English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky si s chutí zastřílely

Hanačky si s chutí zastřílely 17.09.2011 22:13:28 - autor: vasek, přečteno 1881x

DHK ZORA Olomouc - Slávia UDHK ŠG Nitra - Sereď 37:24 (19:10)

Průběh utkání: 2:0, 4:1, 7:1, 7:3, 11:3, 11:5, 17:9, 19:10 - 20:12, 24:13, 29:16, 33:19, 34:22, 37:32, 37:24.

Rozhodčí: Králíček, Letev       165 diváků     7 m hody: 1/1 - 4/2    vyloučení: 1 - 1.

Sestavy a branky:
Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 8, Uličná 1, Remešová 3, Kelarová 6, Samcová, Pašková 1, Dostálová 3, Severová, Kubáčková 2, Salašová 1, Spíchalová 3, Huráňová 6, Ždánská 1, Gebre Selassie 2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Nitra - Sereď: Medveďová, Csáková - Lenčéšová 3, Berová 1, Matouškoná, Bíziková 4/1, Ivanová, Vargová 4/1, Sláviková 1, Šimáková, Tulipánová 7, Behinská 2, Halmová 2.

Trenér: Slavomír VARGA

Olomoucké házenkářky začaly domácí zápas 3. kola interligy s velkým nasazením, vlétly na svého soupeře jako uragán a hned ze začátku nenechaly nikoho na pochybách, že chtějí odčinit svůj neslaný, nemastný výkon z minulého týdne v Jindř. Hradci. Z prvních dvou útoků vstřelily dvě branky, v polovině osmé minuty vedly 7:1 a své vedení neustále navyšovaly. Příjemně překvapily hlavně tím, že se pokoušely o rychlý přechod do útoku a skoro polovinu svých branek zaznamenaly z rychlého útoku a to jich ještě několik neproměnily. Naopak svému soupeři neprostupná obrana dovolila v 1. poločase zakončovat skoro výhradně ze střední vzdálenosti, s těmito střelami si ale Bára Raníková většinou hravě poradila.

Do hry se postupně dostávaly všechny hráčky domácího družstva, ale na poklesu kvality hry se to nijak podstatně neprojevilo. Svou premiéru si odbyla i novicka v dresu domácích, 18 letá Ivana Salašová a i ona se hned po dvou minutách dočkala i své premiérové trefy do černého. Do střelecké listiny se zapsalo celkem 12 domácích děvčat. Ve druhém poločase odpočívala i Barbora Raníková a pustila do branky svou kolegyni Lucku Raškovou, která si připsala také několik úspěšných zákroků i když domácí obrana už nebyla zdaleka tak kompaktní jako na začátku zápasu a Lucce moc nepomohla.

Domácí trenéři mohli být spokojeni i s výborným číslem počtu technických chyb, kdy stejně jako před týdnem na jihu Čech jich Hanačky zaznamenaly jen osm. Pokud jde o výkon jednotlivých hráček, velmi dobrou práci v obraně odvedla Lucie Severová, s velkou chutí a nasazením odehrály zápas Martina Kelarová s Aničkou Gebre Selassie, obě se také velkou měrou podílely na nárustu skóre, když Martina zaznamenala šest a Anička dokonce sedm gólových přihrávek svým spoluhráčkám. Začátek sezony zastihl ve velké pohodě kanonýrku Katku Růžičkovou, která drží vysoko prapor střelecké úspěšnosti družstva a je jeho zatím nejlepší střelkyní s 20 vstřelenými brankami.

V utkání se konečně prosadila i křídla, v začátcích obou poločasů řádila hlavně Ria Remešová a na pravé straně jí sekundovala Lucie Dostálová, druhý poločas zase náramně vyšel hlavně Martině Huráňové, která během čtyř minut nastřílela 4 branky. Stoprocentní střeleckou úspěšnost měla v zápase na pivotu Jana Spíchalová, jinak ale čtyři střelecké pokusy z místa pivota za celý zápas je hodně málo.

Mladé družstvo Nitry nezanechalo v Olomouci špatný dojem, má ve svém středu několik talentovaných děvčat, která dovedou vystřelit z dálky, na příklad Vargová, dokáží se také uvolnit na brankovišti, kde se prosazovala zejména Tulipánová, nebo rtuťovitá Halmová. Mladým děvčatům družstva Nitry ještě v současné formě příliš nepomohla zkušená Šimáková, ostřílená z bundesligových bojů a zápasů v Champions League v dresu rumunského mistra.