English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ani patnáct branek Růžičkové v Písku na výhru nestačilo

Ani patnáct branek Růžičkové v Písku na výhru nestačilo 29.09.2011 08:02:40 - autor: vasek, přečteno 1722x


Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc 33:30 (19:15)

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:4, 5:6, 8:7, 9:9, 12:11, 15:11, 17:14, 19:15 - 19:16, 22:16, 22:18, 24:21, 27:21, 27:25, 29:27, 32:29, 33:30.

Rozhodčí: Větrovský, Zych        250 diváků           7 m hody: 8/7 - 8/8             vyloučení: 2 - 3

Sestavy a branky:
Písek:
Brožová, Vařečková, Šáchová - Vrabcová 3, Keslerová, Sozet, Borovská 5, Lidová, Vyhnalová 1, Rusfelová 1, Luzumová 13/7, Janoušková 2, Stellnerová 5, Dvořáková 1, Malá 2.

Trenér: Jan SLAVÍK

Olomouc: Kozáková, Rašková - Růžičková 15/8, Uličná, Remešová 2, Kelarová 7, Samcová, Pašková, Dostálová 2, Severová 1, Kubáčková, Salašová, Spíchalová 1, Huráňová 1, Ždánská, Gebre Selassie 1.

Trenér: Libor MALÍNEK

S určitými obavami odjížděly Olomoucké házenkářky k předehrávce interligového utkání do jihočeského Písku. Jednak necestovaly ani zdaleka kompletní a také proto, že proti včerejšímu soupeři mají z minulosti prachbídnou bilanci, která se už dá skoro nazvat komplexem z písecké Obloukové haly, včerejší porážka byla už totiž čtvrtou v řadě a celkově pátou. Obavy z neúčasti týmové jedničky v brance Báry Raníkové se naplňovaly jen v prvním poločase, kdy v prvních 15. minutách měla Irena Kozáková v brance pouze tři úspěšné zákroky, pak se však pochlubila několika úspěšnými zákroky a zejména v závěru utkání, kdy se vrátila do branky po 18. minutách kdy chytala Rašková, byla takřka neprůstřelná. Celé utkání dochytala s bilancí 15 zlikvidovaných střel.

První dvacetiminutovka byla naprosto vyrovnaná, obě družstva se střídala ve vedení, od stavu 10:10 se však podařilo domácímu družstvu několik úspěšných akcí a vstřelily pět branek na které dokázala reagovat jedinou brankou jen Kelarová a domácí děvčata si tak vypracovala čtyřbrankové vedení, které si udržovaly až do konce poločasu. Po změně stran své vedení ještě navýšily na šestibrankový rozdíl a tak ve 12. minutě druhého poločasu byl stav 27:21. Hanačky však nesložily zbraně, dvěma úspěšnými brejky Dostálové a přesnými zásahy Růžičkové s Kelarovou opět snížily na dvoubrankový rozdíl. To už ale zářila kanonýrka Borovská, která v prvním poločase vyšla střelecky naprázdno a v posledních minutách hlavně její zásluhou si domácí celek udržoval svůj dvou až třígólový náskok.

Vcelku se dá říci, že nevyhrálo lepší, ale šťastnější družstvo. Každý z obou soupeřů měl ve svém středu jednu elitní střelkyni na straně domácích tradičně Ivetu Luzumovou a v olomouckém dresu Katku Růžičkovou, která byla neomylná ze 7 m hodů, prosadila se však i střelami z dálky. V našem družstvu ale byla ústřední postavou Martina Kelarová, která ze hry nastřílela sedm branek a byla, nejen z pohledu počtu nastřílených golů nejlepší hráčkou družstva. Martina hrála s obrovským nasazením, žádný míč pro ni nebyl předem ztracen, byla u všeho podstatného když ani ona se ale nevyvarovala několika chybiček, zejména jí rozhodčí odpískali 3 x porušení pravidla o krocích.

Obrana našeho družstva nefungovala tak jako obvykle, soupeř dosáhl řady branek jednak po uvolnění pivota, nebo po proskocích na brankovišti. Nejvíce střeleckých příležitostí si ale domácí vytvořily z rychlých útoků, protože naše družstvo zaznamenalo vysoký počet ztracených míčů (celkem 17 technických chyb), nebo po nedůrazné střelbě, což soupeř nemilosrdně trestal.

Celkově lze konstatovat, že tentokrát bylo možno dosáhnout lepšího výsledku, domácí družstvo totiž nepředvedlo nijak oslnivý výkon, v prvním poločase byla úplně neviditelná reprezentační střelkyně Borovská, která se rozstřílela až po přestávce, takže tíha utkání ležela největší měrou na Luzumové, dobré okamžiky měla Vrabcová a Stellnerová. Z našeho družstva zaslouží pochvalu za střelecký koncert Katka Růžičková a bojovnice Kelarová, z křídel byla nejvíc vidět Remešová. Většina ostatních hráček, však nebojovala s plným nasazením, potřebným pro vyrovnané utkání, kdy rozhodují jen maličkosti, nedařilo se hráčkám ze základní sestavy Kubáčkové a Gebre Selassie.