English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Pozvánka na 1. ligu žen a obě ligy dorostenek

Pozvánka na 1. ligu žen a obě ligy dorostenek 26.10.2011 09:38:42 - autor: , přečteno 1769x

V sobotu bude v hale DHK ZORA Olomouc sehráno velké derby mezi interligovými družstvy DHK ZORA Olomouc a HC Zlín a v neděli nebudou příznivci olomoucké ženské házené také bez kvalitní a dramatické házené. Zárukou tohoto tvrzení bude série tří prvoligových utkání domácích družstev Zory s jejich výbornými do soupeři. Pojďme si představit soupeře všech tří duelů.

V neděli hned po obědě od 12:30 hod. začne utkání 1. ligy starších dorostenek v nichž nastoupí DHK ZORA Olomouc, proti družstvu Jiskry Havl. Brod. Hostující družstvo je obhájcem titulu mistra ČR z loňské sezony, takže už jenom tento fakt dává záruku kvality. Navíc z mistrovského týmu hraje i v letošní sezoně v družstvu hned 9 hráček, letošní výsledky však zatím této skutečnosti moc neodpovídají. Družstvo zatím odehrálo pět utkání a má na svém kontě jen 3 body, i když je třeba říci, že všechny tři porážky byly od favorizovaných celků Zlína, Slavie a Písku. V družstvu nastupuje trojice juniorských reprezentantek ČR Michaela Součková, druhá nejlepší střelkyně soutěže Jitka Kutlvašrová a brankařka Gabriela Jarošová, která už také hostuje v interligovém týmu Slavie Praha.

Naše děvčata sehrála zatím jen tři utkání (měla dvakrát volný los) a zatím získala plný počet šesti bodů. I když v družstvu momentálně není žádná z děvčat zařazena do české reprezentace, v kádru najdeme několik výrazných talentů, z nichž na příklad Ivana Salašová už trénuje s interligovým družstvem žen, střelkyně Kateřina Hofírková patří k nejlepším střelkyním soutěže, prosazuje se i další spojka Petra Smékalová, hodně práce odvádějí další hráčky na příklad Roubalová, Sovová, Hochvaldová, Žáková, Sadílková, nebo obě brankařky Havlíčková s Vašíčkovou. S družstvem se připravuje anaskakuje i do některých utkání, další z mladých talentů, Hana Kratochvílová, která však hraje převážně za mladší dorostenky mateřského klubu Vel. Meziříčí. Ostatně přijďte se podívat !

Druhým zápasem bude od 14:30 hod. utkání 1. ligy žen, kde proti sobě nastoupí družstva stejných klubů, tedy domácí rezerva družstva žen a Jiskra Havl. Brod. Domácí družstvo se po prvních dvou porážkách chytilo, z dalších tří zápasů si připsalo 6 bodů a pomalu se posouvá v tabulce na místa kam by měla svou výkonností patřit. Momentálně je na pátém místě, jejich soupeřky z Havl. Brodu jsou se dvěma body na 10. místě, když dokázaly v prvním kole porazit překvapivě favorizované béčko Zlína 26:24, ale v dalších zápasech se už neprosadily. V hostujícím družstvu hrávají i některé dorostenky, na příklad jun. repr. Součková, která je spolu s hráčkou loňského mistrovského týmu dorostenek Evou Brožovou zatím největší oporou týmu. V družstvu hrají dvě věkově starší hráčky brankařka Zimová a Musilová, jinak je tým složen z mladých hráček. Interligové zkušenosti pak má především Karolína Burdová, která hraje střídavě v prvoligovém družstvu Havl. Brodu a také interligu za Slavii Praha. (Klub Havl. Brodu je jakousí farmou pražské Slavie a některé hráčky jsou v SCM a připravují se převážně v Praze na Slavii.)

Domácí celek nastoupí do utkání v čele s hráčkami tvořícími osu týmu: Hejtmánková, Stuchlová, Macharáčková, Koppová, Hofmanová, Kosová, a Kulíšková se Salašovou, určitě se v utkání objeví i brankařka Lucie Rašková, nebo její kolegyně Irena Kozáková a některé z dalších hráček interligového družstva např. Kubáčková, Samcová, Pašková, nebo některé další, které nebudou tolik vytíženy v sobotním utkání interligy proti Zlínu.

Posledním ze série nedělních zápasů bude od 16:30 hod. zápas 1. ligy mladších dorostenek, v nichž se vedoucí tým soutěže, domácí děvčata ZORY Olomouc, střetnou s jihočeským družstvem Jindř. Hradce. Jednoznačným favoritem utkání budou domácí úřadující mistryně republiky, které zatím suverénně kráčejí soutěží a s přehledem válcují své soupeřky. S výjimkou utkání ve Veselí, kde vyhrály rozdílem "jen" 8 branek, vyhrávají svá utkání o několik tříd o 17 až 36 branek. V žádném utkání ještě nevstřelily méně než 35 branek a proti Hodonínu jich nastřílely dokonce rovných 50. V družstvu hraje několik hráček dorostenecké reprezentace ČR - brankařka Anna Nováková, dále Nikola Jansová, Jarmila Trumpešová a Tereza Fryčáková, prosazují se i další na příklad Míša Palátová, Vendula Fritschová, Adriana Míšová, Jana Doležalová, Markéta Brandýsová, nebo po vleklém zranění se začíná prosazovat znovu i Lucie Zimová.

V družstvu Jihočešek, které je složeno převážně z hráček žákovského věku (roč. 1997) se nejvíc prosazují: Kristýna Pospíšilová, Tereza Buzková, nebo Šárka Zajíčková.