English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Také druhý nováček odjel z Olomouce s výpraskem

Také druhý nováček odjel z Olomouce s výpraskem 08.10.2011 23:14:05 - autor: vasek, přečteno 1700x


DHK ZORA Olomouc - ŠKP Piccard Senec 35:15 (18: 8)

Průběh skore: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:5, 8:5, 11:6, 16:8, 18:8 - 20:8, 20:10, 22:11, 22:14, 25:15, 35:15.

Rozhodčí: Samek, Simu                        150 diváků                      7 m hody: 3/3 - 4/3          vyloučení: 1 - 5

Sestavy a branky
Olomouc: Raníková, Kozáková, Rašková - Růžičková 3/3, Šteffanová 5, Uličná 3, Kelarová 3, Samcová, Pašková 1, Dostálová 2, Severová 3, Kubáčková 3, Spíchalová 1, Huráňová 3, Ždánská 5, Gebre Selassie 3.

Trenér: Libor MALÍNEK

Senec: Vargová, Ladicsová - Neštická Gáliková, Palková, Kodajová 4/2, Tučnovičová 1, Kupkovičová 2/1, Kurčinová 3, Negliová, Koníková 4, Marčeková 1.

Trenér: Štefan KELEMEN

Své třetí utkání před domácími diváky nezačaly Hanačky nijak přesvědčivě, v sedmé minutě sice vedly 4:1, ale dalších sedm střel, z nichž bylo 6 z kategorie vyložených pochytala skvělá brankařka hostí Eva Vargová. Ta také spolu se zraněním kanonýrky Neštické hned v 5.minutě, která musela být dokonce odvezena se zraněným kotníkem do Fakultní nemocnice, byly hlavní příčinou toho, že v 11. minutě bylo vyrovnáno na 5:5. Poté se však trefily z rychlých protiútoků Kelarova a Šteffanová, ta přidala branku z křídla a vzápětí ještě dva další brejky a domácí děvčata vedla 8:5. Olomoucký brankostroj se pomalu rozjel a když výborná Bára Raníková, která se postavila do branky domácího družstva po vyléčeném zranění uzamkla branku svého týmu, skóre začalo narůstat. Od 11. minuty do konce poločasu vstřelily hostující děvčata jen tři branky proti domácím 13 a do šaten se šlo za stavu 18: 8.

Druhý poločas začal stejně jako ten první, domácí družstvo ho začalo jako by se měl soupeř porazit sám, polevily v koncentrovanosti a nechaly vyniknout znovu skvěle chytající Vargovou, když za prvních deset minut neproměnily 5 rychlých útoků. Prvních dvanáct minut vyhrály hráčky Sence 4:5, což přinutilo domácího trenéra k oddechovému času při němž musel děvčatům důrazně vyčinit. Po proměněné sedmičce Kodajovou snížilo ještě hostující družstvo na 22:14, pak se ale začala projevovat „domluva" domácím hráčkám a ty zbytek utkání vyhrály 13:1, když soupeř už skóroval jen jednou.

V domácím družstvu vyšla tentokrát naprázdno kanonýrka Růžičková, které se podařilo jen proměnit všechny tři své sedmičky, jinak jí po patnáctigólovém koncertu v Písku jakoby zvlhl střelecký prach. Jinak se zaskvěla všechna křídla, na levé straně daly obě po pěti brankách, když Šteffanová zářila v prvním a Ždánská ve druhém poločase, ta dokonce své tři branky nasázela do branky v posledních dvou minutách utkání. Ani křídla na pravé straně domácího útoku nepřišla zkrátka, Huráňová byla úspěšná třikrát a Dostálová přidala také dvě branky. Prosadily se i všechny tři pivotmanky, jednak kralovaly dobře hrající obraně a prosadily se i brankově, Severová s Uličnou se trefily každá třikrát a jeden gól přidala i Spíchalová.

Na hřiště se v utkání postupně dostala i šestice spojek, o Růžičkové už byla řeč, dalšími třemi vstřelenými brankami přispěly do konečného účtu Kelarová, Kubáčková a Gebre Selassie, která se zaskvěla i devíti gólovými přihrávkami svým spoluhráčkám. Do pohody se po operaci kolena dostává i Bára Pašková. Samostatnou kapitolou byly brankařky. V prvním poločase chytala po zranění týmová jednička Barbora Raníková a chytala skvěle, zaznamenali jsme jí 11 úspěšných zákroků a jednu gólovou asistenci, do druhé půle nastoupila Irena Kozáková, která se blýskla devíti zákroky a dvakrát namazala svým spoluhráčkám do brejků.

V družstvu hostí se nejvíc dařilo zkušené brankařce Evě Vargové, která má velký podíl na tom, že hostující družstvo neodjelo ještě s větší nadílkou. Z hráček se líbila rtuťovitá Kodajová a na křídle zkušená Koníková. Velkou ztrátou pro ofenzívu hostujícího družstva bylo zranění vysoké spojky Anny Neštické na začátku utkání.