English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Šest zápasů 8. kola interligy se hraje v pěti hracích dnech

Šest zápasů 8. kola interligy se hraje v pěti hracích dnech 02.11.2011 15:07:54 - autor: , přečteno 1394x

Asi rekord dosavadní historie interligy přináší rozpis 8. kola letošního ročníku WHIL. Šestice zápasů se bude totiž hrát v pěti různých dnech ! Oficiálním termínem kola je víkend 5. a 6. listopadu, z důvodu startu tří družstev v Evropských pohárech se však některá utkání musejí předehrávat, resp. dohrávat. Už dnes ve středu 2. listopadu se bude hrát první utkání a shodou okolností největší tahák kola a jeden z největších šlágrů celého ročníku, mezi družstvy Iuventy Michalovce a Slovanu Duslo Šaľa. Informace o tomto utkání i o dohrávce zápasu 5. kola mezi Brittermem Veselí n. Mor. a Jindř. Hradcem jsme uvedli na našich stránkách už v pondělí.

Pojďme si tedy přiblížit ostatní utkání kola, nebo alespoň ta, která se budou hrát o víkendu a příští středu. Utkání mezi celky ŠKP Piccard Senec a Veselí n. Mor. se totiž bude hrát až 16. listopadu

V sobotu 5. listopadu bude na pořadu jediný zápas, zato však hodně zajímavý. V Partizánskem přivítá domácí Danlog Partizánske, ambiciózní tým ze severních Čech - Baník Most. Obě družstva vstupovala do nového ročníku s vyhlídkami zařadit se do absolutní špičky soutěže, i když Baník Most stále prohlašuje, že hlavním cílem je jen postup do národního play-off. V případě Partizánského je účast v play-off samozřejmostí, neboť tam postoupí automaticky i jeden z nováčků soutěže z dvojice Nitra - Senec. V dosavadním průběhu soutěže mají zatím oba soupeři téměř shodnou bilanci. Oba mají 7 bodů a dělí je jen rozdílný poměr branek. Odlišný je počet zápasů na domácím hřišti a na hřištích soupeřů. Most ze šesti utkání hrál jen dvakrát doma a 4 krát na hřištích soupeřů, Danlog má počty právě opačné, jen dvakrát hrál venku a doma už odehrál 4 zápasy. Partizánske doma dokázalo porazit Slavii a Zlín, prohrálo s Michalovcemi a bod ztratilo v zápase s naším družstvem. Baník Most venku porazil Slavii a remizoval v Písku, porážky si ale přivezl z Veselí a překvapivě i z Jindř. Hradce. Už vzhledem k popsaným výsledkům se dá očekávat vyrovnaný zápas. Domácí družstvo bude spoléhat především na zkušenou brankařku Školkovou a na své klenoty Michnovou, Košíkovou, Blažekovou a sestry Janšákovy, Severočešky mají údernou sílu hlavně ve spojkách Martínkové, Crhové a Beňuškové, ale i v navrátivší se Lucii Kantůrkové v brance.  Mírně favorizujeme domácí Partizánske, protože Most na hřištích soupeřů ani v minulé sezoně nehrál v takové pohodě jako v domácím prostředí. Utkání začíná v sobotu v 16:00hod.

V neděli 6. listopadu se budou hrát dvě utkání. Tím prvním bude od 17:00 hod. v pražském Edenu střetnutí domácí Slavie Praha se slovenským nováčkem z Nitry. Hostující celek v minulém kole dokázal přivézt cenný bodík od Vajgaru a určitě bude chtít své konto i nadále rozšiřovat, Slavia ale není v takovém postavení, že by si mohla dovolit ztrácet doma body. V domácím celku se začínají prosazovat mladé dorostenky, které by měly zacelit mezery po letních odchodech několika opor. Zejména mladičká Eliška Jačková, ale i Königová, nebo jen o málo starší Romanczinová jsou velkým příslibem. Zatím však největší tíhu zápasu nese Klára Černá ke které se jistě brzy po zranění přidá znovu i Hana Kutlvašrová. Hostující Nitra také nejvíc spoléhá na střelkyně Jasmínku Vargovou, nebo Tulipánovou, většina kádru však teprve sbírá potřebné zkušenosti. Favoritem je domácí družstvo.

V neděli v podvečer se bude hrát v Ostravě z našeho pohledu hodně zajímavé a důležité utkání mezi domácím Sokolem Poruba a naším družstvem DHK ZORA Olomouc. O domácím hráčském kádru, který doznal před sezónou nejvíc změn a je považován za jednoho z velkých favoritů celé WHIL už bylo napsáno skoro všechno. Družstvo naplňuje ambice, i když se nevyvarovalo dvou porážek - ve Zlíně a v minulém kole v Šaľe, v domácím prostředí je však stoprocentní. Je favoritem i v tomto moravském derby, i když Hanačky budou chtít předvést daleko lepší a koncentrovanější výkon něž v sobotu doma proti Zlínu. Jinak lze očekávat utkání bojovné a s vysokým nasazením, půjde o hodně prestižní souboj dvou družstev, která se velmi dobře znají. Vždyť mezi největší osobnosti domácího týmu, jsou spolu s posilami Tóthovou, Dubajovou a Vítkovou, především bývalé olomoucké hráčky Hrbková, Chrenková a Selucká. V utkání se představí dvojice aktuálně nejlepších střelkyň celé soutěže. Domácí kanonýrka Bebe Tóthová zatím vede tabulku střelkyň s 60 přesnými zásahy o čtyři branky před olomouckou Katkou Růžičkovou. Rozhodujícím faktorem může být hra obran. Hostující děvčata se budou muset vyvarovat chyb, které předvedly v sobotu proti Zlínu, domácí střelkyně by je za to stejně jako v sobotu Zlíňačky, nemilosrdně trestaly. Hodně důležité pro průběh a výsledek zápasu bude také to, jak se bude dařit brankařkám na obou stranách. Hostující družstvo bude totiž hodně spoléhat na svou oporu Báru Raníkovou. Utkání slibuje také souboj v hledišti. Vzdálenost obou míst dovoluje shlédnout utkání i olomouckým příznivcům a my věříme že této možnosti v hojném počtu využijí a do sportovní haly SAREZA v Ostravě - Přívozu dorazí.

Ve středu 9.listopadu pak diváci v písecké hale Obloukovka shlédnou jihočeské derby mezi domácím Sokolem Písek a celkem Házená Jindř. Hradec. Po sedmi odehraných kolech je trochu překvapivě odepisovaný celek Jindř. Hradce v tabulce zatím před svým jihočeským rivalem, i když pouze rozdílem skóre. U domácího družstva však jde určitě především o shodu náhod a nesmírně těžký los v prvních kolech, kdy musel absolvovat venku Porubu, Šaľu, Veselí a doma Michalovce, Olomouc a Písek a bodoval jen za remízu s Mostem a bohužel pro naše družstvo vyhrál jediný zápas a to právě proti Hanačkám. Pro družstvo s takovým potenciálem, jaký představují Luzumová, Borovská, Vrabcová, Vyhnalová, nebo Stellnerová s Dvořákovou, není boj o udržení rozhodně naplněním ambicí. Ale pozor ! Také v družstvu soupeře se probudila kvalita. K osvědčeným hráčkám Krupicové, Bubeníkové, Eliášové, Kohoutové, spolehlivé brankařce Bezpalcové a dalším se už přidaly i mladí talenti jako na příklad Zbožínková s Horečkovou. Přesto to ale tentokrát ještě na import bodů z Písku asi nebude, ale kdo ví ?