English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Devítibranková porážka v Ostravě je hodně krutá

Devítibranková porážka v Ostravě je hodně krutá 06.11.2011 22:53:51 - autor: vasek, přečteno 1729x

DHC Sokol Poruba - DHK ZORA Olomouc 36:27 (16:12)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 5:4, 6:7, 7:7, 7:9, 11:9, 11:10, 16:10, 16:12 - 17:14, 19:15, 23:16, 24:19, 25:21, 28:22, 29:24, 33:24, 33:26, 36:27.

Rozhodčí: Horáček, Novotný                340 diváků             7 m hody: 3/3 - 4/4              vyloučení: 4 - 3

Sestavy a branky:
Poruba:
Doláková, Roháčková, Bártová - Mýlková, Lešková 2, Carbolová, Chrenková 7, Tóthová 7/3, Dubajová 5, Rechtorisová 4, Mrózková 3, Revajová, Vítková 4, Selucká 4, Mikolajková, Osinová.

Trenér: Ján BEŇADÍK

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 6/4, Šteffanová, Uličná 1, Remešová, Kelarová 4, Pašková, Dostálová, Severová 3, Kubáčková 3, Spíchalová, Huráňová 4, Ždánská, Gebre Selassie 2, Fabíková 4.

Trenér: Libor MALÍNEK

Olomoucké házenkářky nejely do Ostravy v roli favorita, po nevydařeném utkání doma proti Zlínu však chtěly favorita potrápit a dokázat, že mohou i se špičkovými týmy hrát vyrovnanou partii. V ostravské hale Sereza netradičně v nedělním podvečeru vlétly na svého soupeře bez jakýchkoliv okolků, za devět minut hry vedly nad svými soupeřkami 4:1 a přinutily domácího trenéra vybrat si Time out. Po něm začalo na hrací ploše úřadovat slovenské komando Dubajová, Tóthová a Rechtorisová, podpořené Romanou Chrenkovou a za necelé tři minuty už vedly domácí hráčky 5:4. Vzápětí Fabíková svou druhou brankou v utkání vyrovnala, hned třikrát v řadě se trefila Katka Růžičková, z toho dvakrát ze sedmiček a když přidala z brejku branku Martina Huráňová a domácí jen kontrovaly Dubajovou, svítil na ukazateli skóre u času 16:03 výsledek 7:9 ve prospěch hostujícího družstva.

Od tohoto stavu bohužel jakoby na hosty padla deka a dalších deset minut mezi 17. - 27. minutou vstřelila jedinou jejich branku Martina Kelarová, zatímco domácí tým za tuto dobu skóroval 9 krát a rázem vedl 16:10, dvěmi proměněnými sedmičkami potom v závěru poločasu upravila Katka Růžičková stav na poločasových 16:12. Po změně stran ještě hostující družstvo snížilo na tříbrankový rozdíl a vše nasvědčovalo obratu. Ten se však nedostavil, naopak přestala úplně fungovat olomoucká obrana a branek v síti, na štěstí výborně chytající Báry Raníkové začalo přibývat. Domácí hráčky trestaly jakoukoliv chybičku v rozehrávce, nebo v neúspěšné střelbě a s jejich drtivými přechody do útoku zakončovanými přesnými střelami se obrana nedokázala vypořádat. V 9. minutě druhého poločasu domácí zvýšily na rozdíl osmi branek (23:15), Olomoučanky však dokázaly ještě snížit na 25:21, domácí však drama nepřipustily do konce utkání zcela ovládly hru a zvýšily až na konečný rozdíl devíti branek, který je však hodně krutým výsledkem.

Hostující hráčky úplně propadly zejména ve druhém poločase v obranné hře. Zejména se jim nedařilo eliminovat hru domácích pivotmanek Vítkové se Seluckou, které byly často na brankoviště úplně volné a jejich spoluhráčky jim bez problémů posílaly jednu přesnou přihrávku za druhou. Obě také ve druhém poločas nastřílely po třech brankách. Největší postavou domácího celku však byla jako obvykle Bebe Tóthová, která si na hřišti dělala doslova co chtěla. Svou střeleckou formu prokázala také přesnými střelami ze střeních vzdáleností druhá ze slovenských legionářek Katarína Dubajová. V tomto utkání se prakticky poprvé od svého příchodu z Trenčína prosadila i třetí ze slovenských posil, levoruká křídelnice Rechtorisová, která stejně jako na druhém křídle operující Romana Chrenková měly roli usnadněnu také ne vždy důslednou obranou olomouckých křídel. Velkou oprou domácího družstva byla brankařka Markéta Doláková, která měla v utkání úspěšnost těsně pod 50 %.

V družstvu hostí na sebe upozornila především spolehlivým výkonem Bára Raníková v brance, která zaznamenala celkem 19 úspěšných zákroků. Její spoluhráčky jí však v obraně jak už bylo řečeno moc nepomohly. Druhým největším problémem hostujícího družstva byla střelecká úspěšnost. V utkání jsme zaznamenali hodně vysoký počet střeleckých pokusů (60), což však při 27 vstřelených brankách dává úspěšnost jen 45 %.

Fotogalerie zde (autor: Ivo Dudek)