English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Po sobotní interligové lahůdce jsou na pořadu tři zápasy s Porubou

Po sobotní interligové lahůdce jsou na pořadu tři zápasy s Porubou 09.11.2011 17:04:59 - autor: vasek, přečteno 1583x

Hodně zajímavé házené slibuje tento víkend v podání družstev DHK ZORA Olomouc. V sobotu přivítá družstvo žen v interlize lídra tabulky, čtyřnásobného vítěze interligy a úřadujícího mistra Slovenska Iuventu Michalovce. Házenkářky z východu Slovenska jsou nejlepším družstvem společné česko - slovenské soutěže, v jejich dresu hraje osm reprezentantek Slovenska a také dvě Ukrajinské a jedna Slovinská legionářka. Olomoucké házenkářky však umí na svého soupeře zahrát, v dosavadní devítileté historii interligy dokázaly Iuventu 5 krát ve své hale porazit a jen třikrát odešly poraženy. Poslední vítězství si „východňárky" odvezly před skoro pěti lety v lednu 2007. Po sobotní lahůdce mají příznivci ženské házené možnost v nedělním odpoledni shlédnout další tři házenkářské zápasy. Shodou okolností se střetnou ve všech duelech družstva dvou klubů, domácí Zora Olomouc a Sokol Poruba a to postupně v zápasech starších dorostenek, „B" družstev žen v 1. lize a nakonec nastoupí mladší dorostenky obou klubů.

Prvním z trojice zápasů bude od 12:30 hod. utkání starších dorostenek. Půjde o souboj druhého s třetím týmem aktuální tabulky 1.ligy, i když naše děvčata zatím neztratila ani bod a mají na svém kontě 10 bodů, jejich soupeřky mají o tři body méně, ale sehráno mají o zápas více. Mají už tedy na svém kontě ztrátu pěti bodů, když prohrály doma se Zlínem a v Písku a v minulém kole remizovaly doma se Slavií Praha. Mezi opory týmu patří nesporně dorostenecká reprezentantka, brankařka Anežka Zuzánková, která byla krátkou dobu i v našem SCM, další dorosteneckou reprezentantkou je nejlepší střelkyně týmu Adéla Bělohoubková, mezi nejlepší střelkyně soutěže patří i další hráčky Poruby, Maiwaelderová, Kolková a Urbanová. Naše dorostenky sehrály před týdnem nervy drásající utkání v Brně, kde ještě sedm minut před koncem prohrávaly 21:18, aby se nakonec radovaly z těsné výhry 22:23. Do utkání by měly nastoupit všechny jejich nejlepší: kanonýrky Ivana Salašová, Katka Hofírková a Petra Smékalová, trenér Jan Běka bude spoléhat i na Moniku Roubalovou, Anetu Sadílkovou i obě brankařky Vašíčkovou a Havlíčkovou, k dispozici by měla být i nejlepší střelkyně soutěže mladších dorostenek Hana Kratochvílová, která je v našem družstvu na hostování z Vel. Meziříčí.

Ve 14:30 hod. nastoupí na hřiště v zápase 1. ligy žen „Béčka" obou klubů. Naše děvčata jsou zatím na 5. místě s 8 body, Poruba je poslední, když získala jen 2 body. Dá se ale očekávat, že do Olomouce přijede ostravský celek s řadou hráček interligového týmu, který má o víkendu volný los. Z interliového týmu určitě přijede brankařka Bártová, pravidelně nastupují Mýlková, Rechtorisová, Osinová, Revajová, Lešková, Carbolová a mohou se objevit i další, které nefigurují na soupisce „A" družstva žen. V domácím týmu uvidíme zkušené Hejtmánkovou, Stuchlovou, Kosovou, Macharáčkovou, děvčata z širšího kádru interligového celku Kulíškovou, Salašovou a některé další z hráček interligového celku, které nebudou plně využity v sobotním utkání interligy proti Michalovcům.

Od 16:30 hod. pak nastoupí favorizovaný vedoucí tým soutěže mladších dorostenek, domácí družstvo, které bude v utkání proti Porubě velkým favoritem. V aktuální tabulce dělí oba soupeře po sedmi odehraných kolech propastný rozdíl 10 bodů, takže jakákoliv bodová ztráta domácího družstva by byla velkým překvapením. V domácím družstvu nastoupí pod vedením Lub. Krejčíře všechny opory, v čele s dorosteneckými reprezentantkami Novákovou, Trumpešovou, Jansovou, T. Fryčákovou, ale i řada dalších hráček jako na příklad: Palátová, Fritschová, Doleželová, Brandýsová a další. Jistě všem svým příznivcům předvedou svou typickou pestrou hru, lahodící oku diváka.

Na všechna víkendová utkání zveme naše příznivce, určitě bude na co se dívat !!!!!