English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > S plným bodovým ziskem už jen čtyři týmy

S plným bodovým ziskem už jen čtyři týmy 20.09.2011 19:27:40 - autor: , přečteno 1373x

Po třech odehraných kolech jsou bez ztráty bodu už jen čtyři družstva, stejně tak je tomu i na chvostu tabulky, kde se zatím ze zisku bodu neradovala také čtyři družstva. Trojice družstev (Veselí, Most a J. Hradec) si už „odstála" volný los, způsobený lichým počtem účastníků soutěže. Zatímco obsazení čela tabulky se více méně předpokládalo, ze stálic předchozích ročníků tam je navíc silný tým Poruby, místo zatím tápající Slavie, na opačném konci tabulky je bez bodu mimo slovenských nováčků a předpokládaného Jindř. Hradce, zatím dost překvapivě účastník Evropského poháru Sokol Písek.

Podíváme-li se však blíže na to jaké soupeře Jihočešky v prvních kolech měly, pak není jejich postavení až takovou bombou. Jejich soupeřkami byla totiž družstva současné první trojky, sokolky musely jet do Ostravy a Šaľy a doma přivítaly favorita z největších - Michalovce. Tato situace vůbec netěší vedení našeho družstva, které musí na jih Čech do Písku právě v příštím kole po reprezentační přestávce a hrát na hřišti družstva, které si už nemůže dovolit jakékoliv zaváhání, není vůbec příjemné. Vraťme se ale několika slovy k zápasům minulého víkendu.

Jedno z utkání bylo z důvodu účasti českého mistra Veselí na zápasech druhé fáze Champions League, kde mimochodem panenky zanechaly výborný dojem i když do dalšího kola nepostoupily, předehráno už minulou středu. Ve Veselí, kde se představil Baník Most se hrála výborná házená, domácí rozjeté družstvo si však nenechalo ze svého Pekla body odvézt. První ze dvou očekávaných šlágrů kola se hrál v Ostravě, kde domácí Sokol Poruba měl hodně práce s mladýma ambiciózním družstvem Danlogu Partizánske, v jehož středu zářila hlavně brankařka Zuzana Školková a mladé kanonýrky Košíková, Michnová a Blažeková. Zkušnější domácí hráčky však hlavně zásluhou střelecky disponované Dubajové a Vítkové zápas dovedly do vítězného konce.

Druhý šlágr se hrál ve Zlíně a i když se před zápasem dávalo víc šancí domácím, v jejichž dresu už hrála Štěrbová, body si nakonec odvezla Slavia Praha a to také zejména zásluhou jediné střelkyně - Kláry Černé, autorky 12 branek. Ve výborném světle se zatím ukazuje také sedmnáctiletá Eliška Jačková, ve které roste české házené velký talent. Domácí děvčata se snažila, v polovině druhého poločasu stáhla vedení Slavie na rozdíl jediné branky, skvělou Kláru Černou však nepřestřílely. Také v Šaľe viděli diváci zajímavý zápas. Duslo nakonec porazilo v zajímavém a vyrovnaném utkání Sokol Písek o kterém jsme již psali v úvodu. Slovenky splnily roli favorita a ve vyrovnaném duelu si výhru pohlídaly, když šest minut před koncem vedly až šestibrankovým rozdílem, hostující děvčata v závěru jen korigovala.

Zbývající dvě utkání byla snadnou záležitostí domácích favoritů, když oba nováčkové interligy na své soupeře nestrkali. V Michalovcích nenechala domácí Iuventa nic náhodě a dklasovala ŠKP Senec 24 brankovým rozdílem. Také Hanačky se lehce vypořádaly s druhým nováčkem soutěže UDHK Nitra-Sereď a bez problémů si připsaly první jednoznačné vítězství v sezoně. Po vytvořní náskoku pojalo domcí družstvo zápas jako lepší trénink a na hřiště se postupně dostaly všechny hráčky, které do utkání byly napsány v zápise.

Nyní má interliga svou první reprezentační přestávku, česká reprezentace se po krátkém soustředění ve Frýdku Místku zúčastní v Chorzowě turnaje Silesia Cup na němž změří síly s Polskem, Nizozemskem a Islandem. Slovenská reprezentace se sejde ve stejném termínu v Hlohovci, kde bude absolvovat krátké soustředění.