English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Také sedmé kolo WHIL nabízí několik lahůdek

Také sedmé kolo WHIL nabízí několik lahůdek 26.10.2011 12:55:52 - autor: , přečteno 1430x

Po reprezentační přestávce pokračuje v sobotu 29. října, uprostřed prodlouženého víkendu, sedmým kolem interliga házenkářek. Obě reprezentace mají za sebou první vstupy do kvalifikace o postup na ME 2012 v Nizozemsku. Zatímco ta česká si připsala důležitou výhru v Rakousku a porážku s úřadujícími vicemistryněmi Evropy Švédkami, slovenskému výběru se hodně vzdálila vidina postupu na ME. Po předpokládané porážce v Dánsku (36:24), prohrály svěřenkyně trenérské dvojice Peter Sabadka -  Lenka Černá vysoko i v Michalovcích Chorvatsku (23:34) a prakticky tak pro ně je postup jen těžko splnitelným snem.

Vraťme se ale do reality mistrovské soutěže nejlepších českých a slovenských týmů. Největšími taháky sobotního kola, bude jednak souboj dvou „desetibodových" týmů z čela tabulky, Šaľa - Poruba a středomoravské derby Olomouc - Zlín. Ani další zápasy, snad s výjimkou střetnutí Most - Senec, nebudou bez náboje. V Michalovcích přivítají suveréna minulých let pražskou Slavii, ve Veselí stále hodně ambiciozní Písek a druhý jihočeský tým J. Hradec si s největší pravděpodobností připíše další body ve střetnutí se slovenským nováčkem Nitrou.

Prvním utkáním, se začátkem v 17:00 hod. bude zápas Britterm Veselí n.M.- Sokol Písek. Zatím bez ztráty bodu hrající domácí panenky budou chtít navázat na své dosavadní výsledky a ani silný jihočeský tým v čele s Luzumovou, Borovskou, nebo Stellnerovou, jim v tom asi nezabrání. Navíc Písek bývá na hřištích soupeřů „poloviční" a také v probíhající sezoně získal své zatím tři body jen ve své Obloukovce. Svou roli může v zápase sehrát i zdravotní stav hráček obou družstev. V domácím týmu se se zdravotními problémy před pauzou potýkala například Lenka Fleková, z týmu hostí je dlouhodobě mimo hru velký talent, mladá Veronika Malá. Silná domácí vozba v čele s brankařkou Lenkou Černou udělá jistě všechno pro to, aby body zůstaly na Slovácku. Jakákoliv bodová ztráta by byla velkým překvapením.

Na druhém konci republiky začne ve stejnou dobu, tedy od 17:00 hod. utkání Baník Most - ŠKP Piccard Senec. Jak už bylo řečeno v úvodu, toto utkání je jediným, kde se dá říci skoro s jistotou - body zůstanou doma. Takový rozdíl ve výkonnosti obou celků v současné době je. Slovenské družstvo, při vší úctě k jejich hráčkám, má ve svém středu jedinou velkou osobnost, brankařku Evu Vargovou a ta na všechno sama nestačí. Domácímu družstvu, které jak ukázalo i sobotní utkání reprezentace má za sebou velkou diváckou podporu a to je spolu s kvalitou zejména mosteckých spojek Beňuškové, Crhové a Martínkové, velkou devízou. Vysokým favoritem je domácí celek.

V 17:30 hod. začne na Zemplíně střetnutí domácí Iuventy Michalovce, proti Slavii Praha. Domácí celek patří do vedoucí čtyřky a má před svým soupeřem už šestibodový náskok. Jediné zakolísání Iuventy má na svědomí porážka v minulém kole v Ostravě s Porubou, ale ta byla takovým nářezem (33:21), že bude zajímavé sledovat, jak se s ním zkušený celek domácích vypořádá. V Porubě podle hodnocení trenéra zklamaly Michalovce hlavně v obraně, když se jim nepodařilo pokrýt klíčové hráčky domácí ofenzívy a dalším důvodem byla nízká produktivita útoku, kde družstvo neproměnilo řadu vyložených šací. Iuventa však má hráčský kádr natolik silný, že by se měl se Slavií vypořádat. Ta přijede na východ v jiné roli než v minulých letech, otázkou bude kdo se přidá k ve výborné formě hrajících Kláře Černé. Zatím se to nejvíc daří Agátě Romanczynové  a Martině Jonášové. Změnu k lepšímu by mohl znamenat návrat Hany Kutlvašrové, kdy to ale bude? Domácí celek asi nepřipustí další překvapení, takže je favoritem.

