English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > V areálu DHK ZORA Olomouc vyrostla dvě nová hřiště

V areálu DHK ZORA Olomouc vyrostla dvě nová hřiště 28.09.2011 09:35:36 - autor: , přečteno 2015x

Za účinné, zejména finanční pomoci Olomouckého kraje a Magistrátu města Olomouce, vyrostl v uplynulých týdnech na původní asfaltové a antukové ploše dvou házenkářských hřišť v areáu házené na Andrově stadionu v Olomouci, nový umělý povrch. První hřiště, které pamatuje v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století ještě škvárový povrch, ale také velké úspěchy házenkářek Zory, které patřily k absolutní špičce československé házené a v posledních desetiletích zde byl tvrdý asfalt, zdobí krásný, pružný červený tartanový povrch, na vedlejším hřišti, které ještě před několika dny bylo pokryto antukou, vyrostl zelený umělý trávník.

Splnil se tak sen mnoha generací, aby zejména mládež mohla využívat moderních a hlavně méně rizikových povrchů, na nichž tolik netrpí klouby a svaly zejména dolních končetin. Riziko úrazů je v porovnání s asfaltem nesrovnatelné. Pravdou je sice to, že mistrovská utkání, hlavně nejvyspělejších družstev se hrají zásadně v halách, ale to, že děti mohou sportovat pod širým nebem v moderním a bezprašném prostředí, je v dobách jejich vysedávání u počítačů hodně cennou devízou. Hřiště jsou využívána nejen mladými hráčkami DHK ZORA, a chlapců STM Olomouc, ale v dopoledních hodinách jsou využívána pro tělesnou výchovu i žáky ZŠ Komenium, ZŠ Holečkova a dalšími.

Oficiální předání celého areálu do užívání klubu DHK ZORA Olomouc proběhlo za účasti čelných představitelů kraje - náměstka hejtmana RNDr Ivana Kosatíka a vedení města Olomouce v čele s 1. náměstkem primátora Ing. Ivo Vlachem. Symbolickou pásku drženou hráčkami družstva mladších dorostenek DHK ZORA Olomouc, úřadujících mistryň České republiky, které se v době slavnostního aktu na novém hřišti připravovaly, přestřihli oba jmenovaní čelní představitelé samosprávy a předseda házenkářského klubu Ing. Vítězslav Růžička.