English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > České házenkářky dnes zahajují cestu na ME 2012

České házenkářky dnes zahajují cestu na ME 2012 19.10.2011 08:20:05 - autor: , přečteno 1692x

Reprezentační družstvo České republiky dnes nastoupí v rakouském Südstadtu na jižním okraji Vídně proti reprezentaci Rakouska a cstoupí tak dop kvalifikace o postup na Evropský šampionát příští rok, který se bude hrát v Nizozemsku od2. do 16. prosince 2012. Cesta k postupu pro naše družstvo vede přes úspěšné výsledky proti dalším účastníkům páté kvalifikační skupiny, kterými jsou Švédsko, Rakousko a Slovinsko. Do Nizozemska postoupí dva nejlepší týmy.

Z hlediska výkonnosti a českých ambicí bude asi rozhodující právě dvojzápas proti Rakousku, protože největším favoritem na postup z „naší" skupiny jsou Švédky, které na minulém ME získaly stříbrné medaile a o jejich postupu není pochyb. Naopak Slovinky by měly být nejslabším účastníkem kvalifikace, takže z toho vyplývají rozhodující duely Rakouska Česka.

V reprezentaci České republiky je pro nastávající zápas v Rakousku a v sobotu v Mostě proti Švédsku z našeho klubu brankařka Barbora Raníková a věřme, že jí její vynikající forma kterou předvedla, v posledním interligovém zápase před týdnem v Partizánském vydrží. Popřejme našim reprezentantkám ať se jim vstup do kvalifikace vydaří a konečně prolomí smolnou sérii neúčastí na vrcholných akcích házenkářek.

V nominaci trenérů Jana Bašného a Dušana Poloze jsou tyto hráčky:


brankářky: RANÍKOVÁ Barbora (Zora Olomouc), SATRAPOVÁ Lucie (Slavia Praha)
hráčky: CHRENKOVÁ Romana (Sokol Poruba), RŮČKOVÁ Petra (HC Zlín), MARTINKOVÁ Hana (Baník Most), ŠTĚRBOVÁ Helena (HC Zlín), KECLÍKOVÁ Kateřina (OGC Nice - FRA), LUZUMOVÁ Iveta (Sokol Písek), VÍTKOVÁ Petra (Sokol Poruba), SIMERSKÁ Jana (HC Zlín), ČERNÁ Klára (Slavia Praha), FIALOVÁ Iva (Byasen Handball Elite - NOR), HRBKOVÁ Michaela (Sokol Poruba), KNEDLÍKOVÁ Jana (Slavia Praha), POZNAROVÁ Pavla (HC Zlín), Salčáková Kristýna ( HC Zlín)

Dnešní utkání v Rakousku se hraje od 20:20 hod. a přímým přenosem vysílá stanice Digi Sport, sobotní zápas v Mostě Česko - Švédsko začíná v 16:00 od. a vysílá jej ČT 4.