English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Děsivý poločas házenkářek proti Zlínu

Děsivý poločas házenkářek proti Zlínu 30.10.2011 04:41:45 - autor: vasek, přečteno 1672x


DHK ZORA Olomouc - HC Zlín 23:28 ( 7:14)

Průběh utkání: : 1:0, 1:4, 3:6, 5:6, 5:14, 7:14 - 7:16, 8:17, 10:17, 10:20, 12:22, 16:22, 17:24, 19:26, 21:28, 23:28

Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser          400 diváků        7 m hody: 6/4 - 5/5          vyloučeni: 1 - 2

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Kozáková, Rašková - Růžičková 9/4, Šteffanová, Uličná, Kelarová 3, Pašková, Dostálová 3. Severová, Kubáčková 1, Spíchalová 1, Huráňová 4/1, Ždánská, Gebre Selassie 2, Fabíková.

Trenér: Libor MALÍNEK

Zlín: Vyhlídalová, Mahďáková - Růčková 1, M. Salčáková, Poznaroá 8/5, Talašová 2, Brzósková 2, Šviráková 3, Budayová 8, Š. Marčíková, Pospíšilová, Cedidlová, Z. Marčíková 2, Štěrbová 2.

Trenér: Aleš KOŘÍNEK

Jako ve zlém snu, nebo v hororovém filmu si museli připadat nejen diváci, ale i domácí hráčky ve druhé polovině prvního poločasu jejich utkání proti Zlínu. První čtvrtina utkání byla ještě vyrovnaným bojem, nebo spíš soubojem domácí brankařky Raníkové se zlínskými kanonýrkami, především však s Budayovou, která se představila při nebývalé střelecké chuti. Za prvních 11 minut hry nasázela za záda olomoucké gólmanky čtyři ze šesti branek zlínského týmu. Souboj brankařky se střelkyněmi se ale odehrával i na druhé straně hřiště, kde Vyhlídalová úspěšně čelila střeleckým pokusům Hanaček.

Tento obraz hry se odvíjel až do času 14:17, kdy Katka Růžičková vstřelila pátou branku svého týmu a snížila na rozdíl jediné branky 5:6. Pak se však domácí střelkyně odmlčely na dlouhých 12 minut, kdy nevstřelily ani gól, naopak hostující hráčky tento časový úsek vyhrály 8:0 a prakticky tak rozhodly o svém pohodlném devítibrankovém náskoku, který se podařilo až v závěru poločasu korigovat dvěma brankami z ruky Huráňové.

Ani po změně stran nedošlo ke kýženému obratu, naopak hostující děvčata neustále navyšovala své vedení až narostlo ve 12. minutě na hrozivých 10 branek. Potom si naštěstí také ony vybraly svou špatnou pětiminutovku a domácí družstvo čtyřbrankovou šňůrou snížilo na rozdíl šesti branek (16:22). Rozjeté Zlíňačky, v jejichž brance vystřídala Vyhlídalovou Mahďáková, však obrat ve vývoji zápasu nepřipustily a na branky ve své síti odpovídaly i střeleckými úspěchy na své konto až do závěrečných minut, kdy se podařilo dvěma brejky Dostálové upravit na konečný pětibrankový rozdíl.

Vítězství hostujícího družstva bylo tentokrát naprosto zasloužené. Markantní rozdíl byl zejména ve hře obran obou družstev, zatím co ta zlínská byla skoro neprostupná a co prošlo pochytaly obě zlínské brankařky, v domácí obraně to po celou dobu hodně skřípalo a nebylo řídkým jevem, že se na brankovišti ocitla úplně volná hráčka proti bezmocné Barboře Raníkové, která i přesto byla nejlepší ženou domácí defenzívy. Druhým kamenem úrazu bylo neproměňování střeleckých příležitostí, jejichž úspěšnost byla hluboko pod 50 %.

O obraně domácího družstva už byla řeč, nepodařilo se navázat na solidní obranu, kterou děvčata předváděla ve většině předchozích zápasů, zejména na příklad v Partizánskem. Ve výborné střelecké formě i v tomto utkání se představila Katka Růžičková, která se dokázala jako jediná prosadit svým důrazem proti hostující obraně, ostatní hráčky si jen těžko hledaly cestu ke střeleckým pokusům. Vůbec se neprosadili pivoti, i když to měli proti tvrdé oraně hodně těžké, naprázdno vyšla tentokrát obě levá křídla, naopak střelecky se dařilo oběma levačkám na pravém křídle Huráňové a Dostálové.

V hostujícím družstvu byla nejproduktivnější a také střelecky nejnebezpečnější Budayová, kterou jsme s takovou chutí a nasazením hrát už dlouho neviděli, na další reprezentační spojky (Štěrbová, Poznarová, Růčková) byla domácí obrana připravena a moc jim toho za značného přispění Báry Raníkové nedovolila. Spolehlivě zachytala Dáša Vyhlídalová, po sérii čtyř inkasovaných branek ve druhém poločase ji vystřídala Mahďáková a i ona olomoucké střelkyně vychytala.

I přesto, že celkový dojem z utkání nevyznívá pro Hanačky příliš lichotivě, je nutno uznat, že i když se jim nedařilo podle jejich představ a i za nepříznivého stavu a vývoje skore, bojovaly až do konce utkání. Odměnou jim byl závěrečný potlesk plné tribuny, kdy diváci, kteří povzbuzovali vydatně po celé utkání, v posledních minutách a i po skončení utkání vestoje potleskem poděkovaly domácím hráčkám za bojovný výkon a přístup v zápase, kdy se jim příliš nedařilo.