English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky pojedou do Písku hodně oslabeny

Hanačky pojedou do Písku hodně oslabeny 27.09.2011 09:27:48 - autor: , přečteno 1466x

Jakoby nestačila minulá sezona, kdy se na házenkářky DHK ZORA Olomouc hrnula zranění jako na běžícím pásu. Ani letošní ročník nezačíná bez problémů. Lucie Fabíková ještě dokončuje dlouhou rehabilitaci po operaci kolenních vazů a bude k dispozici pravděpodobně až po další reprezentační přestávce v závěru měsíce října. Při plnění studijních povinností na Fakultě tělesné kultury UP na Pastvinách si poranila koleno letní posila družstva Jana Šteffanová, naštěstí nejde o nic vážnějšího, do utkání v Písku však určitě ještě nebude k dispozici.

Největším problémem však bude neúčast největší opory družstva v prvních třech kolech nového ročníku interligy, reprezentační brankařky Báry Raníkové, která při soustředění reprezentace před odjezdem na mezinárodní turnaj do Polska minulý týden upadla tak nešťastně, že ji zdobí na koleni šest stehů a lékaři jí naordinovali dvoutýdenní pauzu. Drobné šrámy na těle a také jiné zdravotní problémy mají i některá další děvčata, ta se však snad dají do pořádku natolik, že budou moci na jihu Čech ve středu nastoupit.

Proti Hanačkám nastoupí nažhavený soupeř, se kterým se naše družstvo v uplynulé sezoně přetahovalo do posledního kola o účast v play-off. Přestože v obou utkáních obou soupeřů v uplynulé sezoně byly úspěšnější Jihočešky, do play-off nakonec proklouzlo naše družstvo. Proto budou domácí házenkářky chtít splatit loňské dluhy. Domácí družstvo se bude určitě opírat zejména o trojici reprezentantek - Luzumovou, Borovskou a Stellnerovou, které prokázaly výbornou formu na akci reprezentace v Polsku, kdy zejména Iveta Luzumová se prosazovala i střelecky. Družstvo však má ve svém středu i další vynikající hráčky, na spojkách Vrabcovou, Vyhnalovou a Keslerovou, na křídlech především 17 letý talent Veroniku Malou, nebo další juniorskou reprezentantku Janouškovou, ale i zkušenou Dvořákovou. V brance se při neúčasti zkušené Skálové, chytila mladá Brožová, hostující z prvoligových Kobylis, která se drží v popředí hodnocení interligových brankařek.

Písecké házenkářky odjedou hned po utkání na dlouhou cestu na Balkán, kde budou od pátku do neděle bojovat v Mostaru o postup v Challenge Cupu. Na jediné postupové místo budou aspirovat čtyři týmy, mimo Jihočešek domácí Mostar, polské Kielce a běloruský celek HC Druts.

K utkání do Písku nepojedou tedy naše děvčata v žádném případě v roli favorita. Vdyť nejen, že oba loňské zápasy jak v Písku (23:24), tak i v domácím prostředí (21:22) těsně prohrály, ale navíc v Obloukové hale v Písku už nevyhrály poslední tři utkání a celkově ze šesti startů zde jen dvakrát vyhrály. Naposledy zde slavily výhru v roce 2008, kdy vyhrály 28:26. I přes všechny popsané peripetie nepojedou Hanačky do Písku v poraženecké náladě, naopak budou chtít překvapit, zdravotní neduhy svých spoluhráček je ještě více stmelí a ty, které do zápasu nastoupí, budou jistě chtít přesvědčit, že se s družstvem z Hané musí počítat, ať už přijede v jakémkoliv složení.

Utkání začíná ve středu v 18:00 hod.