English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interliga házenkářek pokračuje už ve středu dvěma zápasy

Interliga házenkářek pokračuje už ve středu dvěma zápasy 31.10.2011 16:24:08 - autor: , přečteno 1419x

Dvěma zápasy pokračuje už ve středu 2. listopadu interliga házenkářek. Důvod je prostý, družstva hrající v Evropských pohárech čeká už o víkendu další střetnutí s kvalitními soupeři a proto je potřeba interligové povinnosti splnit s předstihem. V případě českého mistra Brittermu Veselí, kterého čeká v neděli 6. listopadu první utkání 3. kola Poháru vítězů pohárů v Polsku, proti našemu dobrému známému - Zagłlębie Lubin, který před dvěma lety, v roce 2009 startoval v Olomouci na Poháru míru a skončil zde na 2. místě. Druhý český zástupce, který hraje v Challenge Cupu - Sokol Písek si své utkání 8. kola WHIL dohraje příští středu 9. listopadu, protože jeho soupeř Jindř. Hradec bude tuto středu hrát ve Veselí dohrávku 5. kola. Jediný slovenský pohárový zástupce Iuventa Michalovce hraje ve stejném poháru jako Veselí a oba své zápasy 3. kola bude hrát u soupeře v Goteborgu ve Švédsku, kde v hale Partille nastoupí proti švédskému mistru IK Sävehof. Zápasy se budou hrát v sobotu 5. a v neděli 6. listopadu.

Ve středeční předehrávce, vlastně v případě tohoto zápasu dohrávce, se utkají ve veselském Pekle domácí Britterm Veselí a jihočeský zástupce Jindř. Hradec. Místo odevzdaného jihočeského outsidera hraje v této sezoně sebevědomý tým, který má v tabulce stejný počet tří bodů jako druhý jihočeský tým Písek a nic nenasvědčuje tomu, že by to měly být poslední získané body. Proti v pohodě hrajícímu mistru to však budou mít svěřenkyně trenéra Kumpána hodně těžké, Veselí je jediným družstvem v soutěži, které má na svém kontě plný bodový zisk a určitě bude chtít v tomto trendu pokračovat. Favoritem bude domácí družstvo, jakýkoliv import bodů k Vajgaru by byl obrovským překvapením.

To druhé středeční utkání bude skutečným šlágrem a to nejen osmého kola, ale celé interligy. Na Zemplíně se totiž utkají dva nejlepší slovenské týmy posledních let a nejúspěšnější družstva historie interligy Iuventa Michalovce a Slovan Duslo Šaľa. Navíc obě družstva vévodí aktuální tabulce WHIL a v posledním kole prokázaly dobrou sportovní formu. Iuventa si hladce poradila s pražskou Slavií a prosadily se zejména osvědčené opory a kanonýrky Tobiášová (8), Wollingerová (5), Ukrajinka Bachyrieva (6) a Slovinka Gerič (4). Duslo má za sebou zase vítěznou bitvu s Porubou, v jehož dresu nastoupily i dvě bývalé opory Šaľy - Tothová a Dubajová. Největšími oporami domácího Dusla byla brankařka Grandtnerová dále Bérešová (6), Porubská (4) a mladá Veselková (4). Šaľa podala kolektivní výkon a svého výborného soupeře úplně eliminovala. Utkání dvou slovenských velikánů nemá favorita, jazýčkem na misce vah může být domácí prostředí zaplněné Chemkostav arény, kde se očekává rekordní návštěva. Pikantní bude také vystoupení bývalého trenéra Michalovců a zdejšího rodáka na lavičce Šaľy - bouřliváka Michala Lukačína.