English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky ZORY mají před sebou tři anglické týdny

Házenkářky ZORY mají před sebou tři anglické týdny 21.09.2011 10:17:45 - autor: , přečteno 1608x

Přestože letos Hanačky nestartují v žádném z Evropských pohárů, přesto se jim nevyhýbají změny termínů, protože musejí respektovat skutečnost, že jejich interligové soupeřky v pohárech startují a musejí tedy v případě kolize termínů utkání s nimi předehrát, v krajním případě, jak tomu bylo v 1. kole proti Veselí - dohrát. Z toho důvodu, také následující tři týdny budou hrát Olomoučanky v rytmu tzv. anglických týdnů, kdy se hraje vždy o víkendu a uprostřed týdne.

Hned první předehrávka je čeká ve středu 28. září na státní svátek, který byl původním termínem osmifinále Českého poháru, kdy pojedou místo na Český pohár, do jižních Čech, kde nastoupí od 18:00 hod. v utkání interligy proti Sokolu Písek v písecké Obloukovce. Jejich soupeřky totiž čeká od pátku do neděle Challenge Cup v bosenském Mostaru, kam se přesunou hned po utkání s našimi děvčaty a čeká je cca 1 000 km dlouhá cesta na Balkán, pravděpodobně autobusem ČSAD, který je jejich sponzorem. Postupně se tam střetnou s běloruskym HC Druts, domácím ŽRK Mostar a polským družstvem KSS Kielce o jediné postupové místo.

Za týden ve středu 5. října pojedou Hanačky na Vysočinu, kde se ve Velkém Meziříčí střetnou také od 18:00 hod.  o postup do čtvrtfinále Českého poháru s domácím, druholigovým Sokolem, v jehož družstvu vyrostly dvě ze současného kádru interligové Zory Anna Gebre Selassie a Ivana Salašová. Po této pohárově vsuvce absolvují děvčata utkání interligy v domácím prostředí, kde nastoupí tradičně v sobotu 8. října od 17:30 hod. proti slovenskému celku ŠKP Piccard Senec, který je nástupcem trojnásobného slovenského mistra ŠKP Bratislava. Sérii potom ukončí ve středu 12. října, kdy pojedou k utkání 6. kola WHIL  na horkou půdu do Partizánského.

Děvčata tedy nečeká nic příjemného a zejména v prvním a posledním utkání série v Písku a Partizánskem nastoupí proti hodně silným protivníkům a navíc v prostředí, ve kterém se jim v předchozích zápasech příliš nedařilo. V písecké Obloukovce prohrály s domácími děvčaty předchozí tři zápasy v řadě (naposledy tam vyhrály na jaře 2008) a v Partizánském sice poslední tři zápasy vyhrály, ale předtím tam zase naopak pětkrát v řadě prohrály. Obě haly patří z pohledu našich děvčat k nejméně oblíbeným a každý případný úspěch bývá hodně těžce vybojovaný. Každopádně ani do jednoho z obou zápasů nebudou nastupovat v roli favoritek, o to více však budou moci překvapit.