděje a podívat se na kvalitní házenou.