English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Pozvánka na víkendová utkání WHIL

Pozvánka na víkendová utkání WHIL 29.09.2011 14:40:16 - autor: , přečteno 1697x

Před dvěma dny jsme informovali o tom, kteří soupeři se utkají v rámci 4. kola interligové soutěže. Tři z nich se odehrají o víkendu, utkání Písku s našimi děvčaty se hrálo už včera na jihu Čech.

K zajímavému měření sil dojde v Jindř. Hradci, kde domácí Házená Jindř. Hadec přivítá Baník Most. Favoritem je samozřejmě severočeský tým, který letos míří hodně vysoko a chce-li svůj cíl postup do play-off splnit, musí nutně vozit body i z venkovních hřišť. Pokud podají svěřenkyně trenéra Kuťky tak soustředěný výkon jako v prvních dvou kolech, pak určitě od Vajgaru neodjedou s prázdnou. Zárukou je konsolidovaný tým vedený zejména Beňuškovou, Martinkovou a Crhovou. Domácí i přesto, že proti našim děvčatům hrály velmi dobře, to asi proti Severočeškám budou mít těžší, protože ty už si dají pozor.

Také druhé utkání které se bude hrát naopak na Slovensku, by mělo být jednoznačnou záležitostí hostujícího celku, ŠKP Piccard Senec by neměl být pro Duslo Šaľa nijak tvrdým oříškem. Jakákoliv bodová ztráta favorita by byla obrovským překvapením.

Posledním utkáním víkendového programu bude zápas ve Zlíně, kde domácí družstvo HC Zlín hostí Sokol Poruba. Zlín bude mít už potřetí výhodu domácího prostředí když z předcházejících dvou vystoupení však získal jen polovinu bodů. Bolestnou ztrátou pro družstvo je porážka od tápající Slavie Praha v minulém kole, která ve Zlíně vystrčila drábky a domácí si s jejich stylem hry nedokázaly poradit. Domácím děvčatům nezbývá nic jiného než ztracené body získat v domácím prostředí rychle nazpět, v neděli však budou mít proti sobě družstvo, které si jednoznačně přijíždí pro oba body, protože jejich ambice jim žádnou ztrátu nedovolují. I když domácí družstvo disponuje hodně silným kádrem plným rerprezentantek (Poznarová, Štěrbová, Růčková, Salčáková, Budayová a další především juniorské reprezentantky), ten porubský kádr je zdá se ještě silnější a především zkušenější. Diváci ve Zlíně uvidí v akci jednak slovenské reprezententky Tothovou a Dubajovou i trojcici českých reprezentantek, Vítkovou, Hrbkovou a Chrenkovou. Přesto se dá předpokládat, že utkání bude hodně vyrovnané, o výsledku budou rozhodovat maličkosti, svou roli může sehrát i domácí prostředí. Přesto však mírně favorizujeme hostující celek.

Česká interligová družstva s výjimkou Písku a Olomouce mají za sebou také zápasy osmifinále Českého poháru. Ve svátečním termínu 28. září nastoupili k zápasům proti prvo, případně druholigovým soupeřům a všech šest měření sil dopadlo podle očekávání výhrami hostujících celků. Zde jsou výsledky jednotlivých zápasů:
Jiskra Havl.. Brod - HC Zlín 22:36
SHK Kunovice - HC Britterm Veselí n.Mor. 18:33
Jiskra Otrokovice - Sokol Poruba 15:42
Tatran Střešovice - Házená Jindř. Hradec 13:27
ČZ HBC Strakonice 1921 - DHC Slavia Praha 20:34
Loko Liberec - DHK Baník Most 26:37

Příští středu ještě čeká dohrávka osmifinále poháru dvě družstva - Písek, který bude hrát v Praze proti Kobylisím a Olomouc, která pojede na Vysočinu do Velkého Meziříčí.