English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interligové házenkářky dnes dohrávají resty

Interligové házenkářky dnes dohrávají resty 05.10.2011 09:39:08 - autor: , přečteno 1337x

Interligové házenkářky dnes dohrávají „resty"

Dvě interligové dohrávky a dvě dohrávky osmifinále Českého poháru čeká dnes šestici interligových dužstev. "Zásluhu" na tom mají Evropské poháry, v nichž všichni tři interligoví zástupci v Evropských soutěžích byli úspěšní. Iuventa Michalovce si už po dvou domácích výhrách nad italským HC Sassari zajistila postup do 3. kola Poháru vítězů pohárů, ve stejné soutěži Britterm Veselí si vytvořil slibný náskok 7 branek pro odvetu v Makedonii, když porazil v Hodoníně HC Prilep 24:17 a konečně Sokol Písek vyhrál svou skupinu Chalenge Cupu v Mostaru a postoupil do 3. kola, kde na něj čeká rakouskyý SSV Dornbirn Schoren.

Obě dohrávky interligy nabízejí zajímavé zápasy. Na Slovácku dojde k repríze loňského finále českého play-off, když Britterm Veselí přivítá ve své hale DHC Slavii Praha Zkušený domácí celek kolem Lenky Černé, Flekové, Kočí, Chmelařové, Drotárové a spol. bude v domácím „Pekle" favoritem, když Pražanky zatím spíš tápají a prapor drží vysoko jen Klára Černá s brankařkou Satrapovou a překvapivě mladičká Eliška Jačková. Jejich výhra před dvěma týdny ve Zlíně však může být signálem k obratu. Druhou dohrávku uvidí diváci v Patizánskem, kde se střetne domácí černý kůň soutěže Danlog Partizánske s největším favoritem interligy Iuventou Michalovce. Domácí mladý tým v čele se zkušenou brankařkou Školkovou a s mladými talenty Michnovou, Košíkovou a Blažekovou bude chtít favorita potrápit a potvrdit své ambice. Michalovce však přijedou také v plné zbroji s cílem potvrdit svou dosavadni neporazitelnost.

Po předehrávce před týdnem v Písku, kde naše děvčata podlehla domácím 33:31, čekají na oba soupeře v osmifinále Českého poháru družstva, přes která by nemělo být problémem přejít do čtvrtfinále.  Sokol Písek pojede do Prahy, kde se proti němu postaví v sokolském derby prvoligový Sokol II. Kobylisy, který shodou okolností v neděli přivítáme na Hané v prvoligovém klání s naším „B" týmem. Naše děvčata pojedou na Vysočinu a jejich soupeř Sokol Velké Meziříčí hraje dokonce 2. ligu. Podcenění však nehrozí, i když do Meziříčí pojede družstvo bez Raníkové, Fabíkové, Spíchalové, Růžičkové a Remešové. Ostatní děvčata budou chtít přesvědčit trenéry, že s nimi mohou počítat pro sobotní interligu a navíc pro některé z nich to bude návrat po zdravotních komplikacích. Zajímavostí bude start odchovankyň domácího Sokola v dresu Hanaček Aničky Gebre Selassie a Ivany Salašové.