17:30 hod. je také čas prvního ze šlágrů kola. Utkají se v něm v derby dvou odvěkých soupeřů, domácí DHK ZORA Olomouc a HC Zlín. Hanačky v minulém kole přivezly cenný bod z Partizánského, i když s odstupem času je pohled na jeden bod spíš ztrátou. Potěšitelné je, že už mohou trenéři počítat s Lucií Fabíkovou, jejíž přítomnost v družstvu byla pozitivní už v zápase na Slovensku. V minulých zápasech byla velkou oporou Bára Raníková, věřme, že jí po reprezentaci vydržela forma i do dalších zápasů. Stejné platí i pro další opory, kanonýrku Růžičkovou a Kelarovou, svou kvalitu by měly v zápase potvrdit i mladé pušky Pašková, Gebre Selassie a Kubáčková, hodně se bude spoléhat na rychlonohá křídla Huráňovou, Dostálovou, Ždánskou, Remešovou či Šteffanovou i na pilíře v obraně Severovou, Spíchalovou a Uličnou.

Hostující Zlín s konsolidovaným hráčským kádrem vstupoval do sezony s velkými ambicemi. Měl však hodně těžký los, takže své ambice bude muset teprve potvrdit. Má na svém kontě jednu velkou bombu v podobě rozmontování Poruby, ale také nepříjemnou porážku doma, v té době s poloviční Slavií. Družstvo prošpikované reprezentantkami Štěrbovou, Salčákovou, Poznarovou, Růčkovou, Budayovou a dalšími z širšího kádru seniorské či juniorské reprezentace, může kdykoliv překvapit a může porazit kohokoliv. Nepříjemné pro domácí tým je skutečnost, že Zlín v této době už skutečně musí a jistě se pokusí dosavadní ztráty získat zpátky právě v nastávajícím utkání. Utkání nemá favorita a rozhodovat mohou maličkosti i na příklad divácká podpora.

Druhý šlágr kola začíná v 18:00 hod. a na jižním Slovensku budou jejich aktéry celky Duslo Šaľa a Sokol Poruba. Domácí celek vstoupí do utkání z pozice lídra soutěže, oba celky pak s vítězstvími v posledním kole nad silnými soupeři. Duslo si přivezlo oba body za výhru ve Zlíně a Poruba si zase doma poradila s Michalovcemi. Utkání tedy ukáže kdo z koho a určitě půjde o jeden z vrcholů celé soutěže. V obou celcích nastoupí špičkové házenkářky, zkušenost je na obou stranách a kdo ví, jestli domácím pomůže bouřlivá divácká kulisa, kterou v Šaľe vytvářejí fotbaloví fandové. Připomeňme jen největší esa obou družstev: domácí brankařky Grandtnerová a Túrociová a dále Bérešová, Veselková, Weibelová, Trochtová, Czanik, Vidiečanová a další, u družstva Poruby především nejlepší střelkyně soutěže Bebe Tóthová, další letní posily Dubajová a Vítková, exolomoučanky Hrbková s Chrenkovou, nebo Mrózková. Utkání bez favorita.

Také poslední utkání začíná v 18:00 hod.a u Vajgaru se střetnou Házená Jindř. Hradec a UDHK Nitra-Sereď. Domácí celek určitě nenechá nic náhodě a půjde cíleně za ziskem dvou bodů. Má k tomu všechny předpoklady, protože jejich soupeřky zatím nedosahují kvalitu interligového týmu i když i v jejich středu jsou dobré házenkářky, v čele s vynikající střelkyní Jasmínkou Vargovou, nebo zkušenou Šimákovou. Kvalita však je tentokrát na domácích hráčkách a oporách týmu Krupicové, Bubeníkové, Eliášové nebo mladé Zbožínkové a dalších. Favoritem je domácí celek.