English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V sobotu se budou hrát jen čtyři zápasy 9. kola WHIL

V sobotu se budou hrát jen čtyři zápasy 9. kola WHIL 09.11.2011 12:16:35 - autor: , přečteno 1451x

Také v 9. kole se nebudou v řádném termínu hrát dvě utkání, jedno z nich, Veselí - Partizánske bylo odehráno už ve středu, domácí Panenky vyhrály bez větších problémů 25:21 a vyhouply se bez ztráty bodu do čela interluígy. Druhý zápas mezi Nitrou a Pískem se bude hrát až 27. listopadu. Nicméně i tak bude k vidění dostatek atraktivní házené a dá se očekávat, že ve většině zápasů se bude bojovat ve vyrovnaných duelech a o žádném z nich se nedá jednoznačně předem říci, že půjde o jednoznačnou záležitost.

Jediným výhradně českým střetnutím bude zápas na severu Čech, kde Baník Most přivítá HC Zlín. Oba soupeři se netají vysokými ambicemi, mají silné hráčské kádry a oba dokážou překvapit jak příjemně tak i nepříjemně. Baník má za sebou nepříjemnou sprchu v podobě porážky v Jindř. Hradci a ani zisk jen jediného bodu od druhého z jihočeských týmů z Písku nebyl přijat v Mostě s žádným velkým nadšením. Moravanky zase zdobí skalpy dvou moravských konkurentů Poruby a Olomouce, ale domácí porážky od Slavie a Šaľy jsou považovány za citelné ztráty. Severočešky budou spoléhat nejvíc na svou spojkovou řadu (Beňušková, Crhová, Martínková), které zajistily dosud více než polovinu všech střeleckých úspěchů svého družstva. Z křídel se nejvíc prosazují Kylarová a nově zvolená kapitánka týmu Schererová, velkým trumfem trenéra Kuťky bude jistě i Lucka Kantůrková v brance. Zlíňačky mají za sebou dvoutýdenní pauzu (měly volný los) a na sever Čech jedou v plné síle se všemi svými esy, které zářily před dvěma týdny v Olomouci (Vyhlídalová, Budayová, Poznarová, Štěrbová a další), nastoupit by mohla po zranění už také Salčáková. Utkání, které začíná v sobotu v 17:30 hod. nemá favorita, jazýčkem na misce vah by mohlo být domácí prostředí.

U Vajgaru se střetnou domácí Házená Jindř. Hradec a ŠKP Piccard Senec. Domácí přivítají v krátké době za sebou druhého slovenského nováčka, který stále čeká na své premiérové body, posiluje za pochodu, návrat na palubovky ohlásila před několika dny i zkušená Marcela Martanovičová - Kuťková, která by byla velkou posilou. Domácí družstvo si bude muset dát velký pozor na rtuťovitou mladou spojku Dominiku Kodajovou a velký problém mohou mít i se zkušenou brankařkou Evou Vargovou. Domácí celek má na svém kontě už tři interligové body, ale trochu zklamány jsou Jihočešky ze ztráty bodu v domácím utkání proti Nitře. Domácí družstvo se stále potýká s úzkým kádrem, k poslednímu zápasu minulý týden do Veselí dorazilo jen se sedmi hráčkami do pole (nemocné byly Eliášová a Matoušková) a přes statečný výkon se tato skutečnost musí nutně na hře družstva projevit. K stálicím v družstvu Krupicové a Bubeníkové se přidala i mladá spojka Zbožínková, odchovankyně třebíčské házené. Pokud domácí družstvo zahraje se stejným nasazením jako předchozí zápasy, měly by body zůstat doma. Utkání začíná v sobotu v 18:00 hod.

Jediným utkáním kola, které se bude hrát na Slovensku, bude střetnutí Duslo Šaľa - DHC Slavia Praha. Domácí celek je v tomto utkání favoritem, má však za sebou porážku z minulého kola v Michalovcích, ale zejména zaváhání v domácím prostředí proti mladému týmu Partizánského, kterému podlehl 23:24. Mladý, ale zkušený domácí celek si však další zaváhání nepřipouští, jeho oporami jsou obě gólmanky Grandtnerová a Túrociová, do hry se postupně zapojuje tvůrkyně hry Porubská, posazuje se mladá Veselková a kanonýrka Weibelová, zkušení pivoti a opory v obraně Czanik a Trochtová i rychlá křídla, mezi nimiž září především Bérešová. Slavistky hrály na hřištích soupeřů letos už pětkrát, body získaly jen ve Zlíně. Do družstva se postupně zapojují mladé juniorky z SCM a nevedou si špatně. To platí především o mladičké Elišce Jačkové, která ve svých 17 letech má už na svém kontě v prvních šesti interligových startech 26 branek. Velkou vzpruhou pro další zápasy je návrat po zranění kanonýrky Hany Kutlvašrové, která družstvu v úvodu soutěže hodně chyběla a podpoří palebnou sílu Pražanek, o kterou se dosud starala převážně jen Klára Černá.

Hodně zajímavým slibuje být i poslední utkání kola ve kterém se na Hané postaví proti domácímu družstvu DHK ZORA Olomouc, slovenský gigant Iuventa Michalovce. Hostující družstvo je v čele soutěže, má za sebou dvě těžká utkání na severu Evropy, kde sehrálo oba zápasy 3. kola Poháru vítězů pohárů v Göteborgu a dvakrát podlehlo švédskému mistru IK Sävehof. Předtím se vypořádal v interligových zápasech v domácím prostředí jak se Slavií, tak i s Šaľou, své poslední utkání interligy na hřišti soupeře však prohrál vysoko v Ostravě se Sokolem Poruba. V sobotním utkání v Olomouci nastoupí družstvo hostí v roli favorita. Ve vynikající formě se ve Švédsku představila mladá brankařka Gubíková, střeleckou formu si drží Ukrajina Bachyrieva se Slovinkou Gerič, ale také Tobiášová s Pollákovou, prosazují se i křídla Hollá a Szöllösiová i reprezentační pivoti Wollingerová a Kovaličková. Domácí družstvo bude po dvou nepříjemných porážkách trochu v tlaku, Hanačky však jsou odhodlány zabojovat a ztracené body získat v zápase s favoritem, proti kterému se jim mimochodem v minulosti vždy dařilo. Z dosud odehraných 9 zápasů proti Michalovcům v Olomouci dokázaly domácí hráčky 5 krát vyhrát a jen tři utkání skončila jejich porážkou, ta poslední byla před téměř pěti lety v lednu 2007. Tradici by chtěla děvčata každopádně potvrdit a vítěznou sérii prodloužit. Trenéři  budou sestavu pro důležitý zápas vybírat až před zápasem z širšího kádru, který je zdravotně v pořádku.
Utkání se hraje v sobotu tradičně od 17:30 hod.