English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V pátém kole WHIL se hrají dva šlágry kola

V pátém kole WHIL se hrají dva šlágry kola 06.10.2011 12:04:52 - autor: , přečteno 1474x

Zajímavou situaci vytvořil los 5. kola interligové soutěže žen, když svedl proti sobě dvě dvojice soupeřů, kteří se po čtyřech kolech usadili v první šestici družstev, shodou okolností se oba zápasy hrají na hřištích dvou slovenských gigantů - v Michalovcích, kde přivítají Zlín a v Šaľe, kde se představí Partizánske. Další dvě utkání se hrají v Česku, kam zavítají oba slovenští nováčkové, do Mostu UDHK Nitra a na Hanou ŠKP Piccard Senec. Ani nedělní zápas v Ostravě mezi Porubou a Slaviií Praha neztrácí náboj, oba soupeři v minulém kole vysoko prohráli a budou prahnout po satisfakci. Poslední utkání kola Veselí - J. Hradec je odloženo na 2. listopadu, z důvodu startu Veselí v odvetě Poháru vítězů pohárů v Makedonii. Volný los má v tomto kole Sokol Písek.

V sobotním programu začínají tři zápasy shodně v 17:30 hod. V Olomouci se bude hrát zápas DHK ZORA Olomouc- ŠKP Piccard Senec a všeobecně se očekává hladké vítězství domácí ekipy. Děvčata si ve středu odskočila do Vel. Meziříčí, kde v neúplné sestavě vysoko přehrála domácí druholigový tým 20:41 a postoupila do čtvrtfinále domácího poháru. Zahrály si všechny hráčky, které měli trenéři k dispozici a všechny potvrdily, že se s nimi může počítat i pro sobotní utkání. V družstvu hostí, které je pokračovatelem ŠKP Bratislava a v jehož dresu nastoupí i několik hráček tohoto celku (brankařka Leviczká, Štetáková a Kodajová),ale i další hráčky se zkušenostmi z WHIL - brankařky Vargová a Ladicsová z Bánovců, nebo Neštická, která obékala dres Trenčína. V předchozích zápasech se zatím nejvíc prosazovala tři „K", zkušené křídlo Koníková a mladé spojky Kupkovičová a Kodajová. Roli favorita musí tentokrát převzít domácí děvčata a pokud ji naplní bude jenom dobře..

Ve stejném čase začíná na severu Čech v Mostě také utkání s očekávaným jednoznačným průběhem, mezi Baníkem Most a UDHK Nitra. Slavnostně naladěné domácí hráčky, už jistě zkously hořkou pilulku v podobě týden staré porážky v Jindř. Hradci a před zaplněnou nově zrekonstruovanou halou, kterou budou představitelé města a klubu před utkáním slavnostně otevírat, předvedou opět svou typickou házenou. Hráčský kádr na to mají, teď však už musí Martínková, Beňušková, Crhová a spol. opustit roli černého koně a převzít roli jednoho z adeptů na přední příčky. Mladý celek Nitry, asi nebude vážnější překážkou domácím černým andělům v boji o první body v novotou vonící domácí hale.

Třetím utkáním se začátkem v sobotu v 17:30 hod. bude první z velkých šlágrů kola, na východě Slovenska kde se pod Vihorlatem utká domácí Iuventa Michalovce s překvapením minulého kola HC Zlín. Domácí družstvo bude chtít jistě odčinit dvě poslední porážky od Zlína v uplynulé sezoně, kdy zejména ta v Michalovcích 24:26 je hodně mrzela. Oba soupeři mají za sebou výhry v minulém kole, ta zlínská v domácím prostředí nad Porubou a zejména její výše, byla doslova šokem, Iuventa si zase po velkém boji přivezla oba body z horké půdy v Partizánskem, kde vyhrála až v závěru, kdy ještě 15 sec. před koncem vedla jen o jedinou branku. Dá se předpokládat, že zápas bude hodně vyrovnaný, střetnou se družstva s hráčskými kádry plnými reprezentantkami svých zemí, v domácím dresu na příklad brankařky Kudročová a Gubíková, nebo Tobiášová, Polláková, Hollá, Szöllösiová, Wollingerová, Kovaličková a Horňáková, nebo v dresu Zlína Poznarová, Štěrbová, Budayová, Růčková, Salčáková, Marčíková, nebo Šviráková. Mírným favoritem tohoto duelu bude asi před očekávanou výbornou návštěvou, domácí celek.

O půl hodiy později, tedy od 18:00 hod. začne neméně očekávané derby mezi celky Duslo Šaľa a HK Danlog Partizánske. Obě družstva mají velmi silné hráčské kádry, které je předurčují k bojům o nejčelnější pozice. Domácí celek se proti ulynulé sezoně příliš nezměnil, družstvo je sehrané a vyzrálé, jeho devízou je rychlost a důraz podpořený kvalitními výkony brankařek. Naopak družstvo hostí se před sezonou výrazně posílilo, především o několik hráček z ŠK Bratislava (Školková a sestry Janšákovy) a mladé talenty jsou zase o rok zkušenější. Také v hráčských kádrech jsme napočítali řadu reprezentantek Slovenska, v nově zveřejněné širší nominaci družstva žen trenéra Sabadky je sedm hráček Šaľy a šestice děvčat z Partizánského. Také v tomto utkání je těžké hledat favorita, domácí prostředí favorizuje domácí tým, mladé hráčky Danlogu však umějí překvapit.

Poslední zápas se hraje v neděli od 18:00 hod. a střetnou se v něm v Ostravě družstva Sokola Poruba a Slavie Praha, družstva, která budou asi mít v letošní sezoně úplně rozdílné ambice. Hvězdný celek Poruby sice před týdnem utržil pořádnou facku ve Zlíně, dá se však očekávat, že vedení klubu disponuje takovými nástroji, aby své hráčky vrátil na zem a znovu nastartoval. O to to budou mít asi Slavistky těžší. Ve středu do Veselí navíc přijel tým Slavie nejen bez opor Vítkové a Keclíkové, které odešly už před sezonou, v družstvu už chybí několik zápasů pro zranění i kanonýrka Kutlvašrová, na Slovácko však nedorazila ani Klára Černá a druhá brankařka Peerová, takže se v kádru objevily dokonce tři úplné interligové novicky z prvoligového béčka, brankařka Kudláčková a Pokorná s Janouškovou. Jednoznačným favoritem je i přes šrám utržený ve Zlíně je domácí celek.