English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky porazily Michalovce doma už popáté v řadě

Hanačky porazily Michalovce doma už popáté v řadě 12.11.2011 20:42:26 - autor: vasek, přečteno 1878x


DHK ZORA Olomouc - Iuventa Michalovce 37:29 (20:11)

Průběh utkání: 2:0, 3:1, 3:3, 7:7, 9:7, 10:9, 16:9, 18:11, 20:11 - 21:11, 23:15, 26:16, 26:19, 28:20, 30:21, 32:23, 34:24, 34:27, 36:29, 37:29.

Rozhodčí: Hanák, Novák               245 diváků                     7 m hody: 2/2 - 1/1                 vyloučení 3 - 1

Sestavy a branky:
Olomouc
: Raníková, Kozáková - Růžičková 7/2, Šteffanová, Uičná, Remešová 1, Kelarová 5., Pašková, Dostálová 5, Severová 1, Kubáčková, Spíchalová 1, Huráňová 1, Ždánská 4, Gebre Selassie 4, Fabíková 8.

Trenér: Libor MALÍNEK

Michalovce: Dlugošová, Gubíková, Sedláčková - Bakhyrieva 5, Bačíková 1, Gerič 2, Szöllösiová, Kovaličková, Hollá, Horňáková 6, Tobiášová 1, Hvostaľová 6, Wollingerová, Rebičová 8/1, Olšovská.

Trenér: Jószef VURA

Ano, naposledy odjížděly házenkářky Iuventy Michalovce z Olomouce zvesela 10. ledna 2007, tedy bezmála před pěti lety, to se jim tenkrát dařilo na co sáhly a uštědřily Hanačkám debakl 27:35, ne nepodobný výsledku dnešního podvečerního zápasu. Od tohoto utkání znamenalo každé další vystoupení celku ze Zemplína jejich porážku, tu o jednu, tu o čtyři, ale i o jedenáct branek. Do sobotního zápasu ale vstupovaly Olomoučanky pod tíhou dvou posledních zápasů kdy nedokázaly doma porazit svého velkého rivala ze Zlína a ani vzdorovat v Ostravě hvězdnému týmu Sokola Poruba. Věřit jim přestali asi i jejich příznivci, kterých přišlo na to, že zde hrál čtyřnásobný vítěz interligy a úřadující slovenský šampión opravdu málo. Kdo však nepřišel, může litovat.

Domácí házenkářky totiž začaly utkání ve velkém stylu, ve 4. minutě vedly 3:1, jejich soupeř však dokázal kontrovat a zejména 18 letá spojka Rebičová a jen o rok starší levačka Hvostaľová držely s domácími střelkyněmi krok, takže v čase 15:29, kdy Martina Kelarová vstřelila svou již čtvrtou branku a upravila na 10:8, si vzal maďarský trenér Iuventy Vura oddechový čas a z branky se poroučela reprezentační brankařka Gubíková, která před týdnem zářila při pohárovém střetnutí ve Švédsku. Ani tato změna nezastavila olomouckou lavinu, která naopak propukla naplno a za záda druhé michalovské brankařky sázela jednu branku za druhou. Do ostřelování se zapojila hlavně Lucie Fabíková, která v čase největšího náporu domácích nastřílela čtyři branky a bylo jedno jestli z dálky, z proskoku, nebo rychlého útoku. A když se k ní přidali Anička Gebre Selassie i obě křídla, nebylo divu, že domácí družstvo posledních 12 minut prvního poločasu vyhrálo 10:2 a zvýšilo své vedení na poločasový rozdíl devíti branek (20:11).

Do druhého poločasu vstoupila hostující děvčata se snahou o zvrat. Do tempa se dostala zejména jejich nejlepší střelkyně Ukrajinka Bachyrieva, která několikrát vymetla pavučiny z rohů branky Báry Raníkové. Slovenkám se podařilo i několik akcí zakončených přes pivota, což však v součtu stačilo pouze několikrát na snížení náskoku domácích děvčat na sedm branek. Víc jim však nepovolily a v poklidu, ale za velkého nasazení a bojovnosti si udržovaly i nadále herní převahu i dostačující náskok pro konečné zasloužené vítězství. Poslední minuty se už hrály za nepřetržitého skandovaného potlesku diváků, kteří ocenili výkon a nasazení domácích děvčat, které předvedly svůj letos určitě nejlepší výkon.

Základním kamenem úspěšného vystoupení Hanaček byla hra v obraně a téměř bezchybný výkon brankařky Báry Raníkové, která předvedla 24 úspěšných zákroků a úplně vymazala věhlasné snajperky Tobiášovou i Slovinku Gerič. I když se obrana domácích ani tentokrát nevyvarovala několika chybiček, rozdíl ve výkonu v porovnání s oběma předchozími byl markantní. Zejména oba pivoti Severová se Spíchalovou, které se moc neprosadily úspěšným zakončením útočných akcí, byly oporami obrany.  Jak po utkání správně zdůraznil domácí trenér Malínek, uspět se dá i proti soupeři který je výkonnostně lepší a to vysokým nasazením a bojovností celého kolektivu. A právě kolektivní výkon a to jak žila i celá lavička s hráčkami, které se ani na hřiště nedostaly, byl tentokrát základem důležité výhry.

Vynikající výkon a to jak v útoku tak i v obraně předvedla Lucie Fabíková, která přesvědčila všechny pochybovače o tom, že je znovu tady a v plné síle a formě. Její nasazení, vůle po vítězství a i to jak dovedla strhnout i své spoluhráčky, bylo příkladné. Vedle ní roste i výkon a sebedůvěra mladé Gebre Selassie, obrovské penzum práce odvedla Martina Kelarová, jejich devět finálních gólových přihrávek je nebývale vysokým číslem. Svůj vysoký střelecký standard si drží Kačka Růžičková, letos nejlepší utkání odehrála i Lucka Dostálová, výbornými herními úseky a vstřelením důležitých branek se pochlubily Míša Ždánská a Martina Huráňová, fantastickou rychlost, zejména při eliminaci brejku soupeřky a několik dalších obranných zákroků předvedla Adriana Remešová.

Pokud jde o družstvo hostí, je třeba říci, že citelně chyběla zraněná spojka Polláková a vzhledem k tomu v jaké formě se představila trojice brankařek, chyběla i zkušenost brankařky Kudročové, se zraněním se potýkala i Wollingerová. To všechno však nemůže družstvo s tak silným hráčským kádrem omlouvat. V nepochopitelném útlumu odehrála zápas excelentní spojka Tobiášová, proti Báře Raníkové se neprosadila ani urostlá Slovinka Gerič, úplně „neviditelná" byla i obě reprezentační křídla Hollá a Szöllösiová, čest zachraňovala jen mladá levačka Hvostaľová a na trochu nezvyklém místě pivota se prosadila Horňáková.

Fotogalerie zde Autor fotografií: Dušan SLEZÁČEK

Fotogalerie