English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Šesté kolo WHIL přineslo první dvě remízy a také debakl lídra

Šesté kolo WHIL přineslo první dvě remízy a také debakl lídra 16.10.2011 09:50:18 - autor: vasek, přečteno 1372x

V posledním interligovém kole před reprezentační přestávkou se zrodily první dva nerozhodné výsledky této sezony a navíc došlo k hodně nečekanému výsledku v Ostravě, kdy jedno ze dvou družstev které dosud neztratilo ani bod, prohrálo dvanáctibrankovým rozdílem, což se mu tak často nestává. Zápas mezi Sokolem Poruba a Iuventou Michalovce sliboval velký boj, před zápasem jsme ho také označili za šlágr kola, k čemuž nás opravňoval už samotný pohled do soupisek obou týmů. Domácí Sokolky odjely v předminulém kole s ještě větším výpraskem (o 17 branek) ze Zlína, takže před zápasem mělo být favoritem spíše slovenské družstvo. V Ostravě však narazilo na koncentrovaného soupeře, který měl velkou motivaci odčinit krutou porážku a potvrdit, že se s ním musí vážně počítat i pro celkové prvenství ve WHIL.

Letošní ročník interligy přináší vůbec dost zajímavé veletoče. O vysokých porážkách obou sobotních soupeřů už byla řeč. Další adept na nejvyšší příčky Šaľa, která vyhrála doma těsně na Pískem, prohraje v domácím prostředí s Partizánským a za čtyři dny vyhraje bez problémů ve Zlíně. Ten zase zostudí doma Porubu, prohraje jen těsně v Michalovcích, ale doma prohraje se Slavií a Šaľou. Zatím jediným družstvem s plným bodovým ziskem je tak český mistr Veselí, který mimo své famózní cesty v Evropských pohárech, vyhrál i všechny čtyři zatím odehrané interligové zápasy. Je pravda, že nejtěžší soupeři (Poruba, Šaľa, Michalovce) na panenky teprve čekají, ale při současné formě a euforii, které ve Veselí panují by neměl být problém vypořádat se i s těmito překážkami.

Jeden ze dvou sobotních nerozhodných výsledků si připsaly hráčky Sokola Písek za domácí remízu proti Baníku Most, pro který je další ztráta od druhého jihočeského celku nepříjemnou komplikací v cestě do výšin interligové tabulky. Hanačky, které do Partizánského necestovaly vůbec v roli favorita, přistihly domácí družstvo v nedbalkách a nechybělo mnoho a odvezly si z horké půdy oba body. Neuznání regulérní branky minutu před koncem, která znamenala zvýšení náskoku na dvě branky a gól ze sedmičky v posledních sekundách zápasu rozhodly o tom, že si vezou domů jediný bod, ten však v letošní sezoně může mít cenu zlata.

Ve Zlíně domácí děvčata, která myslí v interlize také hodně vysoko, si připsala letošní už čtvrtou porážku, když zejména ty domácí se Slavií a v sobotu se Šaľou jsou hodně nepříjemné. Veselí si mezi pohárovými zápasy „odskočilo" do Nitry a v zápase, ve kterém si zahrála především „lavička" panenek si odvezly bezproblémovou výhru. Poslední zápas se hrál v Edenu a domácí Slavia Praha tentokrát na zápise s plným počtem povolených 16 hráček vyhrály o dvě branky s Jindř. Hradcem, který znovu potvrdil svou letošní o hodně vyšší výkonnost.

Interliga má teď dvoutýdenní reprezentační přestávku a na další interligová utkání půjdeme zase až o víkendu 29. - 30. října a zase budou na pořadu zajímavá utkání. Poruba pojede na hřiště druhého ze slovenských gigantů Šaľy, naše děvčata přivítají v repríze loňského duelu o bronz HC Zlín, do Veselí přijede ambiciózní Písek, nebo na jihu Čech v Jindř. Hradci budou chtít domácí děvčata získat další body do tabulky na úkor slovenského nováčka z Nitry. Bezproblémové zápasy se dají očekávat v Mostě, kam zavítá druhý z nováčků ŠKP Senec a v Michalovcích, kam zajíždí Slavia, která se už jistě bude chtít úplně probudit a začít sbírat důležité body.