English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Rezerva ZORY se protrápila ke dvěma bodům

Rezerva ZORY se protrápila ke dvěma bodům 09.10.2011 22:11:11 - autor: vasek, přečteno 1702x


DHK ZORA Olomouc „B" - Sokol II.Kobylisy 27:26 (15:14)

Sled branek: 0:1, 2:2, 2:4, 6:4, 10:10, 14:14, 15:14 - 17:17, 22:17, 26:20, 26:24, 27:24, 27:26.

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek              100 diváků               7 m hody: 5/3 - 5/4            vyloučení: 2 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc:
Rašková, Růžičková - Hejtmánková 5/1, Ždánská 2, Kulíšková 2, Salašová 5, Stuchlová 5, Kosová, Podešvová, Macharáčková 1, Samcová 1, Hofmanová, Koppová 1, Kubáčková 5/2.

Trenér: Miroslav ZUBEK

Kobylisy: Fialová, Brožová - Stejskalová, Grgičevičová, Sukdoláková 5/2, Novotná 2, Orságová 6/2, Gloserová 1, Kleperádová 8, Janíková 2, Šimáňová, Dorazilová 2.

Trenérka: Jitka MERTOVÁ

Ve 4. kole 1. ligy žen přijelo do Olomouce družstvo Sokola Kobylisy, které patří ke stálým účastníkům prvoligové soutěže a v jeho dresu hraje řada hráček, které prošly Sportovním centrem Slavie Praha a po dovršení seniorského věku přešly do kádru Kobylis. Pražankám se start do nové sezony příliš nepovedl, stejně tak jako domácím děvčatům, proto se dal očekávat nesmlouvavý souboj o body. V domácím družstvu nastoupilo několik hráček širšího kádru interligového družstva (Rašková, Kubáčková, Samcová, Ždánská, Salašová, Kulíšková) i hráčky které toho v interlize hodně odehrály (Hejtmánková, Stuchlová). Dalo se tedy očekávat, že domácí celek se se soupeřem bez problémů vyrovná a oba body zůstanou doma. To se nakonec potvrdilo, ale cesta k nim byla těžší, než se čekalo.

Hlavním problémem byla obranná fáze domácího družstva, která příliš nepomohla Lucii Raškové v brance, protože umožnila hostujícím hráčkám procházet obranou jako nůž máslem. Obrázek celého zápasu byl v podstatě stále stejný. Domácí děvčata rozehrála pohlednou útočnou akci, kterou zakončila brankou, vzápětí, ale inkasovala přes prostupnou obranu, takže výsledek byl stále nerozhodný, nebo domácí tým vedl jedno, maximálně dvoubrankovým rozdílem. To platilo až do páté minuty druhého poločasu, kdy se za stavu 17:17 podařilo Hanačkám přece jen vstřelit 5 branek v řadě a vytvořily si slibný pětibrankový náskok 22:17. Ve 20. minutě druhé půle ještě vedly domácí 26:20 a o jejich vítězství nebylo pochyb. Proti ale byly hráčky hostujícího družstva, které snížily za pět minut šňůrou čtyř branek na dvougólový rozdíl.

Ještě 4 minuty před koncem vstřelila Kulíšková, které se ale jinak příliš nevedlo, uklidňující branku na tříbrankový rozdíl, hostující družstvo však ještě v poslední minutě dvakrát skórovalo a vyrovnání viselo na vlásku, domácí ale se štěstím výsledek udržely. V domácím družstvu podaly všechny hráčky spolehlivý výkon, ale jenom v útočné fázi. V obraně se nechytila ani jedna z nich a to byl také hlavní důvod toho, že se nakonec trápily až do konce utkání. Rašková několikrát své družstvo podržela, proti brankám z bezprostřední blízkosti však byla často bez šancí. Střelecky se nejvíc prosadily Stuchlová, Salašová, Hejtmánková a Kubáčková.

Také hostující družstvo mělo oporu v obou brankařkách Fialové a Brožové, střelecky se prosadily nejvíce exslavistky Kleperádová, Sukdoláková a především fyzicky disponovaná Orságová.